Προς το περιεχόμενο

Ανοιγμενο κουτι κιθαρας απο musik schmidt


Kafka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

@Kafka: Στείλε ένα ακόμα mail (ή ακόμα καλύτερα πάρε ένα τηλ.) και ζήτα τους ευγενικά να...κόψουν τα λαιμουδάκια τους και να τα βρούνε και μετά να στα στείλουν με έξοδα δικά τους,αλλιώς θα την στείλεις πίσω και συγχρόνως θα το αναφέρεις και στην Gibson.Η εταιρεία είναι πολύ επιθετική και αυστηρή όταν "χάνονται" χαρτιά. ;)

 

(Είχα κάνει ολόκληρο θέμα για μία από τις δικές μου πριν μερικά χρόνια και αφού έλαβα μία απολογητική επιστολή από την Gibson (που δεν έφταιγε) η κιθάρα εστάλη πίσω για "authentication" και -κατ' εξαίρεση- εκδόθηκε καινούργιο C.O.A. και όλα τα άλλα "χαρτιά".)

 

Εξάλλου,αυτό που σου είπανε για το seal ισχύει και καλά κάνουνε και τα ανοίγουνε όλα για να τα ελέγξουνε.

 

 

AFTO  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπορει στα χερια σου να εχεις και καμια μουφα! (Λεω εγω τωρα)!!!

 

Καλό είναι να μην "λέμε εμείς τώρα" αν δεν δούμε φωτογραφίες και αν δεν γνωρίζουμε.  :)

 

@Kafka: Στείλε ένα ακόμα mail (ή ακόμα καλύτερα πάρε ένα τηλ.) και ζήτα τους ευγενικά να...κόψουν τα λαιμουδάκια τους και να τα βρούνε και μετά να στα στείλουν με έξοδα δικά τους,αλλιώς θα την στείλεις πίσω και συγχρόνως θα το αναφέρεις και στην Gibson.Η εταιρεία είναι πολύ επιθετική και αυστηρή όταν "χάνονται" χαρτιά. ;)

 

(Είχα κάνει ολόκληρο θέμα για μία από τις δικές μου πριν μερικά χρόνια και αφού έλαβα μία απολογητική επιστολή από την Gibson (που δεν έφταιγε) η κιθάρα εστάλη πίσω για "authentication" και -κατ' εξαίρεση- εκδόθηκε καινούργιο C.O.A. και όλα τα άλλα "χαρτιά".)

 

Εξάλλου,αυτό που σου είπανε για το seal ισχύει και καλά κάνουνε και τα ανοίγουνε όλα για να τα ελέγξουνε.

 

 

 

Βασικά λέω να στείλω ετσι και αλλιώς ενα μαιλ στην Gibson και να ενημερώσω αντίστοιχα το musik schmidt. Βλέπουμε λοιπον. Thanks για τη βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

unfortunalety it is not a custom shop guitar and we can not order such paperworks for the USA Standard Series Guitars so i'm not able to provide them.

If you want to have an authenticity provement you may send an email to Gibson Europe with the serial number of the guitar.

For your information we are a Gibson 5 Star Dealer and one of the best Gibson Dealers in Europe. So you may trust us that this guitar is a authentic Gibson.

Nevertheless, if you don't trust us, just send the guitar back to us.

 

Τι του λες τώρα; Απο τη Gibson ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ το θέμα από χθες,εντάξει τραγική αντιμετώπιση από μέρους τους.

Κάνουν λες και ξέχασαν να σου βάλουν κανένα κλειδάκι allen.

Πραγματικά,δεν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση.

 

Πιστεύω ότι η Gibson δε θα το αφήσει έτσι και ότι τα χαρτιά σου δεν "χάθηκαν" έτσι απλά.

Ίσως να θέλησαν να καλύψουν κάποιο άλλο λάθος τους και να τέσταραν αν θα διεκδικήσει τα δικαιώματά του ένας μακρινός αγοραστής.

Κι αν δε τα διεκδικήσει όλα εντάξει για αυτούς,αν τα διεκδικήσει,απλά θα την φορτώσουν στον επόμενο κάτοικο Γουαδελούπης..

Επίσης δεν πιστεύω ότι έχεις να φοβηθείς κάποιο θεμα γνησιότητας.

 

Πάντως για λόγους που έχουμε ξαναγράψει,ακριβές κιθάρες από internetομάγαζα απλά δεν..

Καλύτερα ένα φθηνό αεροπορικό ώστε να διαλέξουμε από κοντά,παρά να μας στείλουν όποια κιθάρα γουστάρουν αυτοί..

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

unfortunalety it is not a custom shop guitar and we can not order such paperworks for the USA Standard Series Guitars so i'm not able to provide them.

If you want to have an authenticity provement you may send an email to Gibson Europe with the serial number of the guitar.

For your information we are a Gibson 5 Star Dealer and one of the best Gibson Dealers in Europe. So you may trust us that this guitar is a authentic Gibson.

Nevertheless, if you don't trust us, just send the guitar back to us.

Εμενα γιατι μου φαινεται η παραπανω "ξήγα" μια χαρα και απολυτα ειλικρινη? chin2.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν φοβάμαι για θέμα γνησιότητας. Την τσέκαρα την κιθάρα και δεν μου φαίνεται για καμιά μουφα (τουλάχιστον απ'οσα ξέρω  ;D).  Αλλά τη συγκεκριμμένη την παρήγγειλα για έναν φίλο, ο οποίος δεν έχει τη δυνατότητα για ταξίδι και να τσεκάρει ο ιδιος. Μου την έχει δώσει το στυλ γενικά του φίλτατου υπαλλήλου οτι και καλά πως κάνεις ετσι για καναδυο κωλόχαρτα!  :D Αν θελήσει να την πουλήσει στο μέλλον, πως θα γίνει χωρίς τα χαρτιά;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν φοβάμαι για θέμα γνησιότητας. Την τσέκαρα την κιθάρα και δεν μου φαίνεται για καμιά μουφα (τουλάχιστον απ'οσα ξέρω  ;D).  Αλλά τη συγκεκριμμένη την παρήγγειλα για έναν φίλο, ο οποίος δεν έχει τη δυνατότητα για ταξίδι και να τσεκάρει ο ιδιος. Μου την έχει δώσει το στυλ γενικά του φίλτατου υπαλλήλου οτι και καλά πως κάνεις ετσι για καναδυο κωλόχαρτα!  :D Αν θελήσει να την πουλήσει στο μέλλον, πως θα γίνει χωρίς τα χαρτιά;;

 

Kαι εγώ το ίδιο στυλάκι αντιλαμβάνομαι από την έναρξη της επικοινωνίας σας..

 

Όσο για το μελλοντικό ενδεχόμενο πώλησης χωρίς χαρτιά και με τους κινέζους να έχουν προοδεύσει το κοπιάρισμα ειδικά στο πως πρέπει να φαινεται μια Gibson,πιστεύω ότι θα πρέπει ο αγοραστής να γνωρίζει καλά από κιθάρες και να έχει την καλή προαίρεση να κάτσει να ακούσει όλη αυτή την ιστορία..

 

Όπως και να έχει,μη το αφήσεις έτσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά περιμένω την απάντηση της Gibson πρώτα απ'ολα και μετα θα δω τι θα κάνω με το musik schmidt. Κρίμα γιατι είπα μια φορά να δοκιμάσω και κατι άλλο εκτός απο thomann, αλλα μπα!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην θεση σου αγαπητε φιλε δεν θα το αφηνα να περασει ετσι, στο φιναλε εχεις πλερωσει το πληρες πακετο, εννοω και τη χαρτουρα, η οποια λογικα θα σου ζητηθει απο τον επομενο αγοραστη, αν και οποτε υπαρξει... Χωρις χαρτουρα ο επομενος εχει διαπραγματευτικο ατου για να σου κανει παζαρια. Μην πεις ωχ αδερφε κλπ κλπ κλπ. Τεσπα περιμενε και τους αμερικανους τι θα σου πουν και βλεπεις.

 

Καλα κουραγια και ξεμπερδεματα. Τουλαχιστον η κιθαρα ειναι αψεγαδιαστη ή εχει τις γνωστες τσαπατσουλιες των απλων (non custom shop) Gibson?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου