Προς το περιεχόμενο

Falling down


gvour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να μιλήσει κι ο Καλλικάντζαρος (που μαστε όξω κι ανάμεσά σας τέτοια εποχή).....

 

Ωραίες μελωδίες, η ήχοι θα μπορούσαν να είναι και καλύτεροι και ομολογώ από την συγκεκριμένη τριπλέτα περίμενα πολύ και πολλά περισσότερα.

 

Για να γίνω και ακόμα χειρότερος, θεωρώ ως αδύναμο κρίκο το μπάσο στην όλη δουλειά.

Καλός μου φίλος και εξαίσιος μπασίστας ο ΠαρTέρης (μακάρι να μπορούσα κι εγώ) αλλά μελωδία και ήχος (λέγεται μπάσο για κάποιον λόγο το όργανο) μάλλον εκτός τόπου (αλλά όχι χρόνου). Είχε αφήσει μια μποτούλα μόνη της να βαράει τον ρυθμώνανε και μελωδία δεν της έδωνε. Κάπου μπερδέυτηκε μελωδικά και το πράμα εκεί στο 3+ και ένοιωθα ότι γράφτηκε backing track για τον Terry.

Καλός ο Jacos αλλά πάντα προτιμούσα τον DuckDunn.  ;D

Γούστα θα μου πεις είναι αυτά απλώς τυγχάνει να χω τα σωστά.

 

Λοιπόν, την επόμενη φορά, καθότι επιβάλλεται να υπάρξει και επόμενη, ένας αναλαμβάνει αρχηγία, οδηγεί την ομάδα και οι μπύρες ΜΕΤΑ την εγγραφή.

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΕΣ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

.....δώκε τε με το μούλτι τράκ, να μιξάρω...

Το οποιο τι ειναι? ??? ;D ;D

Tenk u LK!

 

@audiokostas Oι παρατηρησεις,ακομα κι αν δε συμφωνει κανεις απολυτα μ'αυτες,αποτελουν παντα αφορμη για σκεψη και γονιμη συζητηση.

Το γεγονος οτι ακουτε,παρατηρειτε,προτεινετε διορθωσεις και βελτιωσεις ειναι σημαντικο.

Γι'αυτο να συνεχισετε να το κανετε και με μεγαλυτερη σφοδροτητα ;D,αντεχομε. ;D

 

Οσο για τα μεμπτα του κομματιου και τις τσαπατσουλιες αποκλειστικα υπευθυνος ειμαι του λογου διοτι τα αλλα δυο μελη στην ουσια βρεθηκαν προ τετελεσμενων.

Γενικα μιλωντας,με DuckDunn ειμαι και του λογου μου παρα με Pasto.

Απο την αλλη χωρις αυτο το μπασο και με τον τροπο που ειναι παιγμενο,το συγκεκριμενο κομματι μου φαινοταν εντελως αχρωμο και αοσμο.

Πως θα ηταν αλλιως τι να ειπω?

Μπορει να φταιει κι αυτος που μιξαρε(μειξαρε/μυξαρε για να 'μαστε μεσα)ο ομιλων δηλαδης, που δεν καταφερε να τα δεσει καλα τα πραγματα.

Ευχαριστουμεν πολλα Κωστα για τα λογια,Χρονια πολλα και καλα σε σε αλλα και σε ολους τους συνφορουμιτες.

ένας αναλαμβάνει αρχηγία, οδηγεί την ομάδα και οι μπύρες ΜΕΤΑ την εγγραφή.

Τα ακουτε αγαπητα μου τομαρια?

Πρωτα παιζετε,μετα πληρωνεστε.

Κι εννοειται τερμα οι"φαντασιες" και τα φιουζιον. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αλλη χωρις αυτο το μπασο και με τον τροπο που ειναι παιγμενο,το συγκεκριμενο κομματι μου φαινοταν εντελως αχρωμο και αοσμο.

Πως θα ηταν αλλιως τι να ειπω?

Θα ήθελε περισσότερη δουλίτσα από εσάς αλλά τι να κάνουμε.

Και αφού τεμπελιάσατε / κιοτέψατε εσείς, βρήκε τρύπες ο Ποζέρης και χώθηκε παντού.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και αφού τεμπελιάσατε / κιοτέψατε εσείς, βρήκε τρύπες ο Ποζέρης και χώθηκε παντού.  ;D

 

Λες και δεν ξέρουμε τι μουσίτσα είναι, βρίσκει μικρούς και άμαθους συνθέτες σα το Τζιμπούρ και μένα, μας πλανεύει με τα ''Παστό'',  μας παίρνει όλη τη δόξα και τέλος κλείνει τα παχυλά σεσιονάδικα συμβόλαια συνοδεύοντας το αφεντικό στας λαικάς πίστες.

 

      και μας πίνει και τις μπύρες  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

αλλά μελωδία και ήχος (λέγεται μπάσο για κάποιον λόγο το όργανο) μάλλον εκτός τόπου (αλλά όχι χρόνου).

 

Σαφέστατα υπάρχει η σχολή του (αξιολάτρευτου, αξιοσέβαστου και αείμνηστου) DuckDunn- και όχι μόνο μόνο.

 

Όμως υπάρχει και αυτό που λέει ο Μέγιστος για τους most bass players (και όχι μόνο, για τους περισσότερους μουσικούς).

 

http://www.youtube.com/watch?v=fgK5VygLxbc

 

Προσωπικά, τα τελευταία χρόνια προσπαθώ να ξεφύγω από την κατηγορία most bass players- όχι ότι έχω κάτι εναντίων τους- αλλά γιατί το όργανο έχει πολύ «ζουμί», πολλούς ήχους, πολλές μελωδίες, πολλά διαφορετικά παιξίματα, για να μείνει κάποιος στο ντανγκ, ντουγκ που περιγράφει ο Jaco.

 

Σίγουρα Jaco ήταν μόνος ένας και μοναδικός, αλλά από εκεί και πέρα έκαστος εφ ω εταχθη. Και λίγο με τον Dunn και λίγο με τον Geddy και λίγο με τον Jaco- πάντα στα πλαίσια των δυνατοτήτων μας.

 

Χρόνια πολλά σε όλους και καλή μελέτη.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφέστατα υπάρχει η σχολή του (αξιολάτρευτου, αξιοσέβαστου και αείμνηστου) DuckDunn- και όχι μόνο μόνο.

Προσωπικά, τα τελευταία χρόνια προσπαθώ να ξεφύγω από την κατηγορία most bass players- όχι ότι έχω κάτι εναντίων τους- αλλά γιατί το όργανο έχει πολύ «ζουμί», πολλούς ήχους, πολλές μελωδίες, πολλά διαφορετικά παιξίματα, για να μείνει κάποιος στο ντανγκ, ντουγκ που περιγράφει ο Jacο

Δεν θα διαφωνήσω, όχι γιατί είσαι φίλος αλλά γιατί εν μέρει συμφωνώ.  ;D

 

Υπάρχουν εξάλλου πολλές κολοκυθόπιτες και ο καθείς διαλέγει.

Κι αν έχει άποψη ο κάθε τεράστιος μπασίστας θα την σεβαστώ αλλά δεν σημαίνει ότι θα πρέπει και να την ενστερνιστώ καθότι, πέραν του ότι θα υπάρχει και κάποιος άλλος τεράστιος μπασίστας που θα διαφωνεί, έχω (πλέον) το δικαίωμα να έχω την δική μου άποψη για το πως θα προτιμούσα να ακουστεί κάποιο κομμάτι (χωρίς απαραίτητα να είναι και η σωστή).

 

Απλώς, το ξαναλέω, στο συγκεκριμένο κομμάτι είπες (κατεμε) πολλά και δεν άφησες το κομμάτι να μιλήσει. Και επαναλαμβάνω και πάλι ότι εσύ καλά έκανες γιατί αυτή ήταν η μουσική σου πρόταση αλλά αυτός που θα πρεπε να έχει τον τελευταίο λόγο είναι ο συνθέτης.

Και αν σε αυτόν άρεσε, εμένα μου πέφτει λόγος μόνο να κρίνω το κομμάτι με τα γούστα μου.  :-*

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου