Προς το περιεχόμενο

Απατεώνες απο αγγελίες έχετε πετύχει;


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε νομιζω πως γινεται αυτο...Να χαθηκαν και τα δυο "ταυτοχρονα". Αφου η μια αποστολη δε σχετιζεται με την αλλη. Αν ειχα αμφιβολιες θα ρωτουσα στα ΕΛΤΑ για να σιγουρευτω.

 

Οπως εγραψα και νωριτερα, στα ΕΛΤΑ εβαλα ανθρωπους να ψαχνουνε. Στο τελος γελώντας καταλήγαμε όλοι στο ίδιο συμπερασμα, καταλαβαινετε..  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 239
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σε καθε αποστολη μεσω Ελτα-acs-οτιδηποτε αλλο ,υπαρχει και ενας μοναδικος αριθμος της αποστολης. Μπορεις να τσεκαρεις π.χ εδω http://www.elta.gr/en-us/personal/tracktrace.aspx αν εχει φτασει. Παντως για να χαθει δεμα και μαλιστα 2 ταυτοχρονα καπου βρωμαει η δουλεια! Καλη τυχη ευχομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα και αυτη μου φαίνετε πολύ ύποπτη αγγελία.Γράφει ότι το κινητό είναι αγορασμένο απο το πλαίσιο  και έχει διεύθυνση Αθήνα αλλά μόλις επικοινωνήσεις μαζί του σου έρχεται μύνημα απο το εξωτερικό απο site που πουλάνε καινούρια.Βέβαια η τιμή δεν έχει καμμια σχέση με την κανονική τιμή του iphone5s. 99.9% Μουφα!

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=182773

 

Εσας σας φαινετε λογικό όλο αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Έχεις δίκιο. Ελέγξαμε τη διεύθυνση και είναι εκτός Ελλάδας.

Οι αγγελίες διαγράφτηκαν καθώς και ο χρήστης.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα φιλε @mastixas δεν σου το εστειλε ποτε ο εν λογω ΚΥΡΙΟΣ

γιατι απλα θεωρουσε τον εαυτο του πιο "ξυπνιο" και γι αυτο σου μιλουσε και αποτομα..

αν απευθυνοσουν σε αστυνομια,ισως και να εβγαζες καμια ακρη...

 

>:( >:( Ξυλο που θελουν μερικοι τετοιοι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητοι κυριοι, αυτο το πεταλακι κλαιω. Marshall ed-1 comp με χαρακτηριστικο τις σπασμενες γωνιες (εχει φυγει το χρωμα). Μικρο κακο θα μου πειτε, συμφωνω, αλλα οποιος το χει δει ειναι δικο μου  ;D

WP_000673.thumb.jpg.997ba557b30a23163eacd49df1cf5d43.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο. Ελέγξαμε τη διεύθυνση και είναι εκτός Ελλάδας.

Οι αγγελίες διαγράφτηκαν καθώς και ο χρήστης.

 

Μπράβο yameth!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά,

επειδή έχει ακουστεί 2.000.000 φορές ο χαρακτηρισμός απατεώνας σε αυτό το thread θα ήθελα να σας παραθέσω εντελώς πληροφοριακά τα εξής:

 

σύμφωνα με την ελληνική νομοθεσία απατεώνας είναι "όποιος με σκοπό να αποκομίσει ο ίδιος ή άλλος παράνομο περιουσιακό όφελος βλάπτει ξένη περιουσία πείθοντας κάποιον σε πράξη,παράλειψη η ανοχή με την εν γνώση παράσταση ψευδών γεγονότων ως αληθινών ή με την αθέμιτη απόκρυψη ή παρασιώπηση αληθινών γεγονότων"

 

επίσης από άλλο σημείο προκύπτει ότι τέτοιοι χαρακτηρισμοί ανάλογα με το πως έχουν γίνει μπορεί να αποτελούν εξύβριση, δυσφήμηση ή συκοφαντική δυσφήμηση

 

ΩΣ ΕΚ ΤΟΥΤΟΥ καλό θα ήταν όλοι να είμαστε προσεκτικοί και συνεπείς στους χαρακτηρισμούς μας, είναι διαφορετικό κάποιος να κάνει κάτι ανήθικο ή άτιμο ή αντίθετο εν πάση περιπτώσει με τα συναλλακτικά ήθη και διαφορετική η τέλεση απάτης η οποία είναι σοβαρό ποινικό αδίκημα που τιμωρείται με ποινή φυλάκισης. Επίσης σωστά παρατήρησε κάπου ο yameth πως το "λαικό δικαστήριο" του noiz βιάζεται να κρίνει. Στα νομικά υπάρχει για όλους τους "κατηγορουμένους" το τεκμήριο της αθωότητας που σημαίνει ότι ο κατηγορούμενος είναι αθώος μέχρις αποδείξεως του εναντίου.

 

 

-προσωπικά (για να πω και κάτι πιο άμεσο και σχετικό με το θέμα) ως ασφαλιστική δικλείδα για όλους χρησιμοποιώ το πραγματικό μου και πλήρες όνομα στις συναλλαγές όπως και στο forum και ζητάω άμεσα τηλέφωνο. Επιπλέον θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη σε μερικούς συμφορουμήτες αν τους ταλαιπώρησα γιατί πρόσφατα είχα κάποια προβλήματα επικοινωνίας λόγω φόρτου εργασίας και προβλημάτων υγείας.

 

PS1:ουδεμία σχέση φέρω με οποιονδήποτε εκ των προαναφερθέντων

PS2:δεν μέμφομαι κανέναν προσωπικά απλή παράθεση νομικών διαπιστώσεων κάνω

PS3: είμαι δικηγόρος οπότε την νομική αναφορά την λέτε και επαγγελματική διαστροφή  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά (για να πω και κάτι πιο άμεσο και σχετικό με το θέμα) ως ασφαλιστική δικλείδα για όλους χρησιμοποιώ το πραγματικό μου και πλήρες όνομα στις συναλλαγές όπως και στο forum και ζητάω άμεσα τηλέφωνο.

 

Με τετοιο ονομα ομως ολοι νομιζουν οτι ειναι ψευδωνυμο...  :P

Γ@μιουνται οι ΠΑΕ - @στερα ολε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου