Προς το περιεχόμενο

Guitar bridge noise


endtropi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την αίσθηση πως δεν είναι από τα ελατήρια.Για αρχή δοκίμασα να ρυθμίσω το intonation μπας και αλλά πάλι. 2 χορδές προκαλούν το όλο θέμα. Στη φωτό που παραθέτω όταν ακουμπώ με το δάχτυλο μου σε ένα από τα τρία βελάκια το τρίξιμο σταμάταει. Από βδομάδα θα αλλάξω και χορδές μπας και.. σταματήσει ο όποιος συντονισμός. Το spring tension το ρύθμισα αλλά πάλι τίποτα.

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

2014-02-07-0383.thumb.jpg.c86de5e7d7c79401128ae85ad6f4731b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να φταινε και τα ελατηρια αλλα το γεγονος οτι δεν υπαρχει λαστιχακι εκει δεν σε προβληματιζει ? Εμενα εχει και ειναι το ιδιο ακριβως τρεμολο με το δικο σου

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαστιχάκι; δεν θυμάμαι να είχε. έκανα και ένα search για φωτός στο ιντερνετ και δεν υπάρχει λαστιχάκι. Το μόνο που υπάρχει είναι κάτι σαν σφουγγαράκι μπροστά από το stop rod(αν το λέω σωστά). Θα δοκιμάσω και τις προσωρινές πατέντες κάποια στιγμή,να μπουκώσω τα ελατήρια με υλικό σφουγγαριού και το βλέπουμε πάλι. Λογικά κάτι θα έχει λασκάρει και θα προκαλεί το συντονισμό,μετα από δική μου επέμβαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου