Προς το περιεχόμενο

Ανοιγμενο κουτι κιθαρας απο musik schmidt


Kafka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ και καλή χρονιά.

Λοιπον παρήγγειλα για έναν φίλο μια Gibson Les Paul Signature Τ απο το musik schmidt, η οποία μου ήρθε σήμερα. Αυτο που με προβλημάτισε έιναι ότι η κίτρινη ταινια της Gibson ήταν κομμένη και λεει πάνω ότι αν ειναι κομμένη να επικοινωνήσεις με τη Gibson Europe. Επίσης όταν άνοιξα τη θηκη της κιθάρας μέσα υπήρχε μονο το manual του mini e-tune και κανένα άλλο χαρτί, ενώ σε μια δικιά μου studio που είχα πάρει παλιότερα απο thomann είχε μεσα το χαρτί του checklist, όπου αναγράφονται πάνω ο κωδικός του μοντέλου και το serial number της κιθάρας.

Ξέρετε τι μπορεί να παίζει; Έστειλα και στο musik schmidt, αλλα δεν έχω πάρει ακόμα απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι αν η κιθάρα πέρασε απο τελωνείο τότε υπάρχει η περίπτωση να ανοίχτηκε εκεί...

δεν υπάρχει τελωνείο από Γερμανία...εκτός εάν εγινε κάτι μέσα στις γιορτές και δεν το πήραμε χαμπάρι... :D...σε δραχμές τη πλήρωσες? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι αν η κιθάρα πέρασε απο τελωνείο τότε υπάρχει η περίπτωση να ανοίχτηκε εκεί...

δεν υπάρχει τελωνείο από Γερμανία...εκτός εάν εγινε κάτι μέσα στις γιορτές και δεν το πήραμε χαμπάρι... :D...σε δραχμές τη πλήρωσες? ;D ;D

 

Χαχαχα!! Λες να μην πήραμε μυρωδιά τίποτα;;  ;D ;D

Βασικά μου στείλαν απάντηση το εξής:

 

Due to the reason that we have a special agreement concerning a return policy for bad crafted guitars with Gibson we open nearly all Gibson Guitars and give them a check and setup when these arrive at our warehouse.

So usually the seal is broken from our side. Concerning the "paperworks" we may have taken it out of the box and just have forgotten to place them back.

 

Να τους ζητήσω να μου στείλουν τα χαρτιά ή είμαι υπερβολικός;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τους ζητήσω να μου στείλουν τα χαρτιά ή είμαι υπερβολικός;;

 

Φυσικά και θα ζητήσεις να σου τα στείλουν και μάλιστα με δικά τους έξοδα.Στα GCs στην Αμερική είχε δημιουργηθεί σοβαρό πρόβλημα αφού ξεχνούσαν (με ή χωρίς εισαγωγικά...) τα COAs σε μερικές Gibson που είχαν κάνει ειδική παραγγελία από το CS της Gibson.Η δικιά σου δεν έχει COA,αλλά οφείλουν να σου στείλουν ό,τι συνοδευτικό "χαρτί" είχε η κιθάρα.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι αν η κιθάρα πέρασε απο τελωνείο τότε υπάρχει η περίπτωση να ανοίχτηκε εκεί...

δεν υπάρχει τελωνείο από Γερμανία...εκτός εάν εγινε κάτι μέσα στις γιορτές και δεν το πήραμε χαμπάρι... :D...σε δραχμές τη πλήρωσες? ;D ;D

 

Χαχαχα!! Λες να μην πήραμε μυρωδιά τίποτα;;  ;D ;D

Βασικά μου στείλαν απάντηση το εξής:

 

Due to the reason that we have a special agreement concerning a return policy for bad crafted guitars with Gibson we open nearly all Gibson Guitars and give them a check and setup when these arrive at our warehouse.

So usually the seal is broken from our side. Concerning the "paperworks" we may have taken it out of the box and just have forgotten to place them back.

 

Να τους ζητήσω να μου στείλουν τα χαρτιά ή είμαι υπερβολικός;;

Εγώ θα τα ζητούσα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον έστειλα μαιλ και μου απάντησαν οτι αν και εψαξαν δεν μπορουν να βρουν πουθένα τα χαρτιά. Τι γίνεται σ'αυτη την περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στελνεις πισω την κιθαρα με δικα τους εξοδα και σου στελνουν αλλη με ολα τα χαρτια της! Μου μυριζει απατεωνια! Μην το αφησεις σε καμια περιπτωση ετσι! Μπορει στα χερια σου να εχεις και καμια μουφα! (Λεω εγω τωρα)!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει στα χερια σου να εχεις και καμια μουφα! (Λεω εγω τωρα)!!!

 

Καλό είναι να μην "λέμε εμείς τώρα" αν δεν δούμε φωτογραφίες και αν δεν γνωρίζουμε.  :)

 

@Kafka: Στείλε ένα ακόμα mail (ή ακόμα καλύτερα πάρε ένα τηλ.) και ζήτα τους ευγενικά να...κόψουν τα λαιμουδάκια τους και να τα βρούνε και μετά να στα στείλουν με έξοδα δικά τους,αλλιώς θα την στείλεις πίσω και συγχρόνως θα το αναφέρεις και στην Gibson.Η εταιρεία είναι πολύ επιθετική και αυστηρή όταν "χάνονται" χαρτιά. ;)

 

(Είχα κάνει ολόκληρο θέμα για μία από τις δικές μου πριν μερικά χρόνια και αφού έλαβα μία απολογητική επιστολή από την Gibson (που δεν έφταιγε) η κιθάρα εστάλη πίσω για "authentication" και -κατ' εξαίρεση- εκδόθηκε καινούργιο C.O.A. και όλα τα άλλα "χαρτιά".)

 

Εξάλλου,αυτό που σου είπανε για το seal ισχύει και καλά κάνουνε και τα ανοίγουνε όλα για να τα ελέγξουνε.

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου