Προς το περιεχόμενο

Φεύγω. Τραγούδι....με φωνή.....cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Ένα καινούριο τραγούδι που έγραψα αυτές τις μέρες. Οι στίχοι καμιά σχέση με την πραγματικότητα. Απλό, χωρίς πολλά πολλά, Aeolian τα κουπλέ, Dorian τα ρεφρέν, συνηθισμένα απλά ακόρντα με απλές γραμμές μελωδιών. Ή μίξη-παραγωγή, όπως πάντα, κάτω του μετρίου, προσπαθώ αλλά δεν.....                                                                                                        Τέλος πάντων αυτά είναι "γνωστά" από το ποιόν μου εδώ μέσα. Το νέο είναι ότι τραγουδάω (τρέμε Gillan και Hughes) και παρόλο που είμαι φάλτσος, προσπαθώ....(στο συγκεκριμένο κομμάτι διάλεξα αυτήν την version φωνής από ~30), μικρόφωνο, ένα παλιό φθηνιάρικο Philips.                                                                                                          Επ' ουδενί λόγω δεν το ανέβασα γιά την φωνή μου (ξέρω τις δυνατότητές μου), αλλά προς "κριτική" (βαράτε) γιά την σύνθεση, τους στίχους και τα παιξίματα.                                                                                                       Υ.Γ. Παραλίγο να με διώξει η γυναίκα μου απ΄το σπίτι ακούγοντάς με, ένα ολόκληρο απόγευμα, να γκαρίζω μέσα στην κρεβατοκάμαρα!!!!                                                                              

Φεύγω-3.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στασου μη φευγεις,μυγδαλα! ;D ;D ;D ;D

Eιπαμε αλλα η φωνη ειναι πολυ χαμηλα βρε αδερφε.

Και ειναι κριμα γιατι παρ'οτι λες για φαλτσα και τετοια μου φαινεται μια χαρα και βαλε.

Μου θυμιζεις το "δικο" μας τον Johnny T στο ελληνικο του σ'οτι αφορα τα φωνητικα κι αυτο το λεω μονο ως καλο.

Ειναι η πρωτη φορα νομιζω που βαζεις "πραγμα" μη instrumental και νομιζω αξιζει τον κοπο-και το ξυλο απ'τη συζυγο ;D-απλα ανεβασε πιο δυνατα να σε ακουμε καλυτερα.

Μπραβο και να τραγουδας συχνοτερα!! ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Φωτημ, για που το'βαλες αδερφέ.Το ότι θα γινόμουνα και φωνητικό παράδειγμα στο νοιζ δεν το περίμενα φίλτατε Ουράνιε gvour.

  Στα του τραγουδιού τώρα.Με άρεσε και άσε γείτονα τα σάπια για την φωνή σου μια χαρά μου φάνηκε ,άκρως ροκάδικη και πατούσε μια χαρά.Λαλακίες μου έλεγες όταν τα τσούζαμε τις προάλες.Κατά την γνώμη ότι πιο ολοκληρωμένο έχω ακούσει από σένα Φώτη,

Στρέιτ ροκιά χωρίς πολλά πολλά και φιοριτούρες.Γράψε και άλλα και ξεκλειδώσου στο θέμα φωνή.Εγώ να δείς τι αγχός είχα και έχω με την φωνή μου.Δε γαμείς σκόπος είναι να βγαίνει.Λοιπόν συνέχισε να φτιάχνεις τραγούδια και να τα λες εσύ.Ειλικρίνα ωραίο και ο στίχος μέσα στα γούστα μου ξύδια μπαράκια γκομενίτσες κτλ ότι πρέπει για ροκ άσμα.

  Μπράβο συνέχισε το και μην το αφήσεις τώρα που έκανες μια αρχή.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη είναι πολύ ωραίο!

 

Μου θυμιζεις το "δικο" μας τον Johnny T στο ελληνικο του σ'οτι αφορα τα φωνητικα κι αυτο το λεω μονο ως καλο.

Ήταν το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό μόλις άκουσα τη φωνή σου.  ;)

 

Πολύ ωραίες μελωδίες φίλε Φώτη, μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν συνέχισε να φτιάχνεις τραγούδια και να τα λες εσύ.

Μπράβο συνέχισε το και μην το αφήσεις τώρα που έκανες μια αρχή.

Ετσι!

Ακριβως οτι ειπε ο Γιωργης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη είναι πολύ ωραίο!

Ήταν το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό μόλις άκουσα τη φωνή σου.  ;)

 

Πολύ ωραίες μελωδίες φίλε Φώτη, μπράβο!

  Αυτά κάνουν οι κακές παρέες ;D Τζαμάραμε και μετά βγήκαμε γιά τσίπουρα το Σάββατο το βράδυ στην Βέροια με τον Johnny T και με παρέσυρε το παλιόπαιδο......                                                                                                                    Υ.Γ. Johnny T τι έγινε τελικά με τα τυχερά στο τσιπουράδικο...?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανθρακας το μιλφάκι Φωτή αλλά όλο μου γυρνάει τελευταία.¨Ολο και κάτι θα σκαλώσει.Τι σκατά Ροκ σταρ είμαστε.χεχεχεχεχεχεχεχε

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου