Προς το περιεχόμενο

Το πρωτο βιντεο solo που σε εντυπωσίασε


Mike Tsagarakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε σεις εδώ μιλάμε για παιδική ηλικία, εγώ έβαλα από τα πρώτα ακούσματά μου.

 

Η αλήθεια είναι ότι όταν πρώτο είδα αυτό έπαθα ένα κατιτίς  8)

Δηλαδή με αυτό τι έπαθες? ;D ;D

 

 

 

Αυτο ομως που "εστειλε" οταν το πρωτοειδα και με εκανε να πω"αυτο θελω να παιξω,τελος"

Εμ βέβαια, εσύ σκέφτηκες "αφού παίζει έτσι χωρίς να βλέπει, κάτι θα γίνει και για μένα που βλέπω". ;D ;D ;D ;D

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

13 χρονών ήμουν (το 1980), "γραντζουνούσα" κιθάρα, δεν ήξερα πολλά από Rock, ήμουν σε χωριό και μού'κανε εντύπωση αυτό:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

                                                                                                          Μετά από λίγα χρόνια το έβγαλα :o, έτσι γιά το γαμώτο ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις εδώ μιλάμε για παιδική ηλικία, εγώ έβαλα από τα πρώτα ακούσματά μου.

Εμ βέβαια, εσύ σκέφτηκες "αφού παίζει έτσι χωρίς να βλέπει, κάτι θα γίνει και για μένα που βλέπω". ;D ;D ;D ;

Δεν ειναι μονο το τεχνικο μερος που μπορει να σε αφησει αφωνο και να θες να παιξεις ετσι

αλλα και ποσο ωραια ακουγεται κατι.Θα πεις αλλα τα κριτηρια οταν εισαι πιο πιτσιρικας.ΟΚ.

 

Επισης ειπαμε για βιντεο φιλωσ!

Αλλιως θα ελεγα σχεδον ολα τα σολα απο τα back in black και for those about to rock

που ειναι οι πρωτοι δισκοι που πηρα,μαζι και τους δυο και ολα τα σολος ειναι 8) και βαλε.

 

Μια ομως που λεμε για οντια,ενα σολο που μου ειχε φανει εξαιρετικο-ακομα ισχυει το ιδιο- απο ενα κιθαριστα που ποτε δε μου αρεσε ιδιαιτερα ειναι το παρακατω.

Οταν μπηκαν οι πενιες απ'αυτο το υπεροχο κομματι,μ'αρεσαν τοσο που εβαζα τη βελονα πισω 7-8 φορες-θα τα ακουν αυτα τα νεοτερα παιδια του νοιζ και θα σκεφτονται"τι λενε ρε οι γεροι" ;D ;D ;D-για να το ξανακουσω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δηλαδή με αυτό τι έπαθες? ;D ;D

 

Εννοείται φίλος  ;)

 

Όπως βέβαια έπαθα πλάκα και με αυτό- όχι λόγο των κιθαριστικών, αλλά με την μπάντα συνολικά  8)

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για σολο ειπε

 

Yeap. Οπότε voila το κομμάτι που άκουσα ένα βράδυ στον σταθμό της αμερικανικής βάσης τότε- και μόλις μπήκε το σόλο μου κουνήθηκε το μυαλό και είπα, «αυτή την μουσική θέλω να ακούω και πάπαλα».

 

 

Εκ των υστέρων έμαθα για έναν τύπο ονόματι Ritchie Blackmore  8)

 

Τα υπόλοιπα είναι ιστορία...

 

ΕΔΙΤ: Μετά το είδα και σε βίντεο  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κομμάτι που άκουσα ένα βράδυ στον σταθμό της αμερικανικής βάσης τότε

Wolfman ακουγες κι εσυ? ;D

Wolfman Jack παρακαλώ. ;)

Εγώ άκουγα την εκπομπή του B.B. King εκεί τότες!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Wolfman ακουγες κι εσυ? ;D

 

Εμμμ ήταν μια τύπισσα που δεν θυμάμαι το όνομα της. Θυμάμαι πάντως τι γέλιο έκανα με το «kara souli» ή τουλάχιστον έτσι άκουγα το Κάτω Σούλι όταν το έλεγε  ;D

 

Mary κάτι πρέπει να ήταν το όνομα της και πρέπει να έπαιζε στις 9 μμ.  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μεσαια.

Αμερικανικο και Πετριδη 4μμ στην ΕΡΑ2 (καθε μερα ποπ κλαμπ και καθε τεταρτη ροκ κλαμπ)  ;D

Το κασετοφωνο σταντμπαι για rec

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου