Προς το περιεχόμενο

Falling down


gvour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα κομματακι που φτιαξαμε μαζι με τους αγαπητους συνφορουμιτες αλλα κυριως καλους φιλους Terry(RoscoeBeck) και Fusiongtr.

Ευχαριστουμε.

falling_down.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Τι Falling down; Που είναι οι μπύρες;  ;D

 

Έλα πες την αλήθεια τώρα... Μαζευόμαστε για να τα πίνουμε- ε, και για το ξεκάρφωμα παίζουμε και καμιά μουσική.  8)

 

Για να πάρει μια ιδέα και ο κόσμος, παραθέτω διαλόγους εκ των sessions...

 

Γιώργος: Έχω 21 μπύρες στο ψυγείο, θα φτάσουν;

Εγώ: Μα δεν είναι πολλές;

Στράτος: Κανένα πρόβλημα, έχω και άλλες στο αμάξι.

 

Αφτά ίνε  ;D Έτσι γράφεις τις καλύτερες μουσικές  8)

 

Και φυσικά χωρίς Στράτο δουλειά δεν γίνεται  ;)  ;D

(αν δεν είναι ο παραγωγός, δεν παίζω)  ;D ;D ;D

 

Να είστε καλά παιδιά- Γιώργο- Στράτο- έτσι, να βρισκόμαστε να πίνουμε τις μπύρες μας και στα κενά να γράφουμε και καμιά νότα.

 

Μπράβο Γιώργο το κομμάτι είναι γλύκα. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ξύπνησα, έκανα καφέ (διπλό Ελληνικό), άνοιξα το λάπτοπ (tv δεν βλέπω >:() και βλέπω νεο θέμα στα clips από gvour. Το κατεβάζω, το ακούω και παθαίνω πλάκα. Τι μελωδίες, τι παιξίματα, τι μπάσο! Παρόλο που έχει επαναλαμβανόμενα μέρη, ποτέ δεν γίνεται βαρετό, ή παραγωγή, γιά σπιτικιά, τέλεια! Καλά το σόλο εκεί στο ~2'00 τα σπάει (ποιός παίζει?), όπως και το ξαναματαλέω το μπάσο (freetles έτσι?). Μπράβο βρε παιδιά, πάντα τέτοια και να ανεβάζεται συχνά να σας ακούμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπαθές το άσθμα, στη γιάφκα του Ν. Κόσμου συνετελέστει το έγκλημα?

Διακρίνω αποχρώσεις κομμουνιστικής προπαγάνδας ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ωραίο θέμα ,μπράβο παιδιά.Gvour όπως ξανάπα σε φάσεις στο παίξιμο μου θυμίζεις αυτό το γλυκό εσωτερικό παίξιμο του Peter Green.Ωραίο το μπάσο όντως αυτό το άταστο βγάζει άλλο φιλ γενικά.Αλλά και οι πενιές Γιώργο και στο χωσέ σημείο είναι μαμώ.Απορώ γιατί έχεις τόσο χαμήλα την μπάλα.Είπαμε αφού είσαι παίχτουρας ,γιατί να το κρύβομεν άλλωστε.Μπράβο και πάλι ,πολύ ωραίο και συναισθηματικό θέμα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραπονιάρικο ειναι, ταξιδιάρικο είναι,καλά σόλο έχει,  ύφος δικό του έχει

Αλλά τα μέρη των οργάνων μου φάνηκαν κάπως ασύνδετα μεταξυ τους, άκουσα Gvour, άκουσα Terry  αλλά δεν άκουσα Fusion  ???

Βέβαα η leed κιθάρα τα δίνει όλα  :D. παίζει με τρόπο που δεν έχω ξανακούσει  είτε ειναι Γιώργος (νομίζω) ή Στράτος

 

Μήπως δεν ξύπνησα καλα?

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 (freetles έτσι?)

 

;D ;D ;D

 

Όχι... τάστα και καρφί στην κάρτα ήχου- χωρίς καν chorus.

 

Αν βοηθάει λίγο το κούτσουρο- από άποψη συχνοτήτων- και το «εκβιάσεις» λιγάκι (με τα δάκτυλα, με το παίξιμο σου), το κάνεις να ακούγεται σχεδόν σαν άταστο.

 

@Νάσος: Φίλος, τον ακούς παντού- ο παραγωγός που έλεγα  ;) Αν δεν ήταν ο ψηλός ακόμα θα τραβιόμαστε με το κομπιούτερ του... σατανά  ;D

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολουθεί αυστηρή κριτική καθότι και οι τρεις που ασχοληθήκατε είστε εξαιρετικοί μουσικοί αλλά κυρίως γιατί δε με καλέσατε (άμα με καλάγατε θα σας τα έγραφα όλα τέλεια):

 

Σύνθεση: Ωραίο θέμα παλαιορόκ τύπου αλλά ο τζιβούρ έχει γράψει και καλύτερα. Παρόλα αυτά φέρει προσωπική σφραγίδα και σαν παίξιμο και σαν μελωδία που είναι και το σημαντικό. Στα συν εκείνο το ανέβασμα της αρμονίας γύρω στα 3:50. Το κομμάτι κλείνει απότομα, το ζητάει ένα άουτρο. (δε γράφω outro γιατί μερικοί μερικοί μπορεί να δουν το "out" και να βρουν ευκαιρία)

 

Παιξίματα: Υψηλό επίπεδο ως ανεμένετο. Επίσης ηχητική σφραγίδα Τέρυ, θα τον αναγνώριζα ακόμη κι αν δεν το λέγατε ότι συμμετείχε. Γεμίζει το κομμάτι με τέτοιο τρόπο που ουσιαστικά δε χρειάζεται αρμονικό όργανο. Πολύ ωραία σόλα τζιβούρ, κάτι μου λέει ότι σε σημεία δέχθηκε πιέσεις από φούζιο για "εναλλακτική" σολιστική αντιμετώπιση  ;D. Γύρω στο 3:52 δύο σηκώματα ολίγον οριακά, ήθελε ένα έντιτ εκεί νομίζω.

 

Ήχος/μίξη: Η σόλο κιθάρα θέλει δυνάμωμα. Κυρίως στα δυνατά σημεία. Ήχος αδιάφορος. Θα έπαιρνε πολλούς πόντους το κομμάτι με έναν καλό ήχο από μικρόφωνο πάνω σε ενισχυτή (μην τα ξαναλέμε, δυο βήματα είναι). Μπάσο ωραίο και σε στάθμη και σε ήχο. Τύμπανα πειστικά, αλλά τα πιατίνια πολλά πρίμα νομίζω.

 

Αυτά προς το παρόν. συνεχίζω τις ακροάσεις. Αν μου έρθει κάτι άλλο, θα το γράψω.

 

Υ.Γ. Μου κλέψατε τον τίτλο αλλά αποφάσισα να μην προχωρήσω σε αγωγή γιατί σας αγαπάω. ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νασο,Γιωργο(Johnny),Φωτη,Σαμ,σας ευχαριστουμε ολους ειλικρινα!

@Νασο ο ψηλος ηταν πανταχου παρων και βοηθησε σε ολα,περισσοτερο ισως κι απο εμας τους ιδιους που παιζαμε.Περα απ'την παραγωγη και στην καταναλωση. ;D

 

Εχεις δικιο επισης για το λιγο ασυνδετο του πραγματος σε καποια σημεια.Θα πεις γιατι δεν το εφτιαχνες?Για να γινω για μια ακομη φορα ρομπα βαρεθηκα στο τελος.

Κι αυτος ειναι και ο λογος που δε λεω στο εισαγωγικο σημειωμα(τι ειπα? ;D) τα μεμπτα των κομματιων.

Αφου αποφασιζουμε να το βαλουμε ετσι δεν υπαρχει λογος να προκαταλαβουμε τον ανθρωπο που το ακουει λεγοντας "εχει αυτο κι εκεινο κλπ,επιεικεια λοιπον...",απλα τρωμε το ξυλο!

 

Να ευχαριστησω επισης Τερρυ,Στρατο που πραγματι οταν γραφουμε περναμε ωραια και ναι, ειναι μια αφορμη να πιουμε και καμια μπυρα παρεα αλλα και να πιανουμε και κανενα οργανο

πραγμα που γινεται υπερσπανιως.

Επισης ευχαριστω τους γονεις μου τα αδερφια μου.....

 

@JJ Στην τεχνη φιλε δεν υπαρχει κλοπη.Μονο δανεισμος.

Η κριτικη δεν ειναι καθολου αυστηρη ισα ισα εισαι μεσα σε πολλα και λαμβανονται υπ'οψιν σοβαρα,για τα εξω δε λεω τιποτα γιατι θα φουντωσει ο Φουζιος.

 

Για το μη καλεσμα,μαρτυς μου ο ψηλος,ελεγα "δε φωναξα ο μ...κας τον JJ",αλλα τι στην ευχη,να σκεφτουν τιποτα και οι υπολοιποι,του λογου ειχα να παγωσω τις μπυρες,τα φαγια...

Ασε που εχω και τα τερτιπια του μπασιστα"αν δεν ερθει ο παραγωγος δε γραφω" και να προσπαθω να πεισω τον Φουζιο μπλα μπλα "ελα,δε θα γραψει ο ογκολιθος".

Την ψυχη μου εχουν βγαλει κι αν λεω ψεμματα να το πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου