Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με les paul studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω παρει μια les paul studio kai συγκριτικα με ενος  φιλου την ibanez μου φαινεται πολυ σκληρη.Ειναι σαν να κολαει το χερι πανω στην ταστιερα σαν να μην "πηγαινει"  ενω στην ibanez γλυστραει λες και ειναι και ....μω

τις κιθαρες.Μηπως μπορει  να μου πει καποιος αν φταιει κατι ή αν ειναι ετσι ο τυπος της κιθαρας ή αν θα "στρωσει" οσο την παιζω  καποια στιγμη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τα δύο μπράτσα δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους... Της Ibanez είναι οδοντογλυφίδα, και της les paul είναι χοντρό... Αυτό είναι όλο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, αν η κιθάρα είναι ασετάριστη, λογικό είναι να μην παίζει καλά...

 

Ότι και να κάνεις, πάντως, οι δύο κιθάρες έχουν τελείως διαφορετικό χαρακτήρα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κολλάει επειδή είναι κάπως γυαλιστερό το βερνίκι στο μπράτσο, άφησέ το να γεμίσει μπήχλα και θα πάει μια χαρά.

 

Εκτός αν είναι καθαρά θέμα setup...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν δοκιμαζεις να κανεις ενα καλο καθαρισμα της ταστιερας με lemon oil, και να περασεις καινουριες γλυστερες χορδες? Μπορει να βοηθησει καπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντι να ακους ολους εμας...δεν πας να σου σεταρουν ΣΩΣΤΑ την κιθαρα λεω εγω?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια συγνωμη που δεν απαντησα χθες  παντως η κιθαρα ειναι καινουργια εχει 6-7 μηνες που την πηρα κοκαλο γυρο γυρο δεν εχει οπως ειπε καποιος φιλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου