Προς το περιεχόμενο

Ibanez Prestige RG2550E......Τι λεει;;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτήν την κιθάρα μου έρχονται ήδη 5 άτομα(φίλοι και μη) στο μυαλό που την έχουν.

Πες μας όμως και τι μουσική θες να παίξεις γιατί γενικά αν το δούμε δεν έχω να σου πω πολλά.

Καλή κιθάρα είναι με πολύ καλό playability άνετο μανίκι και μοντέρνες προδιαγραφές γενικά.

 

Μακάρι να σε καλύπτει αυτό :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποζεριες παιζω...man...

 

DIO-DOKKEN-FIREHOUSE- Τετοια....

 

Εχω ηδη μια ESP M-2

 

και...ειχα και μια kramer stagemaster και μια Jackson usa sl-1 αλλα δε με βολευαν..

 

Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.εχω ακουσει..οτι τα ibanez necks ειναι τα πιο ανετα που υπαρχουν....απο την αλλη βεβαια σκεφτομαι..ποσο μεγαλη διαφορα θα δω σε σχεση με την ESP

 

 

Τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.εχω ακουσει..οτι τα ibanez necks ειναι τα πιο ανετα που υπαρχουν....απο την αλλη βεβαια σκεφτομαι..ποσο μεγαλη διαφορα θα δω σε σχεση με την ESP

 

 

Τι λετε?

 

Καλά το "άνετα" είναι απόλυτα υποκειμενικό...κι εγώ πάνω στο λεπτό μπράτσο μιας RG είχα συνηθίσει να παίζω και μάλιστα νόμιζα ότι με βόλευε...

Μέχρι που έπιασα την SG και μια LesPaul 50s neck και κατάλαβα!!!

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκυκλοπεδικα αναφερω πως το μπρατσο των νεων ibanez ειναι πιο παχυ σε συγκριση με αυτο των παλιοτερων μοντελων,και ομολογουμενως, οντας και κατοχος μιας παλιοτερης RG και της 2550, ειναι πιο ανετο.

Αν και το καλυτερο μπρατσο που εχω πιασει ηταν αυτο της fender Roadhouse που πουλησα :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η κιθαρα που λες την εχει ενας φιλος μου.....εχει υπερβολικα λεπτο μπρατσο!Εμενα μου φαινετε ψευτικη στην αισθηση η κιθαρα .....

Τωρα αν σε βολευει αυτο ειναι αλλο θεμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην τον ακους τον Zakk Wylde, ζηλευει γιαυτο τα λεει αυτα. Η κιθαρα ειναι πολυ καλη, αρκει να ξερεις τι θελεις και τι να περιμενεις απο το οργανο :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου