Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο μου βιντεάκι για φέτος


Iron_Druid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

Καλή Χρονιά, με υγεία, χαρά και κάθε ευτυχία

 

Είναι η πρώτη φορά που δοκιμάζω να ανεβάσω βιντεάκι στο Youtube με την διαδικασία του να έχω την κιθάρα σε πατελιέρα (συνδεση με USB) και ξεχωριστά τον εαυτό μου σε video. Συνήθως το έκανα με καποιο μικρόφωνο, αλλά τώρα είναι πολύ πιο μπελαλίδικο (να συγχρονίσεις τον ήχο με την εικόνα) αλλά το αποτέλεσμα είναι κλάσσης ανώτερο (ηχητικά πάντα).

 

Είχα καιρό να παίξω κιθάρα και είπα να το επιχειρήσω τώρα μεσα στις γιορτές που βρήκα λίγο χρόνο. Με την ευκαιρία να το μοιραστώ και μαζί σας, να μου επισημάνεται ίσως κάποια σημεία που πρέπει να έχω υπόψην μου όταν κανω τετοια μουσικα βιντεάκια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα και καλα και σε σενα φιλτατε.

Cool ακουγεται,με το headbanging του με τα παντα ολα του αν και αρκετα χαμηλα ο ηχος του βιντ.

Ωραιος!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Στην εισαγωγη εχεις λαθος γραμμενο τον τιτλο, δις...through than ever & through than never...στο βιντεακι εχεις τον σωστο Through the never.

2)Το δυσκολο σε αυτο το κομματι ειναι τα πολλα downstrokes και τα πηγες πολυ καλα

3)Απο πλευρας ηχου μαλλον πρεπει να βγαλεις καποια μπασα απο τις κιθαρες γιατι στην τελικη μιξη δεν ακουγεται πολυ καλο στο αυτι μου.

Overall παντως ειναι super  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολυ για το feedback. Κρατάω 2 πράγματα:

1) Να ελέγχω το πόσο δυνατά ή όχι είναι σε σχέση με τα υπόλοιπα Youtube videos

2) Να προσέχω τους τίτλους  :P

 

Εκανα διάφορα πράγματα στο Reaper, συγκεκριμενα οτι λεει ο τυπος

, αλλα αντι για Cubase εβαλα το Reaper.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Eκανες αυτα που λεει ο τυπος στο βιντεο μονο που εσυ χρησιμοποιησες την πεταλιερα σου. Το μονο σωστο ειναι αν καταλαβα καλα οτι ηχογραφησες 4 διαφορετικες κιθαρες.

2) Ο ηχος του βιντεακίου  :P δε μου φανηκε καθολου χαμηλος.

3)Οπως σου ειπα και πριν παιχτικα δεν εντοπισα καποιο θεμα

4)Μου αρεσε που εγραψες ξεχωριστα εικονα και ηχο, το κανω κι εγω, ειναι λιγο μπελαλιδικο αλλα το αποτελεσμα σε δικαιωνει

5) Το μονο που πρεπει να προσεξεις ειναι η τελικη μιξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου