Προς το περιεχόμενο

θηκη keyboard για μοτοσυκλετιστη


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έχω ανάγκη να πηγαίνω με την μοτοσυκλέτα στις πρόβες μου πρέπει να με βοηθείσετε να βρώ μια λύση.

 

Υπάρχει η περίπτωση να βρώ θήκη keyboard για το triton le που να μπαίνει στην πλάτη?

 

και αν ναί πού εδω στην Αθήνα.

 

και αν γίνεται να έχει και παράπλευρη θηκούλα για να βάζω τον μετασχηματιστάκο μου, το πεταλάκι μου, τα καλωδιάκια μου και τα τσιγάρα μου.

 

και να είναι και φτηνή γιατι δεν έχω λεφτά πολλά , μου τα έφαγαν οι τράπεζες, η κρεπάλη, και το ανήσυχο αγοραστικό καταναλωτικό μου πνεύμα.

 

Ευχαριστώ και χαιρετίσματα

 

Αφορμή για το post ήταν ο μπασίστας μας που μου είπε οτι υπάρχουν τέτοιες θήκες για keyboard αλλά με μια αναζήτηση στο ggoooggglle δεν βρήκα κάτι σχετικό καλέ!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστεύω να θές hard case γιατί μάλλον θα σου φύγει η πλάτη...

 

Τώρα σχετικά με αυτο που λές εγώ εχω μια θήκα για το Juno-D που έχω που μέ έχει εξυπηρετήσει πολύ...Είναι no-name και την βρήκη πάμφθηνη στον Κοσμά στο Μαρούσι....

 

Πάντως νομίζω ότι όλες οι soft-case έχουν κάτι λουράκια, ετσι ώστε να γίνονται πλάτης....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Cos, δεν λυπασαι το οργανο ; Kαι να υπαρχει τετοια θηκη, δεν ειναι rack ή module το οργανο για να το βαλεις στην πλατη. Σκεψου τη κουνημα θα τρωει στις λακουβες ;

H μονη λυση για εμας τους πληκτραδες με μηχανες(και η καλυτερη λυση ανεξαρτητα η οχι μεταφορικου μεσου,γιατι τα χερια και οι ωμοι μας ειναι τα εργαλεια μας,μην τα ξεχαρβαλωνουμε) ειναι τα rack και τα modules. Διαφορετικα φορτωμα στο αμαξι και τιποτα αλλο.

Ειναι κριμα για τα οργανα ..... :(

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Υπάρχουν soft θήκες όπως αυτές για τις κιθάρες που σου κάνουν αυτό που θες. Θα βρείς στα τοπικά καταστήματα σε διάφορα μεγέθη.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι το όργανο, αλλά λυπάμαι και τον εαυτό μου που κάνω τόσα χρόνια 50 λεπτά να πάω, 10 να παρκάρω, άλλα τόσα σχεδόν να γυρίσω.

 

Με την μηχανή και με τις εξαιρετικές οδηγικές μου ικανότητες, θα μειωθεί ο χρόνος δραματικά.

 

Για τους κραδασμους πιστέυω οτι πηγαινοντας σιγά δεν θα υπάρξει πρόβλημα ούτε για το όργανο ούτε για την μέση, εξ άλλου το le δεν είναι βαρύ.

 

Τωρα επειδή ο Αρχηγός (yameth) ξέρει σίγουρα πού να βρώ αυτό που θέλω, σε παρακαλώ αν αδειάσεις αρχηγέ και σήμερα το πρωι στείλε pm καμιά ιδέα που μπορώ να βρώ συγκεκριμένα μιας και δουλεύω κέντρο και ειναι όλα γύρω μου για να μην βολοδέρνω και χάνω χρόνο. Ο χρόνος είναι πολύτιμος στις μέρες μας

 

:lol:

 

για μηχάνημα rack, είναι καλή λύση, αλλά δεν είμαι έτοιμος για τέτοιες αλλαγές στην ζωή μου, είμαι κολλημένος με το triton μου στην μορφή που είναι και αν ποτέ το άλλαζα, πάλι το ίδιο θα έπαιρνα γιατι την βρίσκω μαζί του. :lol:

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μηχάνημα rack, είναι καλή λύση, αλλά δεν είμαι έτοιμος για τέτοιες αλλαγές στην ζωή μου, είμαι κολλημένος με το triton μου στην μορφή που είναι και αν ποτέ το άλλαζα, πάλι το ίδιο θα έπαιρνα γιατι την βρίσκω μαζί του. icon_lol.gif

 

Σε καταλαβαινω απολυτα..... :lol:

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, και πες οτι εισαι στην μηχανη και κουβαλας την τριτονουμπα περιορισμενη εκδοση στην πλατη ..... και σπαει ο διαολος το ποδαρι του(καλα να παθει ο !@##$$%$) και για καποιο λογο(μακρια απο μας) πεφτεις κατω(συμβαινουν και αυτα)....

Και ενω εσυ δεν παθαινεις τιποτα η τριτονουμπα κατι παθαινει.... τι κανεις τοτε;

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε cos dr εγώ τα Nord electro/Nord Lead τα κουβαλάω μέσα στην τσάντα που πουλάει η Clavia, μαλακή που κρεμιέται στον ώμο. Ομως αφού ένας γνωστός μου πληκτράς μου διηγήθηκε πως του έσπασε το λουράκι της τσάντας του και του έσπασε ένα σημείου του πλαισίου του καινούργιου του keyboard, άρχισα να το φοβάμαι το άθλημα. Και πλέον στη μηχανή κουβαλάω laptop και κοντρολεράκι και τα βαριά τα παίρνω με αυτοκίνητο. Θα σου πρότεινα ό,τι πάρεις να είναι πολύ γερό -για βαριά αντικείμενα- και όχι απαραιτήτως για πλήκτρα. Καλή η μούρη :wink: αλλά οι πιο γερές θήκες είναι του γενικού εμπορίου -οι μη εξειδικευμένες- έχω την εντύπωση

χαιρετίσματα

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω οτι το πρόβλημά μου απασχολεί πολλούς πληκτράδες - μοσοσυκλετιστές και πραγματικά θα μας έλυνε τα χέρια μια μελετημένη τσάντα πλάτης αντοχής.

 

Πολλά μοντέλα 61 πλήκτρων έχουν διαστάσεις που τους επιτρέπουν να κουβαληθούν έτσι, και μου κάνει εντύπωση που δεν βρήκα σήμερα (πήγα και στο bon studio) μια αξιόποστη λύση στο εμπόριο.

 

Η πλάκα φίλε yannis είναι οτι έχω ήδη εδώ και 3εβδομάσες πια "μουσικό" λαπτοπ κΑΙ ενα controller midi της m-audio και θα μπορούσα να παίζω έτσι αλλά δεν μπορώ. Θέλω το triton μου, αυτό θέλωωωωω και επειδή όταν βάλω κάτι στο μυαλό μου θα βρώ λύση να το κάνω σκέφτηκα να κάνω πατέντα να τελειώνουμε.

 

Στην ίδια υπάρχουσα soft case που έχω θα βάζω το triton και απο την μεριά των πλήκτρων θα βάζω ενα υποστρωματάκι που έχω αφού το κόψω σε επιθυμητή διάσταση για να προστατεύω τα πλήκτρα και ακολούθως....

 

ΘΑ πάρω δύο ιμάντες μαυρους για να είναι ασορτί με την θήκη πάχους τουλάχιστον 8 εκατοστών και ρυθμιζόμενο κλίπ σαν αυτούς που πιάνουν τα κουτιά τα παιδιά που κάνουν delivery και...........

 

θα καβαλάω την μηχανη αφού φορέσω κράνος για να μην κοπανάει στο κεφάλι ότι περισσεύει απο την πλάτη σε φρεναρίσματα.

 

θα τοποθετώ το triton καθετα στην πλάτη μου και να ακουμπάει τη σελα

 

θσ περάσω εναν εναν τους ημάντες έναν γύρω από τη μέση και έναν γύρω από τον θώρακα ώστε να το στηρίζω πάνω μου.

 

και θα πηγαίνω μιά χαρά όπως οι κιθαρίστες και μπασίστες που βλέπω στο δρόμο

 

θυμίζει το γιλέκο ακινητοποίησης που χρησιμοποιούμε για να ακινητοποιούμε σε ατυχήματα :lol:

 

Το μήκος του le πιστευω πως είναι ιδανικό για να στηρηχθεί έτσι

 

Επίσης σκέφτηκα εναλλακτικά να πάρω μια θήκη πλάτης κιθάρας να κόψω το λαιμο μέχρι το ύψος των ιμάντων και να βάζω το triton καλύπτοντάς ότι περισσεύει π.χ με μια σακούλα μαυρη σκουπιδιών.

 

Η πρώτη λύση πιστεύω οτι έχει μικρότερο κόστος άρα με συμφέρει.

 

Είδατε που υπάρχει λύση σε όλα

 

:lol: :lol: Ουίουυυυυυυ!!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου