Προς το περιεχόμενο

Blues Solo by Stel Andre (D. Walliman contest)


Stel Andre

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο φορουμ. Νεος διαγωνισμος απο τον φιλτατο David Walliman και αυτη τη φορα ειναι σε στυλ blues. Ελπιζω να σας αρεσει! Το κρατησα απλο και Bluesιαρικο.

 

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ εκφραστικό σόλο με ωραίο φρασάρισμα!

 

Γκρίνια mode on

Ίσως να είχε αρκετά πρίμα ο ήχος και να ήθελε λίγο μικρότερο χρόνο επανάληψης στο delay.

Γκρίνια mode off

 

Καλή επιτυχία Στέλιο!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμουσα και εγω πιο διακριτικο delay.

αλλα ειναι ενα πολυ ωραιο κ εκφραστικο σολο.

μπραβο!!

Θέλω Rory,Jimi,Stevie ray μαζί live!

Τι ζηταω πια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τα λογια σας παιδια. Ειναι λιγο πριμα ο ηχος γιατι οσο κ να το κανουμε.. θα θελα πολυ να εχω μια G&L η μια Fender να ναι πιο γλυκος ο ηχος...

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο παληκαρε,ευχομαι τα καλυτερα!

 

Απο κει και περα,επιτρεψε μου να εκφρασω 2-3 παρατηρησεις.

 

Οπως ειπωθηκε το delay ειναι παραπανω  απ οσο χρειαζοταν αλλα δεν ειναι αποκρουστικο.

 

Επειδη σε οσα βιντεο δικα σου χω δει,βλεπω  εναν μετρημενο και σταθερο παιχτη(μεγαλα προσοντα αυτα)νομιζω οτι εδω πατας τη μπανανοφλουδα που παταμε οι περισσοτεροι.

 

Πιστευω πως αυτο που  κανει τη διαφορα μεταξυ ενος μπλουζ παιχτη,ενος μπλουζ σολο και ενος παιχτη που τζαμαρει σ ενα μπλουζ τρακ ή ειναι ενας wannabe bluesman,(δε υπονοω επ ουδενι οτι υπονοεις κατι  τετοιο)ειναι η  διαχειριση των παυσεων ως ενωτικα στοιχεια μεταξυ  των φρασεων.

 

Εδω ακουσα πολυ ωραιες φρασεις,σωστες παυσεις,αλλα ελειπε η κολλα...

Ελειπε η συνδεση που  θα τις εκανε ενα ενιαιο παιξιμο με αρχη-μεση-τελος.Κι ας ειναι 2 λεπτα το σολο.

 

Δεν συζηταω για  την αναμφιβολα καλη σου τεχνικη,αλλα γενικα για την αισθητικη που κατα την ταπεινη μου γνωμη πρεπει να  διεπει  ενα μπλουζ σολο.

 

Εννοειται οτι ολα λεγονται με την καλυτερη προθεση εκφραζοντας γενικες σκεψεις πανω στο μπλουζ που ενιοτε αποτελει εναν δρομο με ''αορατα'' αγκαθια.

 

Καλη συνεχεια! :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για τα σχολια αγαπητοι! Σιγουρα με βοηθουν παρα πολυ να βελτιωνομαι! Θα κοιταξω να tweek-αρα λιγο τον ηχο να βγαλω τα πολλα πριμα και το πολυ delay.

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Θα συνφωνήσω με τον Freerock.Καποια άλλα που είχες ανεβάσει ήταν περισσότερο το στυλ σου και μακραν πολύ πιο καλοπαιγμενα και πετυχημένα.

  Εδω φίλε μου φάνηκε ότι δεν το έχεις καλά το αντικείμενο.Το σόλο μου φάνηκε ασύνδετο και σε φάσεις ενιωσα ότι δεν ήσουν σίγουρος που να το πας με αποτέλεσμα από την μια να ανακυκλώνεσαι και από την άλλη νανα χάνει το όλο σόλο την συνοχή του και το σφίξιμο.Το κλεισιμο ήταν κακό για τα γούστα μου.

  Τα blues όπως τα αντιλαμβάνομαι εγώ έχουν μια αλητεία και εσωτερική δύναμη που εδω δεν εισεπραξα.Θα προτιμούσα να ακούσω από σένα ενα σόλο μπλουζ μεν αλλά στο στυλ σου παρά να προσπαθήσεις να παίξει πιο κλασικό μπλουζ όπως προσπάθησες.Γνώμη μου είναι να μην πας με αυτό το σόλο σαν τελικό στο διαγωνισμό ,αν μπορείς ξαναδέστο.Αυτά φιλικά βεβαίως.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου