Προς το περιεχόμενο

Ο Google boss μιλάει για την καινοτομία.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Κανένα πρόβλημα, όμως αν δεν υπάρχει λογική σχέση τιμής/παρεχόμενης υπηρεσίας δεν θα σε βλέπω πλέον με καλό μάτι, που το πρόβλημα;

Κανένα πρόβλημα αν και είμαστε και οι δύο καλούληδες.

 

Όμως το ζήτημα παραμένει: Μπορείς εσύ να κρίνεις το λογικό στη σχέση τιμή / service? Γιατί είναι τόσες παράμετροι που εγώ καλά καλά δε μπορώ να το κρίνω... πόσο μάλλον εσύ.

 

Δεν είναι το ίδιο με άλλα προϊόντα / υπηρεσίες;

 

Όχι ότι δε καταλαβαίνω την υπέρβολή του 50 ευρω τα 50 ml λάδι, αλλά αν υπάρχει αγορά για κάτι τέτοιο... πάω πάσο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 184
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προφανώς και υπάρχουν ένα σωρό παράμετροι που δεν μπορούμε να ξέρουμε. Κάποια πράγματα όμως βγάζουν μάτι.

 

Το ότι υπάρχει αγορά δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει εκμετάλευση. Το ότι ο πελάτης είναι διατεθειμένος να δώσει εν γνώση του περισσότερα χρήματα δεν σημαίνει ότι ο επιχειρηματίας δεν είναι καιροσκόπος. Είναι πέρα από προφανές ότι μέρος της δυτικής οικονομίας έχει δομηθεί στην σχέση σε κλέβω/γουστάρεις. Έτσι είναι, ήταν και θα είναι και δεν μου αρέσει.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikolas:Πας πρός Καλαμάτα, πριν μπείς κοβεις δεξια προς Πύλο, πριν την Πύλο δεξια πάλι για Costa Navarino, μετά απο 2-3 χιλιόμετρα παίρνεις τηλ για οδηγίες ;)

 

audiocostas: Σοβαρά τώρα δεν το είχα σκεφτεί καθόλου και είναι όντως πολύ καλή ιδεά! Βουρ για ΕΣΠΑ :P :P :P :P (χουμορ ε?)

 

theoctapus: Ανταγωνιστής ε? Μηπως γιαυτό θες να μου κόψεις την τύχη :D :D! (πλακά κανώ ετσί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μήν τρώτε ρε λάδια και λιπαρά,παχαίνουν. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήν τρώτε ρε λάδια και λιπαρά,παχαίνουν. :-D

Κάνεις πλάκα βέβαια καθότι αν μιλάς σοβαρά για το ελαιόλαδο (αλλά και μερικά άλλα είδη λαδιου), κάνεις μέγα λάθος.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και υπάρχουν ένα σωρό παράμετροι που δεν μπορούμε να ξέρουμε. Κάποια πράγματα όμως βγάζουν μάτι.

 

Το ότι υπάρχει αγορά δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει εκμετάλευση. Το ότι ο πελάτης είναι διατεθειμένος να δώσει εν γνώση του περισσότερα χρήματα δεν σημαίνει ότι ο επιχειρηματίας δεν είναι καιροσκόπος. Είναι πέρα από προφανές ότι μέρος της δυτικής οικονομίας έχει δομηθεί στην σχέση σε κλέβω/γουστάρεις. Έτσι είναι, ήταν και θα είναι και δεν μου αρέσει.

 

iPhone έχεις; Κανα high-end android; Καμιά  αμερiκάνικη Gibson, Fender; ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

theoctapus: Ανταγωνιστής ε? Μηπως γιαυτό θες να μου κόψεις την τύχη :D :D! (πλακά κανώ ετσί)

 

Μην σε νοιάζει και δεν φτάνει για πώληση. Είναι για ιδία κατανάλωση. :)

 

Μήν τρώτε ρε λάδια και λιπαρά,παχαίνουν. :-D

 

Και την σαλάτα με την θα την λιγδώνουμε βρε φιλενάδα; ;D.

 

iPhone έχεις; Κανα high-end android; Καμιά  αμερiκάνικη Gibson, Fender; ;)

 

Και ποιός σου είπε πως δεν έχω νιώσει μαλάκας μερικές φορές με κάποιες αγορές μου; Απ' την άλλη προσωπικά δεν μπορώ με βεβαιότητα να διαπιστώσω το μέγεθος της "απάτης" σε τέτοια προιόντα, είναι, όπως λέει και ο Νικόλας, πολλές οι παράμετροι.

 

Όμως δεν μιλάω τόσο για τον καταναλωτή όσο για τον επιχειρηματία.

 

Στο χέρι μου θα βρεθεί iPhone μόνο αν μου το βάλουν στο φέρετρο. ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά μιλάω,παχαίνει!:-P

 

Όντως παχαίνει (και πολύ μάλιστα)...9 KCal/gr  :o

 

Φυσικά από άποψη διατροφικής αξίας το παρθένο ελαιόλαδο είναι TOP, αλλά οι θερμίδες (είτε "καλές" είτε "κακές") είναι θερμίδες...

 

P.S. Μόνο εδώ θα μπορούσε να πάει συζήτηση από τα Δικαστήρια στα Λιοτρίβια  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μηλόξυδο στη σαλάτα ωρε,που καίει τα λίπη.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου