Προς το περιεχόμενο

Θέλω ήχο Killswitch Engage


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν ξερουμε τι ενισχυτης είναι δύσκολο να πούμε κάτι. Το καλός δε λέει τίποτα. Και ο Krank Revolution και ο VOX AC30 καλοί είναι αλλά καμία σχέση μεταξύ τους. ::)

 

Αν πάτε ψιλοχύμα, κοίτα να το διασκεδάσεις και μην αγχωνεσαι τοσο για τον ήχο. Δες μήπως σου κάνει και το drive του ενισχυτη και δε χρειαστείς metal zone. ;)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

haha  μαλον ο ενισχυτης παιδια θα ειναι καποιος πολι καλος  clean  ενισχυτης.... με οχι αρκετο  gain.. απλα ο εξοπλισμως θα ειναι εκει και δεν πολυξερουμε...

αυτο που ζιταω εγω ειναι καποιες ρυθμισεις η συνδιασμοι με τα πεταλακια μου... ;D ;D ;D

 

και ευχαρστω και παλι για τις απαντησεις παιδια ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε Florinioths,

στις προβες τι κανατε?χεχε!(Η αρχιζουν τωρα?) ;D

 

Κανε τη ζωη σου ευκολη:

Μην ψαχνεις να βρεις τον ηχο που φανταζεσαι (η αυτον της οποιας "επιρροης" σου),

αλλα κρατα ολους αυτους (τις ρυθμισεις) που "προσπερνας" ψαχνοντας!(γραφε στην αναγκη)

 

Ξανακουσε τους (παιζοντας βεβαια) αργοτερα...

(και οχι μια πενια σε μια χορδη η ενα ακορντο,αλλα παιξιμο κανονικα)

 

Θα διαπιστωσεις οτι εχεις μια καλη λιστα με αξιοπρεπεις ηχους! :D

..Που μονοι τους θα σου δειξουν "που κολλανε"...

 

Και ενα-ενα τα μηχανακια σου!

 

Τιπ:

Μην κανεις και εσυ το ιδιο λαθος με τους περισοτερους:

Μην υποστηριζεις οτι "ο ηχος (-οι) μου σκοτωνει" οταν με την υπολοιπη μπαντα

κατι δεν παει καλα,η καποιος παραπονιεται οτι "μπαινεις στα χωραφια του"!

 

Ψαξε το χαρτακι με τις ρυθμισεις,και δοκιμασε τις αλλες παραπλησιες.

Καποια απο αυτες δεν θα ειναι ο ηχος σου,μεν (οταν παιζεις μονος),

θα ειναι οταν παιζετε ολοι μαζι,δε!

Παραξενο,ε? Δουλευει ομως!

:)

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε Florinioths,

στις προβες τι κανατε?χεχε!(Η αρχιζουν τωρα?) ;D

 

Κανε τη ζωη σου ευκολη:

Μην ψαχνεις να βρεις τον ηχο που φανταζεσαι (η αυτον της οποιας "επιρροης" σου),

αλλα κρατα ολους αυτους (τις ρυθμισεις) που "προσπερνας" ψαχνοντας!(γραφε στην αναγκη)

 

Ξανακουσε τους (παιζοντας βεβαια) αργοτερα...

(και οχι μια πενια σε μια χορδη η ενα ακορντο,αλλα παιξιμο κανονικα)

 

Θα διαπιστωσεις οτι εχεις μια καλη λιστα με αξιοπρεπεις ηχους! :D

..Που μονοι τους θα σου δειξουν "που κολλανε"...

 

Και ενα-ενα τα μηχανακια σου!

 

Τιπ:

Μην κανεις και εσυ το ιδιο λαθος με τους περισοτερους:

Μην υποστηριζεις οτι "ο ηχος (-οι) μου σκοτωνει" οταν με την υπολοιπη μπαντα

κατι δεν παει καλα,η καποιος παραπονιεται οτι "μπαινεις στα χωραφια του"!

 

Ψαξε το χαρτακι με τις ρυθμισεις,και δοκιμασε τις αλλες παραπλησιες.

Καποια απο αυτες δεν θα ειναι ο ηχος σου,μεν (οταν παιζεις μονος),

θα ειναι οταν παιζετε ολοι μαζι,δε!

Παραξενο,ε? Δουλευει ομως!

:)

 

+1

"ΛΕΤ ΔΕΑΡ ΜΠΙ ΡΟΚ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω απαντησει στο προβλημα σου αλλα γιατι δεν εχω τπτ απο ολα οσα ειπες αλλα προτεινω να βαλεις τα τραγουδια που 8α παιξεις να τα ακουσ και συνχρονος να βρεις ενα κοντινο gain γιατι μαλλον με EMG παραπαει greenday με full distrortion και μετα καθως ακουσ τα τραγουδια βρες να bass,middle,tremble,contour και τελος τα chorus και αυτα.Βασικα για rock ανεβασε τα middle και κατεβασε τα tremble.

 

ΥΓ. Κι εγω EMG + mahogany εχω αλλα οσες προβες και live δεν παιζω τετοια τραγουδια με τετοια κιθαρα ποτε ,συνηθως παιζουμε metallica,megadeth,pantera,black label με RANDALL oουτε πεταλακια distortion ουτε μαλακιες.Οταν παιζουμε η παιζω μονος η ακουω το 13 YEARS OF GRIEF εκει πεθαινω φιλε ΕΠΟΣ φιλε δλδ τι αλλο να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ακομα ενα βιντεο!

αυτον λεω να παρω..

το παλικαρι δεν κανει χρηση εφε και λεει οτι εχει στοκ μαγνητες που δεν ειναι καλοι...

παρολα αυτα αν και παιζει το σημειο που θελω απο ηχο το πλισιαζει παρα πολυ...

με τους μαγνιτες μου θα ακουγεται καλυτερα?ιπαρχει περιπτωση να το συνδιασω καπως με το μεταλ ζον και να  πλησιασω ακομα λιγο?

Γενικα να πω δεν θελω να βγαλω τον ηχο τους για να παιζω το κομματι αυτο...

παιζω σε ντροπ ντο και θελω να βγαλω εναν τετοιο ηχο για να παιζω με την μπαντα μου...

μου κανει κατι ξερο αυτος ο ηχος..κατι παρτα στην μαπα να πουμε χαχα :P :P

 

το βιντεο το εχω δει!αλλα τσεκαρε αυτο που παρεθεσα!

οτνως πλισιαζει!

μιπως εχεις ιδεα ποσο κανει στην ελλαδα ο βαλβκινγκ με το 1 δωδεκαρι ηχειο? ;D ;D

 

 

λοιπον φιλε κι εγω αυτον θα επαιρνα και το ειχα αποφασισει και πηγα εδωσα τα λεφτα και μετα τα μετανιωσα και του τα ζητησα πισω ξενερωσε ο γερος στο music art και μετα πηγα και πηρα τον randall ton G2 τωρα ειναι οι G3 στην αγορα και σου λεω αλη8εια δεν το μετανιωσα ουτε τοσο δα.Πιστευω πως ειναι η καλυτερη επιλογη που εχω κανει ποτε.Ο ενισχυτης παιζει σκετος χωρις πεταλια και @@ και οταν βαζω loop το πολυεφφε και τα λοιπα μετα απο λιγο τα βγαζω γιατι δεν μου αρεσει ο ηχος που βγαζει φαντασου δλδ.Εγω παντως θα σου ελεγα να τον τσεκαρεισ σιγουρα σε περιπτωση που αλλαξεις γνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)  τα βρικα λιγο με τους ηχους μου....εκανα αυτο που ανεφερε ενα παλικαρι πιο πανω και οντως εχει αποτελεσμα!

μην βαρατε ρε παιδια εγω σε ντεθ μεταλ μπαντα παιζω....εκει δεν εχω προβλημα  ;D ;D

ουτε μηνα δεν εχει που αρχισαμε προβες και κανουμε μονο παρασκευη σαββατο ;D ;D

 

2) για τον  randall φιλε μου μεσα στο μιαλο μου εισαι...τον εχω τσεκαρει και αυτον...αλλα ειναι τρανζιστορ δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)  τα βρικα λιγο με τους ηχους μου....εκανα αυτο που ανεφερε ενα παλικαρι πιο πανω και οντως εχει αποτελεσμα!

μην βαρατε ρε παιδια εγω σε ντεθ μεταλ μπαντα παιζω....εκει δεν εχω προβλημα  ;D ;D

ουτε μηνα δεν εχει που αρχισαμε προβες και κανουμε μονο παρασκευη σαββατο ;D ;D

 

2) για τον  randall φιλε μου μεσα στο μιαλο μου εισαι...τον εχω τσεκαρει και αυτον...αλλα ειναι τρανζιστορ δεν ειναι?

 

1) Για πιο παλικαρι λες οτι ανεφερε κατι και το βρηκες για μενα??

 

2)Οχι δεν ειναι τρανσιστορ αμα θες σου στελνω και φωτο εχει λαμπες αλλα νομιζω δεν ειναι ολο λαμπες.Παντως σιγουρα εχει στα σημαντικα κομματια του ενισχυτη λαμπα δλδ προενισχυση κτλπ.Παντως ειναι πολυ καλος εχει πει και φραππε λουσιμο μιλαμε και δεν επαθε τπτ.Εγω παντως δεν ειχα συμπαθια στους randall αλλα απο τοτε που πηρα δεν αντεχω αλλους ενισχυτες.Τσεκατε στο thomann o G3 ειναι λαμπα εχει και εικονιδιο πανω εγω εχω τον  G2.

Και να φανταστεις ημουν αναμεσα σε randall και peavey και τους δοκιμασα και τους 2 και ο randall ηταν απλα πολυ καλυτερος με πιο γεματο ηχο αλλα εχει σαν βουβος σαν να ερχεται απο σοληνα μακρια ενω ο peavey ειχε ΧΑΛΙΑ tremble χαλια ενα σπαστικο ηχο σου τρυπαγε τα αυτια.Παντως δικιμασε τους και τουσ 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου