Προς το περιεχόμενο

Λεπτα μπράτσα....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...αν καποιος απο εσάς ισχυρίζεται οτι μπορεί να παίξει ετσι πανω απο 5 λεπτα να μου στείλει το video του.

 

Ακη' date=' το συγκεκριμένο θεμα ξεκινάει απο το γεγονός οτι ο συγκεκριμένος ανθρωπος είχε [b']μισό μετρο δακτυλα[/b] και ένα χέρι φτυάρι οπότε τελειως φυσιολογικά ο αντιχειρας του καλύπτει το μισο πλάτος της ταστιέρας ακόμα και οταν ήταν σε κατάσταση "ηρεμιας"... :wink:

 

 

Γυρίζω σε αυτόν τον πλανήτη τώρα... :oops:

 

Το resume κατα την ταπεινή μου άποψη ειπώθηκε σχετικά νωρις απο τους Superfunk και Takis...οπως βολευεται ο καθενας...αλλιώς πιανει το μπράτσο ο Α, αλλιώς ο Β, γιατί άλλα χέρια έχει ο Α, άλλα ο Β, άλλα πραγματα παιζει ο Α οπότε αυτο το μπρατσο τον βοηθά κοκ... :wink:

 

Τωρα οι υπολοιπες αναλύσεις περι σωστου-λαθους, τενοντίτηδες, γρηγοράδας κλπ κλπ δεν ξερω κατα πόσο ευσταθούν... :?:

 

Προσωπικά (και αυτό δεν σημαίνει οτι είμαι "υπερμαχος" ή "πολεμιος" ο καθένας οπως την βρίσκει) προτιμώ το μπράτσο της κιθαρας μου να ειναι όσο το δυνατόν πιο λεπτό και αν γινεται και πιο στενό (εχει φάει η Strat το modάρισμα της ακρουδας)... :oops:

 

Και αυτό γιατί παιζω πολύ και με τον αντιχειρα του αριστερού μου χεριού αλλά ομως δεν έχω 30 εκατοστά δακτυλα...αν δεν χρησιμοποιήσω και τον αντιχειρά του αριστερου μου χεριου (κυρίως στην πιο χοντρη χορδή και σπανιότερα και στην επόμενη που σε καποιες θέσεις μόλις την φτάνω) δεν βγαινουν αυτά που θελω να βγουν οπότε υπαρχει πρόβλημα... :oops:

 

Οπως ο taq και πιστευω και οι περισσότεροι, πανω κατω οτι μπράτσο και να μας πεσει στα χέρια θα προσαρμοστούμε αργά ή γρηγορα... :wink:

 

Το κακό με εμένα ειναι οτι ακριβώς επειδή ΔΕΝ έχω ταραστια δακτυλα οταν πεσει μια κιθαρα στα χερια μου με έστω και ελάχιστα πιο παχύ μπράτσο αυτομάτως ή χρησιμοποιώ τον αντιχειρα μου με μεγάλη δυσκολία ή καθόλου... :oops:

 

Για αυτό και μόνο θελω λεπτά μπράτσα... :oops:

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ισως μπερδευτικατε η κιθαρα σου εχει την προεξοχη που εχουν ολες οι Φεντερ με 22 ταστα,δεν ειναι κατασκευαστικο προβλημα,απλα εκει που τελειωνει το ΜΠΡΑΤΣΟ "κοτσαρουν" και λιγη ακομη ταστιερα για να χωρεσει το 22ο ταστο..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο φιναλε σιγα ποσες ωρες παιζουνε οι πιο πολλοι απο εμας καθε μερα για να φτασουμε στο σημειο να παθουμε τενοντιτιδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα μηπως μπορειτε να μου πειτε τις διαστασεις που πρεπει να εχει ενα μπρατσο στα ταστα 1 και 12 για να χαρακτηριστει λεπτο, μετριο, και χοντρο?επειδη δεν ξερω γι' αυτο ρωταω!! please, απαντηστε μου!

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου