Προς το περιεχόμενο

Et in Arcadia ego


atreu73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την αρχή μου θύμιζε έντονα κάτι άλλο αυτό το κομμάτι. Ωστόσο...

Το 'γραψα.

 

 

 

 

arcadia_ego.1.mp3

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Θέλω στίχοι

2. βλέπω βελτίωση στη χρήση των vst  και πλουραλισμό :D

3. κάνω μια υπόθεση για το τι θυμίζει, αλλά δεν σου λέω, τουλάχιστον προς ώρας.

4. Δεν σε λέω ακόμα τη γνώμη μου, περιμένω να το ακούσω και με στίχοι ναούμ.  ;D

5. και μόνο πως γράφεις πράγματα εκτός των συνηθισμένων μου είναι αρκετό

 

ΥΓ Δυστυχώς οι χειμερινές μου διακοπές έγιναν πληρωμές λογαριασμών, σέρβις τουτουνιού, τέλη κεκλοφορίας και οδοντογιατρός, οπότε δεν θα τα πούμε από κοντά παρά του χρόνου πια  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ όμορφο, ταξιδιάρικο και ιδιαίτερο. Μου άρεσαν τα σημεία με τα δίφωνα που έκανες καθώς και η πολύ καλή χρήση του πλήκτρου.

 

Τα μπράβο μου. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονη μου ένσταση, το chorus που δημιουργειται απο την ύπαρξη των 2 ίδιων φωνων. Θα μου καθόταν καλυτερα μία φωνή μονο (περα απο το σημειο που διαφοροποιούνται φυσικα), ή μια διαφορετική (γυναικεία?) φωνή.

 

Το κομμάτι είναι υπέροχο. Πολύ ώριμο και σε κατατάσσει στους αγαπημενους μου νοιζ-συνθετες. Τα παλιότερα σου κάποιες φορες μου αρεσαν πολυ, κάποιες με δυσκολευαν λίγο. Ο στίχος όμως παντα σε ψηλό επίπεδο...

 

Τα συγχαρητήρια μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνοπτικά. Νομίζω ότι όντως θα ήταν καλύτερο με γυναικεία φωνή. Αν ήταν και δύο οι γυναίκες ακόμα καλύτερα (δεν το εννοώ σεξουαλικά). 

Σκίζω το καλσόν μου που για ακόμη μια φορά τα στίχοι δεν γίνονται αντιληπτά. Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει.

Να παινευτώ λίγο ότι το logic έμαθα να το δουλεύω καλύτερα. Έμαθα κι εκείνο το κουμπάκι του automation που ρυθμίζεις εντάσεις. Όρεξη να 'χεις και χρόνο.

Και ξανά αι θενκ γιου για την ακρόαση. Μείνετε συντονισμένοι. Το παρών έχει συνέχεια.

 

Υγ κρίμα Σάμυ που δεν θα ανέβεις. Μπορεί να μη χιόνισε αλλά κι η αιθαλομίχλη έχει το κατιτίς γιορτινό.

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τίτλος με έκανε να ακούσω το κομμάτι. Τυχαίνει να έχω φίλο εικαστικό που έχει ασχοληθεί πολύ μ αύτο.

Δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα απ το κομμάτι αλλά βρίσκω ότι έχει "κάτι" κάπου εκεί βαθυά. Ίσως με διαφορετική ενορχήστρωση/μίξη να έβγαινε πιο μπροστά αυτό το "κάτι".  8)

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τίτλος με έκανε να ακούσω το κομμάτι. Τυχαίνει να έχω φίλο εικαστικό που έχει ασχοληθεί πολύ μ αύτο.

Δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα απ το κομμάτι αλλά βρίσκω ότι έχει "κάτι" κάπου εκεί βαθυά. Ίσως με διαφορετική ενορχήστρωση/μίξη να έβγαινε πιο μπροστά αυτό το "κάτι".  8)

 

Ναι ο τίτλος... Atreu, μιας και τον χρησιμοποιήσεις, τι σημαίνει κατα τη γνώμη σου?

Και... δε μας δίνεις και τους "στίχοι", γιατί έχουμε κενά?

Καλα Χριστούγεννα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου