Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Tonelab LE!!!


Miktas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα! Προσφατα αγορασα μια μεταχειρησμενη LE και ενω ηταν ολα ωραια και καλα, οταν μετα απο μια βδομαδα 'απαιξίας' την συνδεσα να παιξω, κατα μαγειας χαλασε! Τι εννοω με το χαλασε.. στο overdrive το ηχειο του ενισχυτη ταλαντωνεται σαν τα σπιτια στην Κεφαλονια και βγαζει περιερργους ηχους! Η λαμπιτσα αναβει, reset του εκανα, με διαφορετικη κιθαρα δοκιμασα, ο ενισχυτης δν εχει τιποτα.. δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει να φταιει! Any help?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οι περίεργοι ήχοι που λες πως είναι περίπου,μήπως έχεις κανένα drive του ενισχυτή ανοιχτό και μαζί με την πεταλιέρα γίνεται το σώσε?

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και το εχω στο καθαρο.. Δεν ειμαι και τοσο noobas  ;D

Οταν βαζω overdrive τρεμει το ηχειο και οι μι-λα-ρε οταν τις παιζω ο ηχος τις σαν να κανει κυκλους (δεν ειναι σταθερος). Παιζει να φταιει η λαμπα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες απο τα ακουστικα της tonelab,πως ακουγετε??

 

 

+1

 

Δοκίμασε και αυτό αν μπορείς και αυτό να δούμε τι κάνει το ρημάδι

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και το εχω στο καθαρο.. Δεν ειμαι και τοσο noobas   ;D

Οταν βαζω overdrive τρεμει το ηχειο και οι μι-λα-ρε οταν τις παιζω ο ηχος τις σαν να κανει κυκλους (δεν ειναι σταθερος). Παιζει να φταιει η λαμπα;;

[/quot  OVERDRIVE απο που βαζεις απο την πεταλιερα???Εαν ναι.....δοκιμασε καθαρο....χωρις overdrive.Πρεπει να πας βημα-βημα,βαλε και την κιθαρα κατευθειαν ενισχυτη το κανει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OVERDRIVE απο που βαζεις απο την πεταλιερα???Εαν ναι.....δοκιμασε καθαρο....χωρις overdrive.Πρεπει να πας βημα-βημα,βαλε και την κιθαρα κατευθειαν ενισχυτη το κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου