Προς το περιεχόμενο

Φανερώματα...3 μήνες μπάντα...


gadget

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστούμε SPYROID !

 

Έχεις κάποια πιό συγκεκριμένη πρόταση? Δηλαδή αν ήσουνα μέσα με βάση αυτά που κατάφερες να συμπεράνεις απο το αποτέλεσμα:

Πχ ο ντραμερ τρέχει, ο κιθαρίστας ξεκούρδιστός, να αλλάξετε μπασίστα, δυναμικές σας χάλια, πολλά παιχτικά λάθη, όλα τα παραπάνω... ;)

 

κάτι να δώσουμε πιο πολύ βάση αρχικά

 

Άλλη μια φορά ευχαριστώ σε όλους όσους μας άκουσαν!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αγένεια,η έπαρση,ο κομπλεξισμός και η αυταρέσκεια πρέπει να μπαίνουν στην θέση που τους αξίζει.Δηλαδή στο περιθώριο.

 

Την στιγμή που ''ιερά τέρατα'' του χώρου μιλούν με ταπεινότητα και με σεβασμό για το έργο των συναδέλφων τους,έχουμε τον Βασιλάκη από τα Πατήσσια να μας το παίζει έμπειρος παικταράς και να προτρέπει νέους μουσικούς να παρατήσουν την μουσική επειδή έτσι γουστάρει αυτός.

Ο Βασιλάκης όταν ξεκινούσε το άθλημα άραγε πως ακουγόταν?

 

Παίδες,λαμβάνοντας υπόψιν αυτά που σωστά επισήμανε και ο SPYROID, είστε μια χαρά μπάντα για τους 3 μήνες που είστε μαζί.Η βελτίωση είναι μπροστά και έρχεται για όλους μας.

Συνεχίστε έτσι.

 

Play the blues...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα δεδομένα που λες φίλτατε gadget ακούγεστε μια χαρά! Σας άκουσα πολύ ευχάριστα.  :)

 

Τώρα το ηχητικό δείγμα που έχουμε δεν είναι και το καταλληλότερο για να κρίνουμε παραπάνω. Μια καλύτερη ηχογράφηση θα βοηθήσει σίγουρα.  ;)

 

Από αυτά που άκουσα μου άρεσε ο drummer.

 

Ο τραγουδιστής έχει ωραία φωνή αλλά η προφορά του θέλει βελτίωση. Επίσης στο δεύτερο και τρίτο κομμάτι αισθάνομαι ότι πιο πολύ φωνάζει παρά τραγουδάει.

 

Ο κιθαρίστας έκανε κάποια λαθάκια αλλά καλά ακουγόταν.

 

Το μπάσο δυστυχώς δεν ακουγόταν σχεδόν καθόλου οπότε δεν κατάφερα να το ακούσω καλά.

 

Συνεχίστε και ανεβάστε κι άλλα κομμάτια!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank you ξανα μανά!

 

Επίτηδές επέλεξα τα κομμάτια με το λιγότερο μπάσο για να αποφύγω την κριτική :P

Οι κιθάρες είναι 2 να φανταστώ δεν ξεχωρίζει ιδιαίτερα ε?

 

Εχουμε το (κλασσικό) πρόβλημα με την ένταση στην πρόβα. Δυσκολευόμαστε να ακουστούμε όλοι ομοιόμορφα και έχω πιάσει τον τραγουδισταρά μας να κλείνει το αυτί του κάτι φορές φαντάζομαι για να ακουσει τον εαυτό του...

 

οπότε γιαυτό μπορεί να φωνάζει μερικές φορές... θα τον ρωτήξουμε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κιθάρες είναι 2 να φανταστώ δεν ξεχωρίζει ιδιαίτερα ε?

 

Εχουμε το (κλασσικό) πρόβλημα με την ένταση στην πρόβα. Δυσκολευόμαστε να ακουστούμε όλοι ομοιόμορφα και έχω πιάσει τον τραγουδισταρά μας να κλείνει το αυτί του κάτι φορές φαντάζομαι για να ακουσει τον εαυτό του...

 

οπότε γιαυτό μπορεί να φωνάζει μερικές φορές... θα τον ρωτήξουμε!

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν αντιλήφθηκα ότι ήταν δύο οι κιθάρες...αλλά είπαμε δε βοηθάει και η ηχογράφηση. Μπορεί βέβαια και να μην το πρόσεξα.  ;)

 

Προφανώς ο τραγουδιστής δεν έχει monitor μπροστά του για να ακούει τι τραγουδάει γι' αυτό κλείνει το αυτί του (για να ακούει).  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγοντας το εχω να παρατηρησω τα εξης

1. ωραιος ντραμμερ

2. ενδιαφεροντα κομματια που ακουγονται ευχαριστα!

 

Ομως θεωρω, με την μεχρι τωρα εμπειρια μου, οτι αυτη η ηχογραφηση κρυβει τις αδυναμιες του τραγουδιστη.

 

Για το χρονο που παιζετε δινετε ελπιδοφορα σημαδια.

 

Προτεινω να γραψετε εστω και σπιτικα 1-2 κομματια για να φανουν καλυτερα οι αδυναμιες σας και να σας βοηθησουν τα παιδια στο νοιζ με πιο επικοδομητικη κριτικη.

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πιστεύω με τις υπάρχουσες συνθήκες και τον τρόπο ηχογράφησης μια χαρά πάει το πράγμα παιδιά και συνεχίστε.Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί αντιδράτε όλοι με τον Βασίλη.Είπε την γνώμη μου κάπως άκομψα βέβαια αλλά ανοικτό φόρουμ είναι και νομίζω έχει το κάθε δικαίωμα.Τεσπα.Παιδιά δεν ακούω αυτή την μουσική αλλά καλά είναι να κάνετε μια καλύτερη ηχογράφηση να ακούγονται τα όργανα χώρια καλά να μπεί και ένα ψιλοεκιού και μετά να ανεβάσετε. Πάντως από τα λίγα που κατάλαβα ,συνεχίστε ακάθεκτοι και σίγουρα πρόβα με την πρόβα θα ακούγεστε και θα παίζετε καλύτερα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και όσους δεν έχω κάνει ήδη για τις γνώμες.

 

Για σπιτική  ηχογράφηση δύσκλο το κόβω μόνο ό τραγουδιστής μας σκαμπάζει κάποια πράγματα απο daw ιστορίες και δεν έχουμε και τρόπο να γράψουμε drums. Απο την άλλη μετά τις γιορτές σκεφτόμαστε να γράψουμε σε μορφή demo κάποιο απο τα τραγούδια που έχουμε ήδη βγάλει.

 

Εδώ θα μαστε να ζητάμε μια γνώμη ;)

 

To κακό είναι απο όσο ξέρω ότι στο προβάδικο που πηγαίνουμε δεν υπάρχει δυνατότητα για καλύτερη live ηχογράφηση. Δηλαδή 1 μικρόφωνο ανα όργανο. Ίδωμεν..

 

Θα συνεχίσουμε να βαράμε και κάθε τόσο κάτι θα ανεβάζω να δούμε αν υπάρχει πρόοδος.

Σας ευχαριστούμε για τα ενθαρρυντικά σχόλια!

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου