Προς το περιεχόμενο

Tinted Maple Necks


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνοντας για Tinted Maple Neck με 9.5" Radius και 21 Medium Jumbo τάστα, έστειλα και ένα μήνυμα στην Warmoth έχοντας την εντύπωση ότι μπορεί να τα φτιάξει όλα!

 

Η απάντησή τους ήταν:

 

Hi Elias,

 

 

 

Unfortunately, we can not make a 21 fret neck with any fretboard radius other than 7 ¼”. Otherwise, click on this link for the options and pricing we offer on our 22 fret necks:

 

 

 

http://www.warmoth.com/guitar/necks/necks.cfm?fuseaction=strat_vintagemodern

 

 

 

YouΆll find that a maple neck STARTS at $157.00, and thereΆs a $35 charge for the custom straight fretboard radius. Then youΆll look in the Paint section and add the price of the finish, and add $25 for an installed white corian nut, or $30 for a black graphite nut.

 

 

 

In order to give any kind of shipping estimate, IΆll need you to email me the total dollar amount of your order, and your full shipping address.

 

 

 

Best regards,

 

Aaron Stultz

Warmoth Guitar Products, Inc.

 

Τι κουφό είναι αυτό??? :roll: :roll: :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ elavd τους έγραψα για μία custom αριστερόχειρη strat και:

 

1ον: Δεν είχαν ούτε τα μισά που ζητούσα :evil:

2ον: Ούτε μετά από 2 mail που ρωτούσα πόσο θα μου στοιχίσει ΣΥΝΟΛΙΚΑ η κιθάρα, μου έγραφε συνέχεια επιμέρους τιμές και μου έλεγε να το βρώ μόνος μου... :? 8O

 

Οπότε και εγώ το παράτησα το θέμα...

Φαίνεται ότι αν δεν φτήνεις tobacco και δεν φοράς σπηρούνια, δεν τους κάνεις για πελάτης...?? ή έτσι γενικώς είναι σεληνιασμένοι....?? :? :?

 

Τι να πώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχεις μπερδεψει λιγο τα πραγματα,οι ανθρωποι ΔΕΝ φτιαχνουν κιθαρες και δεν ειναι υποχρεωμενοι να κανουν "προσθεσεις" για εσενα. :lol:

 

Απο την στιγμη που τα παντα που πουλανε αναγραφονται στο site τους δεν καταλαβαινω γιατι τους ζητας πραγματα που δεν εχουν? 8O

 

Δεν ειναι custom shop,ενα μαγαζι που πουλαει συνηθισμενα μερη κιθαρας ειναι..(αν και ομολογουμενως μεγαλυτερη ποικιλια Parts δεν υπαρχει πουθενα αλλου στον κοσμο,αληθεια εχω περιεργεια να μαθω ΤΙ ηταν αυτο που τους ζητησες και αυτοι δεν ειχαν... 8O )

 

Tα μονα μερη κιθαρας που μπορουν να καστομαρουν ειναι τα σωματα και τα μπρατσα που ειναι αλλωστε και τα μονα που φτιαχνουν οι ιδιοι (σε ολα τα υπολοιπα ειναι απλα μεταπωλητες) αλλα χωρις βασικες παρεκλησεις απο το βασικο σχεδιο..(μη ξεχναμε αλλωστε οτι η Warmoth πλεον δεν ειναι μια μικρη "οικογενειακη" εταιρια αλλα κολλοσος στο ειδος της)

 

Για ΕΝΤΕΛΩΣ custom δες εδω www.usacustomguitars.com (& prepare to PAY handsomely..)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε μια ματια και εδω ........(αν και αυτοι ειναι λιγο τα ζωα μου αργα.......) τελευταια πριν περιπου 1 1/2 μηνα τους ειχα ρωτησει και εγω για εναν tinted modern neck και ηταν out of stock και οτι θα τον ειχαν και παλι σε 2 περιπου μηνες....δεν τους ριχνεις ενα email?.......

 

http://www.wdmusic.com/std_fender_strat_reg_guitar_24283_prd1.htm

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που τα παντα που πουλανε αναγραφονται στο site τους δεν καταλαβαινω γιατι τους ζητας πραγματα που δεν εχουν? 8O

 

Δεν ειναι custom shop' date='ενα μαγαζι που πουλαει συνηθισμενα μερη κιθαρας ειναι..(αν και ομολογουμενως μεγαλυτερη ποικιλια Parts δεν υπαρχει πουθενα αλλου στον κοσμο,αληθεια εχω περιεργεια να μαθω ΤΙ ηταν αυτο που τους ζητησες και αυτοι δεν ειχαν... 8O )

[/quote']

 

 

To email μου ήταν αυτό:

Hello! I want to buy from you a Strat maple neck:

C Shape

21 medium Jumbo frets

9.5" radius

Glossy vintage tint finish.

 

How much will it cost and how much is the shipping costs to Greece?

 

Thanks in advance

Elias

 

Ήταν ΤΟΣΟ παράλογο αυτό που ζήτησα????

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε μια ματια και εδω ........(αν και αυτοι ειναι λιγο τα ζωα μου αργα.......) τελευταια πριν περιπου 1 1/2 μηνα τους ειχα ρωτησει και εγω για εναν tinted modern neck και ηταν out of stock και οτι θα τον ειχαν και παλι σε 2 περιπου μηνες....δεν τους ριχνεις ενα email?.......

 

http://www.wdmusic.com/std_fender_strat_reg_guitar_24283_prd1.htm

 

Εγώ αυτό που θέλω είναι το λούστρο να μην είναι satin αλλα glossy, δηλαδή ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ!!! :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που τα παντα που πουλανε αναγραφονται στο site τους δεν καταλαβαινω γιατι τους ζητας πραγματα που δεν εχουν? 8O

 

Δεν ειναι custom shop' date='ενα μαγαζι που πουλαει συνηθισμενα μερη κιθαρας ειναι..(αν και ομολογουμενως μεγαλυτερη ποικιλια Parts δεν υπαρχει πουθενα αλλου στον κοσμο,αληθεια εχω περιεργεια να μαθω ΤΙ ηταν αυτο που τους ζητησες και αυτοι δεν ειχαν... 8O )

[/quote']

 

 

To email μου ήταν αυτό:

Hello! I want to buy from you a Strat maple neck:

C Shape

21 medium Jumbo frets

9.5" radius

Glossy vintage tint finish.

 

How much will it cost and how much is the shipping costs to Greece?

 

Thanks in advance

Elias

 

Ήταν ΤΟΣΟ παράλογο αυτό που ζήτησα????

 

ελα ομως που το ποστ μου αναφερονταν στον Βαν Ντερ Γκραφ και οχι σε εσενα... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχεις μπερδεψει λιγο τα πραγματα' date='οι ανθρωποι ΔΕΝ φτιαχνουν κιθαρες και δεν ειναι υποχρεωμενοι να κανουν "προσθεσεις" για εσενα. :lol:

 

Απο την στιγμη που τα παντα που πουλανε αναγραφονται στο site τους δεν καταλαβαινω γιατι τους ζητας πραγματα που δεν εχουν? 8O

 

Δεν ειναι custom shop,ενα μαγαζι που πουλαει συνηθισμενα μερη κιθαρας ειναι..(αν και ομολογουμενως μεγαλυτερη ποικιλια Parts δεν υπαρχει πουθενα αλλου στον κοσμο,αληθεια εχω περιεργεια να μαθω ΤΙ ηταν αυτο που τους ζητησες και αυτοι δεν ειχαν... 8O )

 

Tα μονα μερη κιθαρας που μπορουν να καστομαρουν ειναι τα σωματα και τα μπρατσα που ειναι αλλωστε και τα μονα που φτιαχνουν οι ιδιοι (σε ολα τα υπολοιπα ειναι απλα μεταπωλητες) αλλα χωρις βασικες παρεκλησεις απο το βασικο σχεδιο..(μη ξεχναμε αλλωστε οτι η Warmoth πλεον δεν ειναι μια μικρη "οικογενειακη" εταιρια αλλα κολλοσος στο ειδος της)

 

Για ΕΝΤΕΛΩΣ custom δες εδω www.usacustomguitars.com (& prepare to PAY handsomely..)[/quote']

 

.... :? :? Μάλλον δεν εξήγησα σωστά τι έγινε στο προηγούμενο μου post, sorry.

 

Καταρχήν μου απάντησαν ότι φυσικά μπορούν να την μοντιφάρουν την κιθάρα και να μου την στείλουν έτοιμη απλά θέλει περίπου 10 εβδομάδες. Εντάξει αυτό λογικότατο το βρίσκω. :wink:

 

Επειδή λοιπόν εγώ απο specs καλά ΔΕΝ ΞΕΡΩ, γι'αυτό και ζήτησα (στο 1ο μου mail) η κιθάρα να έχει ακριβώς τα specs που έχει η Vintage '62 με μερικές αλλαγές απλά. Πιστεύω ότι δεν είναι παράλογο αυτό... Μου απάντησαν απλά οτι δεν φτιάχνουν κιθάρα με αυτά τα specs.

 

Στο 2ο mail κοίταξα πρίν καλά το site και τους έδωσα μια πλήρη (διαφορετική) λίστα που πλησιάζαν όσο το δυνατό αυτά που ήθελα. Αλλά επειδή όπως είπα και πρίν απο parts κλπ είμαι λίγο σκράπας :oops: , και μη γνωρίζοντας 1ον αν έχω ξεχάσει τίποτα και 2ον αν αυτά που έχω βάλει ταιριάζουν μεταξύ τους, ρώτησα να μου πούνε μια συνολική τιμή και τυχόν λάθη-παραλήψεις που είχα. Μου απάντησαν με λίγα κόκκινα σχόλια πάνω στο mail κάποιες τιμές και τιποτε άλλο...

 

Ουτέ καν μπήκαν στον κόπο να μου πούνε οτί "κοιτάξτε κύριε δεν κάνουμε προσθέσεις, δεν βοηθάμε αν κάποιος δεν ξέρει καλά όλα τα specs και το compatibility, βρείτε τα μόνος σας από το site". Θα το δεχόμουν και αυτό σαν απάντηση, αλλά τίποτα?

 

Εσύ SF τις κιθάρες τις πήρες μέσω mail ή από κοντά? Το λέω αυτό γιατί είναι λογικό κάποιος νομίζω που δεν είναι τρελός γνώστης να φοβάται μέσω mail να πάρει κάτι που δεν ταιριάζει κλπ. Δεν θα έπρεπε να έχει κάποια βοήθεια. (αν και εσύ ξέρεις ακριβώς τι θες και δεν θα είχες το δικό μου πρόβλημα :wink: )

Έπειτα, δεν καταλαβαίνω γιατί να μην κάνει προσθέσεις??? Η δουλειά του δεν είναι? Αυτά που θα προσθέσει δεν θα του δώσω? ($$$) Που είναι η φημισμένη εξηπηρέτιση των ξένων?

Εντάξει φτιάχνει parts. Οκ. Με αυτά τα parts όμως εγώ θα φτιάξω κιθάρα, δεν πρέπει να με βοηθήσεις να δώ αν ταιριάζουν αν δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι λεέι στο site?? (στο site έχει της παναγιάς τα μάτια δεν βγάζω άκρη τι πάει που...).

Αν ήταν έτσι ας πούλαγε μόνο σε εταιρίες που φτιάχνουν κιθάρες, οι οποίες ξέρουν τι παίρνουν ακριβώς.

 

Το ξέρω ότι είναι κολοσσός η εταιρία γι'αυτό και θέλω να αγοράσω μια warmoth, αλλά αυτή η ιστορία με το εμείς μόνο πουλάμε και δεν βοηθάμε με ενόχλησε.

 

Sorry για το μεγάλο post. :oops:

SF δεν απαντάω "έντονα" σε εσένα, απλά την γνώμη μου για την warmoth λεώ. Μπορεί να ήταν και ο συγκεκριμένος πωλητής έτσι και να μην φταίει η εταιρία δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα η Warmoth δεν φημιζεται & για το εκπληκτικο customer service της,ειδικα αν καποιος της ζητησει κατι εκτος της πεπατημενης μια και δυστυχως το customer service της αποτελειται απο 2 μονο ατομα .

Ειναι συνηθισμενη σε πελατες που ξερουν ακριβως τι θελουν...

 

Παντως ευχαριστως να σε βοηθησω εγω στη επιλογη,πες μου τι θες μονο.

Παντως αν θες strat με τα specs της vintage 62 δεν νομιζω να μη μπορεις να την φτιαξεις. (φτανει να μη θες 21 ταστα και μη vintage radius :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου