Προς το περιεχόμενο

Desert Overcrowded by Tuber


harilatron

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

a3567146946_2.jpg

 

Καιρό είχα να ευχαριστηθώ μουσική ακούγοντας κάτι καινούριο.

 

Ως κριτικός μουσικής πάσχω ιδιαίτερα καθώς πιστεύω ότι ένα κομμάτι είναι 1000 λέξεις:

Ακούστε το όλο εδώ:

 

http://tuber.bandcamp.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

... Επανάληψη και άγιος ο θεός.

 

Η αλήθεια είναι ότι το άκουσα επαναληπτικά.  ;D

 

Τι να πω, εμένα μου άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι το άκουσα επαναληπτικά.  ;D

 

Τι να πω, εμένα μου άρεσε.

 

Μια και έφαγα το απαγορευτικό λόγω θυελλωδών ανέμων πωποβαράω σήμερις, αλλά η αλήθεια είναι πως η εκμάθηση φλογέρας με κούρασε και είπα να κάψω κανά τσιγάρο και να ακούσω και τπτ φρέσκο.

 

Για φρέσκο δεν θα το έλεγα, για desert επίσης δεν. Συμπαθές, αλλά πέραν αυτού όχι του γούστου μου.......περί ορέξεως των άλλων βέβαια δεν μας πέφτει λόγος.

 

Μπράβο στα Σέρρας βέβαια που εκτός από πρωθυπουργούς βγάζουν και μουσικούλα, τουλάχιστον αυτή την ακούμε οικιοθελώς ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου αρέσει ό,τι έχω ακούσει ως τώρα.

Και πολύ ωραία παραγωγή.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί ορέξεως φυσικά δεν γίνεται κουβέντα. Ό,τι γουστάρει ο καθένας. Προσωπικά ενίοτε με πιάνουν τα διαόλια και η ζηλόφθονη φύση μου μου χώνεται άγρια όταν κάποιος βρίσκει ενδιαφέρον κάτι που δεν βρίσκω εγώ. Γιατί δηλαδή; (λέω μέσα μου). Τι δεν ακούω; Τι μου διαφεύγει;

Άσε που επειδή είχα δυνατά την μουσική δεν άκουσα την γυναίκα μου που βαρούσε λέει μια ώρα.

Μπήκε μέσα και με στόλισε κανονικά. Βλάκα, βόδι, παπάρα. Και για κερασάκι... αρχίδι.

Βρίζει πολύ τελευταία. Δεν ήταν έτσι όταν την πρωτογνώρισα.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε που επειδή είχα δυνατά την μουσική δεν άκουσα την γυναίκα μου που βαρούσε λέει μια ώρα.

Μπήκε μέσα και με στόλισε κανονικά. Βλάκα, βόδι, παπάρα. Και για κερασάκι... αρχίδι.

Βρίζει πολύ τελευταία. Δεν ήταν έτσι όταν την πρωτογνώρισα.

 

Ήταν εορταστικός ο στολισμός μπρε, άντε καλά χριστούγενα και καλός Πάσχας  ;D ;D ;D

 

  Κι εμένα με μάτιασε ο Χαρίλατρος κι ενώ έγραφα μια ρυθμική με fingerstyle- ατςςςςςςςςςςςςςςς :P- μου έσπασε ένα νύχι και ότι είχα κάνει μανικιούρ ρε γμτ και είχα περάσει και σκληρηντή, αλλά τπτ

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπουδαία δουλειά. Είχα τσιμπήσει από το πρώτο άκουσμα του EP, επί σκηνής δικαιώθηκαν όλες οι προσδοκίες, και τώρα έρχεται άλλη μια ωραιότατη κυκλοφορία. Δε νιώθω από post rock, desert, tundra κλπ. Απλά μου αρέσει. Μπράβο. ;D

Ακόμα με παραξενεύει που έγινα νονός...  :o

 

Ξεκίνησα φυσιοθεραπείες για να είναι ο σβέρκος λυμένος 100% μέχρι το Γενάρη.  :D ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κομματάρα, και ακριβώς στο είδος που μου αρέσει.

Δεν εννοώ το μουσικό είδος, αλλά τη δομή.

Ένα βασικό θέμα, που επαναλαμβάνεται και εξελίσσεται (όχι δραματικά).

 

Θα μπορούσε να είναι σε αυτό το syle (desert-ίλα)…..ή παιγμένο με synth (όπως τα αριστουργήματα του Pino Donaggio).

 

Πάντοτε μου άρεZε η μουσική ως αρχιτεκτονικός όγκος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου