Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το μικρόφωνο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα Παιδιά....!!! Έχει πριν 4 ημέρες που αγόρασα ένα πυκνωτικό μικρόφωνο το behringer b-1 και δεν βγάζει ήχο..!! Επίσης μαζί με το μικρόφωνο πήρα έναν μίκτη behringer πάλι κάπου στα 60 ευρώ που είχε ενσωματωμένο phantom power και επειδή είμαι λίγο άπειρος με την ηχοληψία και γενικά τους μίκτες τα πυκνωτικά αγόρασα και ένα phantom power αλλά και πάλι τίποτα δεν έχω ήχο...!!!!! μήπως φταίει που χρησιμοποιώ ένα Xlr καλώδιο και θέλει δύο..;; η επειδή δεν έχω ηχείο και χρησιμοποιώ ενισχυτή..;; ο ενισχυτής μου είναι marshall 100w transistor..!! Σας ευχαριστώ προκαταβολικά...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Παιδιά....!!! Έχει πριν 4 ημέρες που αγόρασα ένα πυκνωτικό μικρόφωνο το behringer b-1 και δεν βγάζει ήχο..!! Επίσης μαζί με το μικρόφωνο πήρα έναν μίκτη behringer πάλι κάπου στα 60 ευρώ που είχε ενσωματωμένο phantom power και επειδή είμαι λίγο άπειρος με την ηχοληψία και γενικά τους μίκτες τα πυκνωτικά αγόρασα και ένα phantom power αλλά και πάλι τίποτα δεν έχω ήχο...!!!!! μήπως φταίει που χρησιμοποιώ ένα Xlr καλώδιο και θέλει δύο..;; η επειδή δεν έχω ηχείο και χρησιμοποιώ ενισχυτή..;; ο ενισχυτής μου είναι marshall 100w transistor..!! Σας ευχαριστώ προκαταβολικά...!!

1)Αυτο το μικροφωνο θελει 48V phantom power.

2)Το βαζεις σε καναλι μικροφωνου?

3)Μηπως εχει καποιο διακοπτη που επιλεγεις μικροφωνο ή Line στο συγκεκριμενο καναλι?

4)Οταν μιλας βλεπεις καποια ενδειξη πανω στο μικτη?Αν ναι μπορει να μην εχεις συνδεσει σωστα την εξοδο ή να εχεις αλλαξει εξοδο στο μικτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου