Προς το περιεχόμενο

Πνευματική ιδιοκτησία στους ήχους;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

έρε γλέντια, χεχε :twisted: :twisted: πάρε το synth σου, στήστο ακριβώς απέναντι, σύνδεσέ το, βάλτο (εννοείται) τέρμα και πες του ότι έψαχνες δυο βδομάδες αλλά τελικά έφτιαξες τον ήχο που ονειρευόσουν τόσο καιρό...

θες να το ακούσεις μεγάλε?

ανάλογα με τον τρόπο αντίδρασης του, αντιδράς και συ ανάλογα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο λεω :evil: τελος παντων...ο ηχος ειχε το ονομα της κοπελιας μου..παλι καλα που δεν μου ειπε οτι ηταν και μαζι της... 8)

 

"Που τον βρήκες αυτό τον ήχο ρε μεγάλε;"

 

"Μου τον έδωσε ένα γκομενάκι..."

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Οκ, μωρέ αυτά συμβαίνουν. :?

Θα μπορούσες να το δεχθείς ήρεμα και χαλαρά και να του πεις ότι τον ήχο τον έχεις φτιάξει εσύ και να μας έλεγες μετά τη σχήμα πήρε η φάτσα του... :lol:

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί δεν ανεβάζεις εδώ στο forum τον ήχο σου και ένα στιμιότυπο από το τραγούδι που έχει τον ήχο σου και με το όνομα του "καλλιτέχνη" για απλή ενημέρωση στον κόσμο,

οπως και το όνομα τις αντιπροσωπείας που κάνει τόσο ωραία πράγματα :twisted: :twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας συγνωμη που δεν απαντησα νωριτερα...και το θεμα πηγε αλλου.

Εγω δεν εκανα θεμα ουτε για χρηματα ουτε για καποιου ειδους νομικη διαδικασια..αποζημιωση κτλ.Το θεμα το εβαλα για το "γαμωτο" της υποθεσης...(εξου και τα "...") και για τον τροπο που λειτουργουν αυτοι οι διασημοι τυποι..Ο ηχος ειναι δικος μου..καθως δεν εκανε τον κοπο να αλλαξει καν το ονομα. Επισης υποψιαζομαι οτι διερευσε ο ηχος οταν εστειλα το οργανο για καποιο service σε γνωστη αντιπροσωπεια.Για να πω την αληθεια δεν ειναι και τπτ σπουδαιο αυτο το θεμα του ηχου αλλα αυτο που με διαολιαζει πραγματικα ειναι οτι αυτοι οι μαγκες μαζευουν ηχους ανα την ελλαδα και στη συνεχεια αν εσυ απευθυνθεις σε αυτους για να σου δωσουν κατι καλο ειτε δε δινουν καθως προφασιζονται την σκληρη τους δουλεια στο programming..ειτε πανε να στους πουλησουν.Αυτα ηθελα να πω πανω κατω με αυτο το θεμα..αν το βρισκεται ανουσιο..παμε παρακατω :D

 

Λοιπόν, δεν έχει να κάνει με την πνευματική ιδιοκτησία του ήχου, όπως καλά είπες δεν σε ενδιαφέρει κι'όλας. Το θέμα είναι σοβαρότατο, εφόσον πιστεύεις ότι ο ήχος σου διέρρευσε από την αντιπροσωπεία.

 

Είναι σα να πας τον υπολογιστή σου για service και στη συνέχεια να βρεις τα αρχεία σου δεξιά-αριστερά.

 

Τώρα: όλοι είμαστε περίεργοι να μάθουμε λεπτομέρειες για το ποιός είναι ο "καλλιτέχνης", ποιά είναι η αντιπροσωπεία κλπ, αλλά κάτι τέτοιο, δυστυχώς, δεν μπορεί να γίνει, γιατί κάλιστα κάποιος μπορεί να ισχυριστεί ότι απλά συκοφαντείς την αντιπροσωπεία και τον "καλλιτέχνη".

 

Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να επισυνάψεις τον ήχο σου σε μία επιστολή διαμαρτυρίας προς την αντιπροσωπεία, καθώς και το κομμάτι του "καλλιτέχνη" στο οποίο αντιγράφεται ο ήχος σου. Βέβαια, δεν πρόκειται να βρεις άκρη, αλλά τουλάχιστον θα τους κάνεις ρόμπες. Θα σου πρότεινα να μην το αφήσεις, να βρεις κάποιον φίλο σου δικηγόρο και να συντάξεις την επιστολή.

 

Επίσης, αν και εφόσον σε ενδιαφέρει να κάνεις κάποια κίνηση, θα σου πρότεινα να κρατήσεις ερμητικά κλειστά τα χαρτιά σου μέχρι να βγάλεις άκρη.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και παλι...ειδα τις απαντησεις επειδη ελειπα σημερα μαζεμενες. Λοιπον το θεμα ειναι οτι μεσα στο κομματι ο ηχος παιζει σε combi mode και ειναι απο trinity plus.Δε με νοιαζει ουτε να κυνηγισω την εταιρια ουτε να συκοφαντισω τον καλλητεχνη γιατι δε φταει ο ανθρωπος..απλα ετυχε την ωρα που επαιζε το κομματι να παω απο περιεργεια να δω αν ειναι αυτος ο ηχος...ο αλλος πληκτρας επαιζε το ιδιο μερος με brass και αυτος που ανεβηκα επαιζε με το δικο μου.Και παιζω με ηχους αλλων οπως ειναι φυσικο αλλα δεν καυχιεμαι κιολας για κατι που δεν εχω κανει.Τελος παντων αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειναι ασχημο να οικιοποιουμαστε τον κοπο ενος αλλου οσο σημαντικος η ασημαντος (οπως στην προκειμενη περιπτωση) κι αν ειναι...και εδω σταματαω το θεμα... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου