Προς το περιεχόμενο

Low budget κάρτα ήχου για ψευτο-home recording.


GiannisV.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βoyz and gals,

Καλησπέρα και μιας και καινούριος στα λημέρια σας καλός σας βρήκα.

Βρήκα από μια συγκηρία ατυχών γεγονότων έναν συγκενή μου και μου έδωσε μια M-Audio Fast Track Ultra και μετά από εκτενή χρήση ενός χρόνου από διακοπή το τροφοδοτικό με πρόδοσε και Crashαρε. Τώρα μετα κόπου-υδρώτα-αίματος μάζεψα 300 ευρώ και αναζητώ κάτι καλό. Μιας και ενδιαφέρομαι και για άλλα, βρήκα μια firewire Focusrite Saffire Pro 14, η οποία μου άρεσε και είναι και σε πολύ καλή τιμή. Πείτε αν αξίζει ή αν έχετε κατα νου τίποτα άλλο ενημερώστε με παρακαλώ.

                                                                              Thanks in advance,

                                                                                    GiannisV.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η Saffire Pro 14, κι αν δε θες firewire, αλλά USB, το ακριβές αντίστοιχό της είναι η Scarlett 6i6. Αν σε βολεύουν τα χαρακτηριστικά τους, δεν έχεις παρά να επιλέξεις μία από τις δύο. Επιπλέον η 6i6 έχει δύο εξόδους ακουστικών, αντί για τη μία της Pro 14.

 

Από άποψη εισόδων-εξόδων είναι ίδιες, όπως φαίνεται από τις παρακάτω φωτογραφίες:

Saffire Pro 14

Scarlett 6i6

 

Και φυσικά δεν είναι ικανές απλά για ψευτο-home recording, αλλά κανονικές παραγωγές υψηλής ποιότητας. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου