Προς το περιεχόμενο

Θέλω ήχο Killswitch Engage


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.youtube.com/watch?v=JEwqJHu3GrE&feature=PlayList&p=DCC529CD3477DA91&index=39&playnext=2&playnext_from=PL

 

σοσ παιδια!

θελω να πλισιασω τον παραπανω ηχο!

σε λιγο καιρο θα εχω εναν φουλ λαμπατο πιβι με πολι βρομα πανω του!

αλλα θελω μερικες γνωμες αν ειναι δυνατον για το τι μπορω να κανω για να πλησιασω τον ηχο..με ενδιαφερει το κομματι απο 0 και 40 μεχρι το 0 και 48!

τα καλοδια που εχω ειναι αρκετα καλα η κιθαρα μου ειναι σωμα μαονι με  quilted maple top  με ταστιερα εβενο και μπΡατσο μαονι! ειναι μια καστομ λεσ πολ με μαγνητες ι εμ τζι 81/85

απο πεταλια εχω ενα ντεθ μεταλ ενα μεταλ ζον ενα  super chorus και ενα  distorsion boss ds 1

τι προτεινεται? ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν εννοείς κάτι σε φάση 5150, ή 6505, τότε θα φτάσεις πολύ κοντα, αφού και οι Killswitch αυτόν χρησιμοποιούν, μεταξύ άλλων, στο studio.

 

Επίσης συχνά στα Live παίζουν με Mesa Boogie αν και στο εν λόγω video δεν μπορώ να διακρίνω, θα μάντευα ότι είναι αυτός.

 

Πες μας τι ενισχυτή θα πάρεις, αν είναι όντως αυτοί που προανέφερα, θα είσαι πραγματικά πολύ κοντά σε αυτόν τον ήχο, χωρίς καν να χρεαστεί και η βοήθεια distortion πεταλιού.

To keep you is no benefit. To destroy you, no loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε ο ήχος σε όλο το υπόλοιπο βίντεο εκτός από το 0:40 - 0:48, και τα καλώδιά μου είναι χάλια...

 

Ρε, το μυστικό δεν είναι στα καλώδια, πρέπει να φοράς ναυτικό καπελάκι, όπως ο μπεμπέκος στο βίντεο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο πεταλια εχω ενα ντεθ μεταλ ενα μεταλ ζον ενα  super chorus και ενα  distorsion boss ds 1

τι προτεινεται? ;D ;D

 

GAIN ΣΤΟ 11

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησε να τα βγάλεις πέρα με τη βρώμα του Πιβι, του Μεταλζον ή του Ντεθμέταλ. Αντιστάσου στον πειρασμό να τα βάλεις και τα τρία μαζί. Πολλά μπάσα, αρκετούτσικα πρίμα, κομμένα μεσαία φορ δε γουίν.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!

τον  valveking - peavey  θα παρω!

οι αλλοι που λετε ποσο κανουν περιπου ?

 

Απλά έφερα ΚΑΠΟΙΑ παραδείγματα ενισχυτών που χρησιμοποιούν τόσο σε live όσο και σε studio, δεν χρειάζεται ντε και καλά να συμπίπτει 100% ο εξοπλισμός σου με τον δικό τους για να προσεγγίσεις τον ήχο τους.

 

Καλύτερα προσπάθησε με τον ήδη υπάρχων εξοπλισμό. Έχεις μια πολύ καλή κιθάρα, με τους πλέον κλασσικούς μαγνήτες για σκληρό ήχο.

 

Όσο για τον ενισχυτή, δεν έχω παίξει ποτέ, αν και κάποτε ήταν να τον αγοράσω..

Στο παρακάτω video όμως, o τυπάς παίζει με την παραμόρφωση του ενισχυτή του ΜΟΝΟ, λογικά έχει όντως γκάζια.

 

 

Πάρε τον ενισχυτή με το καλό, ψάξε λίγο τον ήχο σου, και εδώ είμαστε..  ;)

To keep you is no benefit. To destroy you, no loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου