Προς το περιεχόμενο

Tech 21 Sansamp Classic


jimker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ όλους τους συνάδελφους μουσικους.Λοιπόν,μετά απο αρκετο ψάξιμο αποφάσισα να πάρω το sansamp classic.Απο καποια info που βρήκα στο νετ έμαθα οτι υπαρχουν 2 εκδοσεις.Η original που πρωτοβγήκε το 89 και η reissue που πωλειται τώρα.(προσοχη δν αναφερομαι στην επετιακη εκδοση classic 20 που βγηκε το 2009 και ειναι relic.Δεν με ενδιαφερει αυτη).Τώρα το ερωτημά μου ειναι τι διαφορες(πχ.κυκλωμα,υλικα) υπαρχουν ανάμεσα σε αυτές τις 2 εκδόσεις?Αν καποιος εχει εμπειρια απο τα 2 πετάλια και απαντήσει το ερώτημα μου θα με βοηθούσε πολυ.Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε jimker,

 

Είμαι κάτοχος ενός sansamp character liverpool και ενός κλώνου του british της harley benton - και τα δύο είναι τρομερά πετάλια για να πας καρφί.

 

Έπαιξα τα χριστούγεννα με ενα original sansamp της δεκαετίας του 90 (αρχές) και έχω να σου πω ότι μου πέσαν τα σαγόνια (βέβαια πρέπει να το ρυθμίσεις σωστά)

 

Δεν ξέρω πόσο διαφέρει το τωρινό αλλά δε νομίζω να απογοητευτείς, ειδικά αν σ αρέσει ο πλούσιος distorted / saturated ήχος!  Το έχεις βρει καινούριο ευρώπη? Αν είχα φράγκα θα χτύπαγα ένα χωρίς δευτερη σκέψη!

 

Καλά παιξίματα!!!!!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πριν 3 περίπου χρόνια το συγκεκριμένο Classic το παλιό, όχι το relic....

Συμπέρασμα μου...

Πολλά λεφτά για το ΤΙΠΟΤΑ.

Ένα πολύ καλό πετάλι drive φυσικά αλλά πλέον ξεπερασμένο...

Και φυσικά καμμιά σχέση με το Sansamp PSA 1 που δεν το πουλάω με όλο το χρυσάφι της γής...Μα το Μανιτού...Ούγκ  :P

Its my opinion!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πριν 3 περίπου χρόνια το συγκεκριμένο Classic το παλιό, όχι το relic....

Συμπέρασμα μου...

Πολλά λεφτά για το ΤΙΠΟΤΑ.

Ένα πολύ καλό πετάλι drive φυσικά αλλά πλέον ξεπερασμένο...

Its my opinion!!

 

Οχι ρε διάολε, με άδειασες γρήγορα!!  ;D ;D

 

 

btw, καρφί κονσόλα έπαιζες? τι στυλ?

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.Φιλε AuditoryDriving εχω βρει μια αντιπροσωπια της tech 21 στην Ελλαδα για να το παρω καινουριο.το θεμα ειναι αν αξιζει να ψαξω για το παλιο.για αυτο ανοιξα και το thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.Φιλε AuditoryDriving εχω βρει μια αντιπροσωπια της tech 21 στην Ελλαδα για να το παρω καινουριο.το θεμα ειναι αν αξιζει να ψαξω για το παλιο.για αυτο ανοιξα και το thread.

 

Ειχα δει κανα δυο σε αγγελίες στο φόρουμ και αν μπορουσα να ελεγξω και είχα τα λεφτά θα χτύπαγα. Απο περιέργεια, πόσο στο δίνουν Ελλάδα; Αμερική κανει 290 δολλάρια περίπου.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησα στην αντιπροσωπια αλλα δν μ χουν απαντησει ακομα.φανταζομαι πανω κατω στα 250 ευρω θα το πουλανε εδω καινουριο.

 

Καλή τύχη, ελπίζω να σ αρεσει και να το λιώσεις! Θα το πας καρφί φαντάζομαι ε? Γράψε τις εντυπώσεις σου όταν το πάρεις!!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

μια ερωτηση θα θελα να κανω κ αν μπορει καποιος ας με βοηθησει

το tech21 sansamp classic εχει πεσει ενα στα χερια μου κ εχω την απορια αν θελει καποιος να το χρησιμοποιησει στο fx loop  πως γινεται η συνδεσμολογια κ αν εχεις π.χ. wah wah η καποιο overdrive που μπαινουν? πριν μετα?  το ιδιο κ  για delay , reverb , tremolo κλπ κλπ  ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου