Προς το περιεχόμενο

Φεστιβάλ Τραγουδιού Θεσσαλονίκης


theopas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορει να στειλει καποιος σ'αυτον τον διαγωνισμο alternative κοματι με αγγλικο στιχο κατι σε tea party και tool ας πουμε ή τρωει πορτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγω ειμαι με τον Νικητη !!

 

Για σου Σταυρο Σιολα !!!!!!!

 

Εριξα δυο SMS στον ημιτελικο και ενα στον τελικο.

 

Πραγματικα πολυ το χαρικα το τραγουδι, το εγραψα και ολας απο την τηλεωραση, μεσο Scart, και ακουγετε θαυμασια.

 

Για σου βρε Σιολα , να σε χαιρετε η μανουλα σου !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό το στυλάκι προσωπικά μου είναι απεχθές. Κατά τη γνώμη μου, και αν και το λέω λίγο χοντρά πραγματικά το πιστεύω, το 90% των κομματιών αυτού του στυλ είναι πολύ κακή μουσική που απλά την πλασάρουμε με τη δικαιολογία της τέχνης. Θεωρώ σαφώς πιο ενδιαφέροντα τα hitάκια του MTV, τουλάχιστον έχουν 5 έξυπνα κολπάκια μέσα, που αν και "φτηνά", δίνουν κάτι λίγο στο κομμάτι. Όχι βέβαια ότι δεν υπάρχουν απλά κομμάτια που να είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ, αλλά δημιουργοί που μένουν ΜΟΝΟ στα κομμάτια των 3 ακόρντων χωρίς να προσπαθήσουν να πάνε "παραπέρα" και αισθάνονται καλά με τον εαυτό τους για μένα έχουν μηδενική σχέση με τη μουσική, για τον πολύ απλό λόγο ότι δεν τους ενδιαφέρει να μάθουν και δυο καινούρια πράγματα για την τέχνη τους, το χόμπι τους ή το επάγγελμά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και τελικά η μουσική κρίνεται από τον αριθμό των ακόρντων και έχεις φτάσει σε σημείο να κρίνεις ένα τραγούδι,ένα μουσικό έργο με τα μαθηματικά, πες μας λοιπόν και σε τι τρόπο είναι γραμμένο το τραγουδάκι της πλάκας κατ'εσέ που κέρδισε τον διαγωνισμό,για να μάθουμε κι εμείς που έχουμε διαφορετική γνώμη για τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου