Προς το περιεχόμενο

Ανοιγμενο κουτι κιθαρας απο musik schmidt


Kafka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

unfortunalety it is not a custom shop guitar and we can not order such paperworks for the USA Standard Series Guitars so i'm not able to provide them.

If you want to have an authenticity provement you may send an email to Gibson Europe with the serial number of the guitar.

For your information we are a Gibson 5 Star Dealer and one of the best Gibson Dealers in Europe. So you may trust us that this guitar is a authentic Gibson.

Nevertheless, if you don't trust us, just send the guitar back to us.

Εμενα γιατι μου φαινεται η παραπανω "ξήγα" μια χαρα και απολυτα ειλικρινη? chin2.gif

 

+10000

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

unfortunalety it is not a custom shop guitar and we can not order such paperworks for the USA Standard Series Guitars so i'm not able to provide them.

If you want to have an authenticity provement you may send an email to Gibson Europe with the serial number of the guitar.

For your information we are a Gibson 5 Star Dealer and one of the best Gibson Dealers in Europe. So you may trust us that this guitar is a authentic Gibson.

Nevertheless, if you don't trust us, just send the guitar back to us.

Εμενα γιατι μου φαινεται η παραπανω "ξήγα" μια χαρα και απολυτα ειλικρινη? chin2.gif

 

+10000

 

Σ'αυτη την περίπτωση τι authenticity provement μπορώ να έχω απο τη Gibson?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε περίπτωση θα ζήταγα ένα χαρτί που να αποδεικνύει την αυθεντικότητα της κιθάρας, θα σου φανεί χρήσιμο αν αποφασίσεις κάποια στιγμή αργότερα να την πουλήσεις. Αφού το μαγαζί δεν μπορεί να το βρει, απευθύνσου στην Gibson.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω και εγώ γιατί μάλλον κάτι έχασα

 

Για ποιό χαρτί μιλάμε τόση ώρα? Για Certificate of Authenticity (COA)? ή για το μικρό χαρτάκι με το checklist που γράφει κάτι νουμεράκια πάνω όπως action κλπ?

 

Γιατί αν μιλάμε για το checklist και η κιθάρα είναι καλή και δεν ψάχνεις για αφορμή να την γυρίσεις πίσω, άστο να πάει στο διάολο γιατι το συγκεκριμένο ΔΕΝ αποδεικνύει καμία αυθεντικότητα. Λες και ο κινέζος αν θέλει (γιατί σίγουρα μπορεί) να φτιάξει ολόιδια κιθάρα στο χαρτάκι (ή στο COA) θα κωλώσει.

 

Αν θέλεις απόδειξη αυθεντικότητας ζήτα και φύλαξε μια απόδειξη λιανικής με το s/n:

 

s/n στην κιθάρα + s/n στην απόδειξη απο authorized dealer  = δυνατότητα cross-check = απόδειξη αυθεντικότητας

 

Προσωπικά, σε μεταχειρισμένο (κάποιας αξίας) μόνο αυτόν τον τρόπο απόδειξης εμπιστεύομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω και εγώ γιατί μάλλον κάτι έχασα

 

Για ποιό χαρτί μιλάμε τόση ώρα? Για Certificate of Authenticity (COA)? ή για το μικρό χαρτάκι με το checklist που γράφει κάτι νουμεράκια πάνω όπως action κλπ?

 

Γιατί αν μιλάμε για το checklist και η κιθάρα είναι καλή και δεν ψάχνεις για αφορμή να την γυρίσεις πίσω, άστο να πάει στο διάολο γιατι το συγκεκριμένο ΔΕΝ αποδεικνύει καμία αυθεντικότητα. Λες και ο κινέζος αν θέλει (γιατί σίγουρα μπορεί) να φτιάξει ολόιδια κιθάρα στο χαρτάκι (ή στο COA) θα κωλώσει.

 

Αν θέλεις απόδειξη αυθεντικότητας ζήτα και φύλαξε μια απόδειξη λιανικής με το s/n:

 

s/n στην κιθάρα + s/n στην απόδειξη απο authorized dealer  = δυνατότητα cross-check = απόδειξη αυθεντικότητας

 

Προσωπικά, σε μεταχειρισμένο (κάποιας αξίας) μόνο αυτόν τον τρόπο απόδειξης εμπιστεύομαι.

 

Καλά σίγουρα μπορουν να πλαστογραφήσουν και αυτά. Η απόδειξη απο το μαγαζί δεν έχει έρθει με το s/n πανω. Οπότε πρακτικά δεν μπορείς να έχεις κάποια απόδειξη γνησιότητας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν γράφει να τη ζητήσεις.

Ότι θέλει μπορει να γράψει πάνω.

 

Για να τον διευκολύνεις:

Στείλε ένα μήνυμα και πες του οτι θέλεις ένα αντίγραφο του τιμολογίου για την s/n τάδε κιθάρα που αγόρασες την τάδε μέρα που να αναγράφει πάνω το s/n

 

Εγω ζητάω πάντα και με λίγη υπομονή την παίρνω.

 

Δεν τους κοστίζει τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου