Προς το περιεχόμενο

Αγορα monitors.......


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

Σκεφτομαι να αγορασω monitors για το home studio που εχω, και σκεφτομαι να παρω τα yamaha hs50m..τα monitors τα θελω για μιξη και θελω να βγαζουν ''αντικειμενικο'' ηχο..

περιμενω τις γνωμες σας ..και αν καποιος εχει να προτεινει καλυτερα σε χαμηλη τιμη θα με βοηθουσε πολυ..

 

ευχαριστω... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ηχειακια ειναι αν και υπαρχουν και καλυτερα....

Προσωπικα κατι τετοιο το εμπιστευομαι καλυτερα....

 

http://www.athensproaudio.gr/index.php?target=products&product_id=30310

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Σκεφτομαι να αγορασω monitors για το home studio που εχω, και σκεφτομαι να παρω τα yamaha hs50m..τα monitors τα θελω για μιξη και θελω να βγαζουν ''αντικειμενικο'' ηχο..

περιμενω τις γνωμες σας ..και αν καποιος εχει να προτεινει καλυτερα σε χαμηλη τιμη θα με βοηθουσε πολυ..

 

ευχαριστω... ;)

 

Γεια χαρά, καλύτερα να πας σε fostex pm 0.5 αν θες πιο αντικειμενικό ήχο στην χαμηλή κατηγορία. Tα hs-50 είναι επιεικώς χάλια σε αντίθεση με τον μεγάλο αδελφό τους (hs-80) που είναι αρκετά καλύτερο ηχείο, όχι όμως και από το fostex το οποίο υπερτερεί κατά τη γνώμη μου σε σχέση και με αντίστοιχα samson, behringer, m-audio, tascam krk (ωραία αλλά χρωματίζουν τα μπάσα)

Όλα αυτά είχαν συγκριθεί την ίδια μέρα με ίδια μουσική.

Θα σου πρότεινα πάντως να ακούσεις και τα καινούργια tannoy όπως και την χαμηλή σειρά της mackie πριν αποφασίσεις. Αν δεν μπορείς να ακούσεις κάτι από τα 2 τελευταία σε σχέση με το fostex, τότε πάρε "καρφί" αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Γεια χαρά!Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω Monitors. Έχω καταλήξει σε αυτά εδώ http://www.thomann.de/gr/alesis_m1_aktiv_monitor_mk_ii.htm σύμφωνα με όσα διάβασα στο net και με τα λεφτά που διαθέτω. Έχω επίσης αυτή εδώ την κάρτα ήχου http://www.zikinf.com/_gfx/matos/dyn/large/alesis-multimix-8-firewire.jpg . Θέλω να ρωτήσω κάτι για να είμαι σίγουρος πριν τα παραγγείλω. Τα ηχεία αυτά (ή όποιο άλλο active ζεύγος) τα βάζω κατευθείαν πάνω στην κάρτα και δουλεύουν, έτσι?Επίσης, σε ποια έξοδο πρέπει να τα βάλω? Η κάρτα μου έχει πολλές... :p

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ηχεία αυτά (ή όποιο άλλο active ζεύγος) τα βάζω κατευθείαν πάνω στην κάρτα και δουλεύουν, έτσι?

 

Ναι βεβαίως .

 

Επίσης, σε ποια έξοδο πρέπει να τα βάλω? Η κάρτα μου έχει πολλές... :p

Εκεί που λέει ... main mix out  ;)

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα σε ευχαριστώ πολύ! Φαντάζομαι εννοείς εκεί που λέει "main max out" γιατί "main mix out" δε λέει. Να είσαι καλά!  :D

 

Μόλις κοίταξα την κάρτα μου και παρότι είναι "ακριβώς" η ίδια με αυτή της photo που έστειλα, παραδόξως η δική μου λέει "main mix out" εκεί που αυτή στη photo λέει "main max out" . Οπότε ο διορατικός Κώστας έπεσε μέσα...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου