Προς το περιεχόμενο

From the top


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι τπτ άλλο, αλλά επειδή είσαι σύντροφος αναρχοκομμουνιστής :D............για κάποιο λόγο και με φαίνεται περίεργο για τα δεδομένα σου. κάπου, κάτι, βγάζει θόρυβο-βόμβο....... με κάνει εντύπωση πως συνεβει σε σένα αφτό ;D

 

Δεφτερον :o, σε ακούω καρό και το έχουμε ξανασυζητήσει-ίσως βέβαια γνωρίζεις εσύ καλύτερα. Έχεις μια μανιέρα ηχητική και συνθετική στην οποία επιμένεις- και καλά κάνεις εφόσον σε ευχαριστεί. Βάλε μια φωνούλα μάστορη, τα άσθματά σου δεν με φαίνονται ινστρουμένταλ, δώκε σε μια κορασίδα, ή σε ένα τεκνό την ευκαιρία , συγχρόνως θα ανασάνουν και οι συνθέσεις σου, θα πάνε εκεί που φαντάζομαι θα ήθελες.

Ξέρω πως με τα λεγόμενά σου, δεν θες να γράψεις ογγλέζικο στίχο και στον ελληνικό τα βρίσκεις σκούρα-μη βλέπεις εγώ  που είμαι ποιητής  ;D ;D ;D- βάλε κάποιον να σου γράψει στα ελληνικά για να απαλλαγείς από το άγχος, ή γράψε στα ογγλέζικα ένα she love you  ;D ;D ;D

Σεγνώμη δλδ αλλά αν και είσαι αναρχοκομμούνι εκεί αποδίδω το πρόβλημά σου και απορώ δηλαδίς γιατί ασχολούμαι μαζί σου ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

samy paraga εξακολουθεις να μη θες να καταλαβεις οτι αυτο τo project (SF12) το κανω για να ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ απο τα τραγουδια (και τους ....στιχοι...) που συνηθως γραφω... ;D (εδω και 30 χρονια)...ειναι αυτο που λεν οι ξενοι side project... ;D...και μη φοβασαι τα instrumental μου πανε ΑΚΡΙΒΩΣ εκει που θελω....αλλωστε τα κανω καθαρα για τη πλακα μου  ;)

 

δεν σου αρεσει,και με γεια σου και χαρα σου....αλλα ενταξει μου το εχεις πει....45 φορες...δεν βαρεθηκες?  ;D ;D ;D

 

δεν υπαρχει κανεις....βομβος.. ;D...τα συνθια εχουν αυτον τον ηχο..εξεπιτηδες...  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτά φίλως και σεγνώμη δλδ που τα είπα 45 φορές.

  Οφείλω όμως να σε πω για τεσσαρακοστή έκτη φορά πως αν έπαιζες χέβι μέταλλ πχ δεν θα μίλαγα, όπως επίσης αν είχα θέμα μαζί σου επίσης δεν θα έλεγα κάτι θετικό ή αρνητικό, επίσης, ότι και να λες ;D υπάρχει κάποιος θόρυβος έξω από το τι θα ήθελες  ;D ;D ;D

 

Κατά βάθος η διαφωνία μας είναι στο ότι πάντα ήσουν Μπιλτικός κι ας λες ότι θες περί Κλας και Στοουνς  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει κάποιος θόρυβος έξω από το τι θα ήθελες

 

1013716_688002064584989_862808597_n.png

 

;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύχομαι και ελπίζω να μη με παρεξηγείς, θα μπορούσα να στο στείλω και σε πμ, όμως δεν θέλω, προτιμώ τους δημοσίους διαλόγους  ;D

Η άποψη που έχω-προσωπική και απ όσα έχω ακούσει- είναι πως δεν έχεις side project, απλά με τα χρόνια προσπαθείς και η αλήθεια είναι πως έχεις καταφέρει να βγάλεις έναν ήχο κατάδικό σου. Θεωρώ πάντα κατά την άποψή μου πως έχεις γίνει δούλος του ''φαίνεσθαι'' υπήκοος του ''ήχου'' αυτού που δημιούργησες.

Δουλεύεις συστηματικά γι αυτό και μπράβο σου, γιατί το καταφέρνεις τέλεια, όμως αν μου επιτρέπεις δουλεύεις με βάση την ούγια, είτε λέγεται side  είτε main project.

Χαλάλι, δεν είμαι αυτός που θα σε κρίνει-κατακρίνει, απλά , έστω και λάθος σε λέω τι μου φταίει με βάση το δικό μου φτωχό μυαλό.

      Άντε γιατί θα σε βάλω DP  στο τέλος ;D

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άποψη που έχω-προσωπική και απ όσα έχω ακούσει- είναι πως δεν έχεις side project, απλά με τα χρόνια προσπαθείς και η αλήθεια είναι πως έχεις καταφέρει να βγάλεις έναν ήχο κατάδικό σου

 

βρε ανθρωπΑ μου....αφου ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ γραφω και εγραφα μια ζωη....γιατι να σε πω ψεμματα  ??? ...ασε με να κανω και κανα instrumental να γουσταρω  ;D

 

να αφου δε με πιστευεις οτι γραφω και ασματα με φωνη παρε ενα που εκανα με τον θεο,να αναπαυθει η ψυχουλα του...

 

 

Θεωρώ πάντα κατά την άποψή μου πως έχεις γίνει δούλος του ''φαίνεσθαι'' υπήκοος του ''ήχου'' αυτού που δημιούργησες.

 

ΟΛΟΙ οι μεγαλοι καλλιτεχναι  ;D απο τους Cure & τους U2 μεχρι τον Daniel Lanois & Τον SF ;D αυτο κανουν και επιδιωκουν.... ;)...για μια ΟΥΓΙΑ ζουμε...αλλωστε δεν μας εχει μεινει και τιποτα αλλο στο Ελλαντα...οσον αφορα τη μουσικη... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

... Βάλε μια φωνούλα μάστορη, τα άσθματά σου δεν με φαίνονται ινστρουμένταλ, δώκε σε μια κορασίδα, ή σε ένα τεκνό την ευκαιρία , συγχρόνως θα ανασάνουν και οι συνθέσεις σου, θα πάνε εκεί που φαντάζομαι θα ήθελες...

 

Λοιπόν Samy, τα περισσότερα κομμάτια του SF, (το from the top included), για μένα λειτουργούν ως soundtracks απο ταινίες που δεν εχω ακόμα δει... οταν δεν τα χρησιμοποιώ ως background (δουλεύοντας ή διαβαζοντας ή συζητώντας), οταν εστιάζω λοιπόν σε αυτά, μου βγάζουν εικόνες, σκηνές απο ταινίες προσεχώς... :) - και μου αρέσει η ΟΥΓΙΑ τους, πολυ

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου