Προς το περιεχόμενο

Blackstar Fly 3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

Σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω εναν μικρό practising ενισχυτη για το σπίτι.Είμαι μεταξύ του Blackstar Fly 3 και του Fender mini tonemaster αν και συγκλίνω περισσότερο στον Blackstar.Τον έχει κανένας συμφορουμίτης να μας δώσει κάποιο review?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τέτοιου μεγέθους ενισχυτές μην περιμένεις μεγάλη προκοπή στον ήχο.

Ο Blackstar είναι ότι καλύτερο στην συγκεκριμένη κατηγορία αλλά και πάλι τα 60 ευρώ που κοστίζει νομίζω είναι πολλά.

 

Με 7 ευρώ παραπάνω παίρνεις αυτόν

http://www.thomann.de/gr/behringer_vt15fx.htm

Που είναι κανονικός ενισχυτής με κανονικό μεγάφωνο και 2κάναλος με eq και μπόλικα εφφέ.

Και σίγουρα θα σε καλύψει σε practice χρηση πολύ καλύτερα απο τα μινι παιχνιδοενισχυτάκια.

 

Αν βέβαια θες κάτι που να το βάζεις στην θήκη της κιθάρας και να το κουβαλάς εύκολα παντού τότε FLY.

 

δες και ενα συγκριτικό στο youtube να καταλάβεις την χαώδη διαφορά του FLY με τους υπόλοιπους σε ήχο.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανονικό ενισχυτή.Θέλω έναν μικρό να τον κουβαλάω παντού και να κάνω και practising...Ναι το έχω δει το βιντεάκι όπως και τα περισσότερα βιντεάκια που να αφορούν τα δυο ενισχυτάκια.Απλά θέλω άποψη απο κάποιον που το έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανονικό ενισχυτή.Θέλω έναν μικρό να τον κουβαλάω παντού και να κάνω και practising...Ναι το έχω δει το βιντεάκι όπως και τα περισσότερα βιντεάκια που να αφορούν τα δυο ενισχυτάκια.Απλά θέλω άποψη απο κάποιον που το έχει.

Εκτιμώ ότι ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει αγοράσει αυτο το ενισχυτάκι όταν με τα χρήματα αυτά που έχει αγοράζεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ λίγο πιο μεγάλο ενισχυτάκι...που προσφέρει κάτι παραπάνω απο ξύσιμο στ αυτιά σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα θα βρεις κάποιον που να έχει παίξει και με τους 2 για να σου πει γνώμη,

που και πάλι θα είναι απλά η γνώμη του.

 

Καλύτερη εικόνα θα έχεις ακούγοντας εσύ τους ενισχυτές από youtube videos.

Ακόμα καλύτερα κάνε βόλτα στα κιθαρομάγαζα μήπως πετύχεις κανέναν και τον δοκιμάσεις.

 

Πάντως σε χαρακτηριστικά και μόνο ο blackstar δεν έχει ανταγωνισμό. Παραπάνω βατ, μεγαλύτερο μεγάφωνο, ενσωματωμένο delay , καλό drive κανάλι, νορμαλ καθαρό και usable emulated out για ακουστικά η ηχογράφηση. και παίρνει και άλλο μεγαφωνάκι πάνω για περισσότερη ένταση.

Άσε που ο fender tomaster που λες πρέπει να έχει καταργηθει καθώς δεν τον βλέπω να υπάρχει σε κανένα κατάστημα πλεον.

 

Αυτό και μόνο θα κάνει λογικά την απόφαση σου πολύ πιο εύκολη, στο φινάλε δεν αγοράζεις ακριβό ενισχυτή που θα τον έχεις για μια ζωή.  ;D

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Loki  τον Fender τον έχει ένα κατάστημα στην Αθήνα.Τον Blackstar δεν το εχει κανένα σε όσα έχω ψάξει.Οπότε μάλλον απο Θωμά. Και γω προς Blackstar συγκλίνω για όλα αυτά που προανέφερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου