Προς το περιεχόμενο

"get Lucky" Daft Punk, Pharrell Williams, Stevie Wonder...


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που ξέρω καλά, είναι ότι η εταιρία τους κατάλαβε από πολύ νωρίς τι δυναμίτη είχε στα χέρια της με το συγκεκριμένο άλμπουμ των Daft Punk και αποφάσισε συνειδητά να το υποστηρίξει όσο μπορούσε. Η προώθηση που είχε το άλμπουμ πολύ πριν κυκλοφορήσει ήταν εκπληκτική και συνειδητή. Στοχευμένη. Τίποτε δεν έγινε στην τύχη. Αυτό βέβαια δεν είναι και τίποτε περίεργο αλλά περιμένεις να γίνει για τη Rihanna ή τον Bieber, όχι για τους Daft Punk.

 

Εδώ όμως έγιναν δύο ακόμη πράγματα: οι κριτικοί αποθέωσαν το άλμπουμ και ο κόσμος το αγάπησε και πούλησε πολύ. Και επειδή αυτά τα δύο ΔΕΝ πάνε μαζί, όταν καταφέρουν και πάνε συνήθως μιλάμε για αριστούργημα...

 

Προφανώς το άλμπουμ ήταν ένα από τα καλύτερα της χρονιάς

http://www.noiz.gr/index.php?topic=201506.msg775684#msg775684

και πολύ πιθανό να είναι και ένα από τα καλύτερα της δεκαετίας. Ο καιρός θα δείξει.

 

Παρ' όλα αυτά δεν νομίζω να χορέψω με αυτό όσο χόρεψα με το One Step Beyond. Με πήραν τα χρόνια πλέον... ;D

 

Τώρα αν θα ήθελα να είμαι στη σκηνή μαζί με το Stevie Wonder; ΧΑ!!! Δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να παίξω και πολλά πράγματα από την τρεμούλα. Θα περίμενα να τελειώσει το πανηγύρι και να καθίσουμε παράμερα να μου πει τις ιστορίες του. Αρχίζοντας μάλλον από το Songs In The Key Of Life.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παρ' όλα αυτά δεν νομίζω να χορέψω με αυτό όσο χόρεψα με το One Step Beyond. Με πήραν τα χρόνια πλέον... ;D

 

Ναι αλλά μια ακαταμάχητη επιθυμία να κουνήσεις ρυθμικά κάποιο μέλος του σώματος σίγουρα θα έχεις. :)

 

Ωστόσο να πω την αμαρτία μου τον κ. Nile Rodgers δεν τον ήξερα αλλά μόλις είδα το setlist στο κάτω μέρος της σελίδας που linkάρε ο SF, holy shit. Αυτό θα πεί εντυπωσιακό βιογραφικό.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά μια ακαταμάχητη επιθυμία να κουνήσεις ρυθμικά κάποιο μέλος του σώματος σίγουρα θα έχεις. :)

 

Εννοείται...!! ;D

 

Ωστόσο να πω την αμαρτία μου τον κ. Nile Rodgers δεν τον ήξερα αλλά μόλις είδα το setlist στο κάτω μέρος της σελίδας που linkάρε ο SF, holy shit. Αυτό θα πεί εντυπωσιακό βιογραφικό.

 

Ζωντανός μύθος. Μεγάλη μορφή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Get Lucky” won Record of the Year and Daft Punk won Album of the Year for "Random Access Memories". Συνολικα η παραπανω αηδια κερδισε 5 Grammy!

 

Οριστεεεεεεε;;;;;Αηδια;;; Γρηγορα πισω στα θρανια. Δισκος οαση μεσα στην δισκογραφικη πενια της εποχης, δισκος επιτομη ολης της ηλεκτρονικης, funk, dance μουσικης, και για τους αποκλειστικα οργανολατρες ο Ομαρ (Hakim) να κανει σεξ σε ολες τις πιθανες στασεις. (Aαααα και αυτο το giorgio by M με εκανε να νιωσω μετα απο 20 χρονια, τοση ενεργεια, σαν να ακουγα εφηβος γεματος τεστοστερονη για πρωτη φορα το master of puppets.)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστεεεεεεε;;;;;Αηδια;;;

Λαθος διατυπωση. Ενταξει δεν μπορω να το πω αηδια, αλλα ειναι μια μετριοτητα που επρεπε να δει τα Grammy οπως ολοι μας: απ'την τηλεοραση. Στη δισκοθηκη μου υπαρχουν απειρα καλυτερα κομματια που δυστυχως δεν ειχαν την υπερπροωθηση και την τυχη του Get Lucky. Mη τρελαθουμε κι ολας μ'αυτο, μερικοι εδω μεσα κανουν λες και δεν εχουν ακουσει τιποτα αλλο στη ζωη τους παρα μονο το Get Lucky. ::)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος διατυπωση. Ενταξει δεν μπορω να το πω αηδια, αλλα ειναι μια μετριοτητα που επρεπε να δει τα Grammy οπως ολοι μας: απ'την τηλεοραση. Στη δισκοθηκη μου υπαρχουν απειρα καλυτερα κομματια που δυστυχως δεν ειχαν την υπερπροωθηση και την τυχη του Get Lucky. Mη τρελαθουμε κι ολας μ'αυτο, μερικοι εδω μεσα κανουν λες και δεν εχουν ακουσει τιποτα αλλο στη ζωη τους παρα μονο το Get Lucky. ::)

Στεναχωριέμαι...αλλά θα συμφωνήσω με το συνάδελφο 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος διατυπωση. Ενταξει δεν μπορω να το πω αηδια, αλλα ειναι μια μετριοτητα που επρεπε να δει τα Grammy οπως ολοι μας: απ'την τηλεοραση. Στη δισκοθηκη μου υπαρχουν απειρα καλυτερα κομματια που δυστυχως δεν ειχαν την υπερπροωθηση και την τυχη του Get Lucky. Mη τρελαθουμε κι ολας μ'αυτο, μερικοι εδω μεσα κανουν λες και δεν εχουν ακουσει τιποτα αλλο στη ζωη τους παρα μονο το Get Lucky. ::)

 

Στεναχωριέμαι...αλλά θα συμφωνήσω με το συνάδελφο 8)

 

εχετε καταλαβει οτι ειστε ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ μονοι ε? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που διαφωνεί μαζί σας σχεδόν η μισή υφήλιος. :P

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε καταλαβει οτι ειστε ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ μονοι ε? ;D

Το έχεις χάσει τελείως? ;D ;D ;D Με το ζόρι να μας αρέσει κάτι που δεν θα θυμάται κανένας σε 6 μήνες?...μαζί και η μισή υφήλιος ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο πραγμα ρωτησα.... ;D

 

Ξερεις μου θυμιζεις το ανεκδοτο με τον παππου που ειχε μπει στην Εθνικη ΑΝΑΠΟΔΑ και ελεγε "μα καλα ολοι ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑΝ σημερα και οδηγανε αναποδα?"

 

;D

 

Εσενα ετσι κι αλλοιως (και του ΚαταραΧτη απο οτι καταλαβα) αν κατι δεν εχει 23 ακκορντα (φυσικα οχι μινορε και ματζορε  ;D)  στο μετρο,11/23 ρυθμο και τουλαχιστον 14 λεπτα σολιδια ΔΕΝ σου αρεσει... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου