Προς το περιεχόμενο

Jackson dk2 japan - αξιζει ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης μην την πάρεις γιατί εχει μυτερό headstock, μπορει να βγαλεις το ματι του ντράμερ και να τρεχεις μετα στα δικαστήρια.

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επίσης μην την πάρεις γιατί εχει μυτερό headstock, μπορει να βγαλεις το ματι του ντράμερ και να τρεχεις μετα στα δικαστήρια.

 

Αν το καταλάβει ο ντράμερ...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα αξίζει ως όργανο, αλλά απ'όσο γνωρίζω οι μαγνήτες είναι seymour duncan designed, όχι "κανονικοί" seymour duncnan. Εγώ ειμαι κάτοχος μιας jackson ps4 japan (παραπλήσια με HSH μαγνήτες) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πάντως και η kramer που σου πρότεινε το παληκάρι στην αρχή είναι ανώτερη στα ίδια λεφτά (καλύτεροι μαγνήτες, neck through body) και επίσης όντως στα τελευταία τάστα επειδή δεν έχει cutaway στο σημείο που βιδώνει ο λαιμός στο σώμα, είναι λίγο πιο δύσκολη η πρόσβαση, κάτι που συνηθίζεται μεν, αλλά δεν είναι το ίδιο εύκολο δε. Όλες οι κιθάρες (kai oi jackson) με neck-through σώματα έχουν εσοχή-κόψιμο στο σημείο αυτό για πιο εύκολη πρόσβαση "ψηλά" Τυχαίο? Δε νομίζω. Αν δεν έχεις πρόβλημα με τα μεταχειρισμένα δες και αγγελίες, μπορείς να πάρεις φθηνά καλά όργανα και να βάλεις κάποια έξτρα χρήματα για ό,τι μαγνήτες θες, ή γνήσιο floyd rose ή να σου μείνουν λεφτά στην τελική. Τέλος, το που φτιάχνεται ένα όργανο δεν έχει τόση διαφορά όση είχε παλιότερα. Οι προδιαγραφές συνήθως είναι αρκετά αυστηρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα αξίζει ως όργανο, αλλά απ'όσο γνωρίζω οι μαγνήτες είναι seymour duncan designed, όχι "κανονικοί" seymour duncnan.

 

Οι παλιές είχαν Duncan designed . Οι καινούριες εχουν Seymour Duncan . Η Kramer παραπάνω σκοτώνει αλλα αν αποφασίσεις να την πουλησεις καποια στιγμή , την πατησες . Θα περιμένεις ποοοοοοοολλλλυυυυυυυυυυ καιρο !!! Μια άλλη επιλογή ειναι οι schecter απο σγγελειες noiz . Με 650 ευρω αγοράζεις κιθάρα με όλα τ καλα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το ήξερα για τους μαγνήτες, σ'ευχαριστώ γα την ενημέρωση. Πάντως έχουμε τελικά κόλλημα με τις μάρκες έτσι???? Βέβαια μεγαλώνοντας και αποκτώντας εμπειρίες εγώ ξεκόλλησα και κοιτάζω τα τεχνικά χαρακτηριστικά, την αίσθηση αλλά και την εμφάνιση γιατί τελικά πρέπει να μας αρέσει και εμφανισιακά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αν την εχεις δοκιμασει και σου "καθεται" καλα στο χερι αλλα και στο αυτι, εσενα και μονο..τοτε μην το σκεφτεσαι καθολου!!! αλλα αν δεν την εχεις δοκιμασει και θελεις να την παρεις απο net,εγω προσωπικα ειμαι της αποψης να αγοραζουμε,ειδικα σε κιθαρα,οτι εχουμε δοκιμασει...ρισκο με 700€ δεν ειναι και λιγο!!  :) :)

 

Ευχομαι την πιο σωστη επιλογη!!

 

Φιλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ τίμια κιθάρα με καλούς μαγνήτες που παίζεις τα πάντα.Οσο για το Floyd μη το φοβάσαι, αξιοπρεπέστατο .Εγω φαντάσου την είχα πάρει το 2010    545€ απο dv247, τζάμπα πράμα δηλαδη.Παντως βλεπω συχνά στις αγγελίες του νοιζ κάπου στα 350€-400€

Fight for Freedom, Fight for RAMBO!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου