Προς το περιεχόμενο

Jackson dk2 japan - αξιζει ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι μόλις την παράγγειλα από ebay dk2l καθότι lefty

και ο πωλητής λέει οτί έχει seymour duncan real.

Θα δώ όταν φτάσει το εργαλείο...400€ με μτφ από Αμέρικα

http://www.ebay.com/itm/271414758583

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ πάλι μόλις την παράγγειλα από ebay dk2l καθότι lefty

και ο πωλητής λέει οτί έχει seymour duncan real.

Θα δώ όταν φτάσει το εργαλείο...400€ με μτφ από Αμέρικα

http://www.ebay.com/itm/271414758583

μακαρι να δωσεις μονο τοσα

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εκανες την αγορα με αποστολη ταχυδρομιο ολα οκ (θα πληρωσεις μονο τελωνειο) αν εκανες το λαθος να παρεις courier θα φας ψειρισμα αν δεν κατεβεις να την εκτελωνισεις μονος(τα παραπανω συν οσα σου ζητησει ο μαγκας που θα παει να κανει την δουλεια σου,και ειναι πολλα, παθον). καλημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα αξίζει ως όργανο, αλλά απ'όσο γνωρίζω οι μαγνήτες είναι seymour duncan designed, όχι "κανονικοί" seymour duncnan. Εγώ ειμαι κάτοχος μιας jackson ps4 japan (παραπλήσια με HSH μαγνήτες) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πάντως και η kramer που σου πρότεινε το παληκάρι στην αρχή είναι ανώτερη στα ίδια λεφτά (καλύτεροι μαγνήτες, neck through body) και επίσης όντως στα τελευταία τάστα επειδή δεν έχει cutaway στο σημείο που βιδώνει ο λαιμός στο σώμα, είναι λίγο πιο δύσκολη η πρόσβαση, κάτι που συνηθίζεται μεν, αλλά δεν είναι το ίδιο εύκολο δε. Όλες οι κιθάρες (kai oi jackson) με neck-through σώματα έχουν εσοχή-κόψιμο στο σημείο αυτό για πιο εύκολη πρόσβαση "ψηλά" Τυχαίο? Δε νομίζω. Αν δεν έχεις πρόβλημα με τα μεταχειρισμένα δες και αγγελίες, μπορείς να πάρεις φθηνά καλά όργανα και να βάλεις κάποια έξτρα χρήματα για ό,τι μαγνήτες θες, ή γνήσιο floyd rose ή να σου μείνουν λεφτά στην τελική. Τέλος, το που φτιάχνεται ένα όργανο δεν έχει τόση διαφορά όση είχε παλιότερα. Οι προδιαγραφές συνήθως είναι αρκετά αυστηρές.

 

 

+1000

Εφόσον μιλάμε για Japan, μην το σκέφτεσαι.

 

Έχω και εγώ την Jackson PS4 Japan και είναι εξαιρετικό όργανο για τα λεφτά του, την έχω χρόνια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Κυρίως από τότε που άλλαξα και μαγνήτες πήρε πολύ τα πάνω της σε ήχο.. Από την άλλη, μια ίδια Κορεάτικη που δοκίμασα....άστο...η νύχτα με την μέρα..

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα την Jackson DK2M snow white Japan με Seymour Duncan και Floyd Rose licensed της Jackson.

Αγορα απο musicstore 630 ευρω αν θυμαμαι καλα

Την πουλησα σ ενα παλικαρι 400 μετα απο 1 η εναμιση χρονο.

Πιστεψε με μια απο τις μεγαλυτερες βλακειες που εχω κανει στη ζωη μου ηταν να τη δωσω.

Τωρα θελω να ξαναπαρω την ιδια αλλα δεν παιζουν φραγκα.

Α, και να μη ξεχασω.

Αν τελικα την παρεις με το καλο αλλαξε τις αλενοβιδες στο nut βαλε καλες και λογικα θα σαι μια χαρα.

Τουλαχιστον η δικια μου δεν ξεκουρδιζοταν οσο κακομεταχειριση κι αν ειχε υποστει το floyd.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν τελικα την παρεις με το καλο αλλαξε τις αλενοβιδες στο nut βαλε καλες και λογικα θα σαι μια χαρα.

Τουλαχιστον η δικια μου δεν ξεκουρδιζοταν οσο κακομεταχειριση κι αν ειχε υποστει το floyd.

 

 

Off topic λίγο αλλά αλενόβιδες που βρίσκεις? Έχουν αρχίσει να έχουν θέμα οι δικές μου..στην μια έχουν φαγωθεί οι βόλτες και δεν πατάει πολυ καλά (είναι και 15 χρόνια κιθάρα..)

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic λίγο αλλά αλενόβιδες που βρίσκεις? Έχουν αρχίσει να έχουν θέμα οι δικές μου..στην μια έχουν φαγωθεί οι βόλτες και δεν πατάει πολυ καλά (είναι και 15 χρόνια κιθάρα..)

 

 

 

Αν εισαι Θεσσαλονικη σε μια καθετη της Γιαννιτσων (δε θυμαμαι ποια ειναι) ειναι μια αποθηκη με βιδες και διαφορα.

Ζαφειρακης λεγεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

400€ με μτφ από Αμέρικα

http://www.ebay.com/itm/271414758583

σημερα το μεσημερακι παρελαβα κιθαρα απο Αμερικη αξιας 280 ευρω κ πληρωσα εκτελωνισμο εξτρα 89 ευρω...με USPS ηρθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου