Προς το περιεχόμενο

Hit Me"FunHouse"H μπάντα μου.


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο παίδες.

Ωραίο κομμάτι και καλά παιγμένο.

Το μόνο αρνητικό που μπορώ να βρω, για τα γούστα μου πάντα, ήταν το σόλο.

Μικρό σε διάρκεια και πολύ λιτό. Και πολυυυυυυυυυ wahhhhhhhhh

 

Καλή συνέχεια.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκές μετά από πρόβα και κάνα μισόκιλο jack daniels δεν περίμενα να σας αρέσει το άσμα αλλά anyway.Σας ευχαριτσώ όλους.Tomorow After the hangover ,σήμερα είμαι λασπωμένος λίγο και συμπαθάτε με (μην κοιτάτε που βάζω τόνους ,σχήμα λόγου)ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΣΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο μαμεί.

Μου θύμισε Motorhead (για μένα δεν υπάρχει παραπέρα).

Φοβερή ενέργεια, riff που σκοτώνει, και όλα in your face!

 

To wah είναι για τα γούστα μου μια χαρά και το σόλο έτσι πρέπει να είναι, μικρό, και μέρος του κομματιού, όχι ξεκομμένο!

 

Μπράβο ρε μάγκα, άξιζε το ουίσκυ του!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο, δεν ξέρω τι έγινε, αλλά το Tube σου έριξε το βίντεο στα 240p - θα μπορούσε να είναι στα 480 - και κυρίως, υποβάθμισε τον ήχο σε επίπεδο mp3 96 kbps, για να μη σου πω λιγότερα.

Για δες το.

 

Το κομμάτι (για άλλη μια φορά) σπέρνει, και το βίντεο, παρότι απλή συρραφή φωτογραφιών, δένει και είναι oh so fucking sexy!

Xάρη έγω έκανα τη βλακεία και έριξα το βίντεο σε ποιότητα,στο επόμενο θα προσέξω καλύτερα.

Εσυ τραγουδας?Πολυ ωραια χροια !!! Μαμαει το κομματι!

Ναι εγώ τα λέω ,Σε ευχαριστώ droneblack

Μπράβο Γιώργο! Πολύ δυνατό το κομμάτι!  8)

 

Μου άρεσε πολύ το κύριο riff και η χρήση του wah που πρόσθεσες σε κάποια σημεία.

Edit: Ξέχασα να δώσω τα εύσημα στην φωνή σου! Τι ωραία χροιά είναι αυτή...Μπράβο!

 

Θα ήθελα να ακούγεται παραπάνω το μπάσο. Δυστυχώς δεν μπορώ να το ξεχωρίσω μέσα στα υπόλοιπα όργανα.

Επίσης το πιατίνι που ακούγεται στα refrain είναι λίγο "ενοχλητικό".

 

Θα ήταν ωραίο να το ανέβαζες με καλύτερη ηχητική ποιότητα, για παράδειγμα κάποιο mp3 στα 320kbps ή να βελτιώσεις την ποιότητα στο youtube γιατί το αξίζει το κομμάτι.  :)

 

Και πάλι μπράβο και περιμένουμε κι άλλα κομμάτια!  :D

Ευχαριτσώ Δημήτρη,το μπάσο το φοβάμαι και δεν μπορώ να το μιξάρω καλά,το πιατίνι που κοπανάει εμένα μου αρέσει αλλά ίσως θέλει λίγο χαμήλωμα γενικά.

  Μπράβο Γιώργο, τα εύσημα κι από μένα. Ψάχνω να βρω κάτι για να γκρινιάξω ;D αλλά, επί της ουσίας, δεν βρίσκω τίποτα. Ωραίο groove, η φωνή (όπως πάντα) σπέρνει και το background ακολουθεί όπως πρέπει (τα χαιρετίσματά μου στα παιδιά ;)). Δές το αυτό με το youtube που σου είπε ο Haris και ο Δημήτρης, η ποιότητα του ήχου είναι κάτω του μετρίου.                                                                      Υ.Γ. Άντε να περάσουν οι γιορτές να τα ξαναρίξουμε.......

Σε ευχαριστώ Φώτη.Εννοείτε όποτε θες πάρε τηλ να κανονίσουμε.

Johny είσαι ο master poser του μαγαζιού (Noiz)  8)

 

Σαν να το βλέπω live μπροστά μου- το κακό να ροκάρει. Τα ανιψάκια των Motorhead να κάνουν ζημιές.

 

Αφτό ίνε  ;D 8)

Τερυ,αρχοντα των τεσσάρων χορδων σε ευχαριστώ πολύ και καλές γίορτες και σε σένα αδερφέ.

Johny είσαι ο master poser του μαγαζιού (Noiz)  8)

 

Σαν να το βλέπω live μπροστά μου- το κακό να ροκάρει. Τα ανιψάκια των Motorhead να κάνουν ζημιές.

 

Αφτό ίνε  ;D 8)

 

Άει φτιάξε ρε κανά ακτινιδιοπιτάκι και θα έρθουν καλεσμένοι που μου θες και μότορχεντ  ;D ;D ;D

 

  Γειά σου ωρέ Τζόνι με τα γκαραζόπαιδα :D

Σάμυ σε ευχαριστώ ,νασαι καλά ,

      Χαιρέτω και ευχόμαι σε όλους τα καλύτερα μέρες που είναι.

  Είμαι σε μια φάση τρεξίματος και γενικά ψιλοπροώθησης της μπάντας που παίζουμε έδω στα Βόρεια...

 

Φωνή με γρέζι και αλήτικο ροκεντρόλ@its best!

 

Παίζετε κάπου συγκεκριμένα, στη Βέροια ή τη Θεσ/νίκη?

 

Μπορείς να ποστάρεις και ένα σύνδεσμο της σελίδας σας στο fb?

 

:)

Σε ευχαριστώ Moustafank ,είμαστε ακόμη στις πρόβες στα τελειώματα βασικά του υλικού μας,Σελίδα στο φείς της μπάντας δεν υπάρχει ακόμη,αλλά μόλις μπορέσω να μαζέψω το υλικό που θέλω θα την στήσω σίγα σίγα,και εκεί και σε αλλά μέσα.Αδερφέ γενικά ψαχνόμαστε για λαιβ,έστω και σαν σαπορτ σε καμια μπάντα.Μιας και μένεις Σαλονίκη αν μπόρεις να μας δώσεις ένα μπούσουλα με χώρους και μπαρ που μπορούμε να χτυπήσουμε την πόρτα θα σου ήμουνα υπόχρεος.

Γιωργη,στο σολο πατας λιιιγο περιεργα στο χρονο σε σημεια αλλα τι σκ..τα,ροκ εν ρολλ παιζεις και το κομματι ειναι οδοστρωτηρας.

Μη με παρεξηγας που γκρινιαζω που και που,η ουσια δεν αλλαζει οπως εχομε ξαναπει.

Οτι ακριβως εγραψε ο Χαρης αλλα και ολοι μαζι οι υπολοιποι συνφορουμιται.

Τα σπατε ευκολα και νομιζω στα λαιβ θα πεφτον τσιμεντα.

Μπραβο αδερφια!

 

Η ιδέα σου είναι gvour,απλά παίζω γύρω γύρω χαχαχαχαχα,πλάκα κάνω Σεευχαριστώ Γιώργαρε

Πολυ καλο! Φοβερη φωνη!

Σε ευχαριστώ stavrillianκαλές γιορτές ευχομαί

Μπράβο παίδες.

Ωραίο κομμάτι και καλά παιγμένο.

Το μόνο αρνητικό που μπορώ να βρω, για τα γούστα μου πάντα, ήταν το σόλο.

Μικρό σε διάρκεια και πολύ λιτό. Και πολυυυυυυυυυ wahhhhhhhhh

 

Καλή συνέχεια.

Σε ευχαριστώ vartanis,γενικά δεν τα χώνω πολύ στα τραγούδια ,εχώ βεβαια και 2,3 κομμλατια πιο ελέυθερα και αυτοσχεδιαστικά αλλά μέχρι εκεί.Τα θέλω μικρά να ροκαρούν χωρίς μακρόσυρτα σόλο,μην πάει αλλού η δουκειά δηλ να επικεντρώνεται στο τραγούδι.Anyway σε ευχαριστώ.

Γιώργο μαμεί.

Μου θύμισε Motorhead (για μένα δεν υπάρχει παραπέρα).

Φοβερή ενέργεια, riff που σκοτώνει, και όλα in your face!

 

To wah είναι για τα γούστα μου μια χαρά και το σόλο έτσι πρέπει να είναι, μικρό, και μέρος του κομματιού, όχι ξεκομμένο!

 

Μπράβο ρε μάγκα, άξιζε το ουίσκυ του!

Φουζιον πρέπει να γίνεις παραγωγος μου χεχεχεχε.Σε ευχαριστώ πολύ ,καλές γιορτές ευχόμαι. καλές γιορτές και μεθυσμένος ο καινούργιος χρόνος χοχοχοχοχο για όλους.

      Χαιρέτω και ευχόμαι σε όλους τα καλύτερα μέρες που είναι.

  Είμαι σε μια φάση τρεξίματος και γενικά ψιλοπροώθησης της μπάντας που παίζουμε έδω στα Βόρεια και έτσι έκανα ενα δύο κλιπάκια με φωτό να τρέξουν στα μέσα κυρίως facebook μιας και έκανα και ένα πρόφιλ και σε αυτό το διάολο.Αυτό το τραγούδι είναι από τα τελευταία μας.Βέβαια η ηχογράφηση είναι πάλι δικιά μου απλά όπως είπα στην παρούση μόνο έτσι μπορώ να τρέξω λίγο τα πράγματα μιας και ετοιμάζομαστε και για κάνα λαιβάκι αν κάτσει.

Κάθε σχόλιο δέκτο και πάλι σας εύχομαι καλές γιορτές και να περνάτε καλά.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία μπάντα. Μπράβο μάγκες.

Εμένα η φωνή (και η μουσική) μου θύμισε πολύ αυτούς:

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑΧΑ.Τόσο ποζεριλίκι,και μιλάμε είμαι τύπος που δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η σκήνη των 80'ς.Νομίζω είμαστε πιο raw σαν μπάντα,Τεςπα ευχαριστώ Ray.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ γενικά ψαχνόμαστε για λαιβ,έστω και σαν σαπορτ σε καμια μπάντα.Μιας και μένεις Σαλονίκη αν μπόρεις να μας δώσεις ένα μπούσουλα με χώρους και μπαρ που μπορούμε να χτυπήσουμε την πόρτα θα σου ήμουνα υπόχρεος

 

έχεις πμ  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βίντεο από το καναλι στο youtube της μπάντας σε πολύ καλυτερη ποιότητα ήχου και εικονας.

και μιας και αυτό είναι το κανάλι της μπάντας να και το δευτερο βιντεο της μπαντας .

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου