Προς το περιεχόμενο

στρατο-ιμπανεζο-τζαγκουαρο partcaster της κρίσης.


Spiros Mavromatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή ποτέ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΙΘΑΡΑ δεν είναι αρκετή, είπα να αξιοποιήσω τα παρακάτω.

 

1.

ένα σούπερ μανίκι που έχω από προηγούμενη ανταλλαγή και κάθεται.Ebony!

γράφει μόνο πάνω handmade in the USA, το νουμερο 55, έχει roller nut, έχει fender lock tuners και το ασημί logo μαζί με το Αρχικό μου, είναι από μένα.

 

2.

Ένα σετ διπλούς fender και αυτοί από παλιά ανταλλαγή. Ο συμφορουμίτης που μου τους έστειλε μου είχε πει ότι είναι από jaguar.

 

3.

Ένα body από ibanez grg40, το οποίο είναι πανάλαφρο με μεσαίο μονό μαγνήτη ibanez και neck pocket που εφαρμόζει τέλεια το strat neck.

 

ΛΕΙΠΟΥΝ: jackplate, neckplate - screws, σχεδιάγραμμα καλωδίωσης, καθότι ο επιλογέας είναι "πλακέ" τύπου squier, και strap pins.

 

παραθέτω φώτο και πείτε μου μια πρώτη γνώμη.

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι το τρέμολο έχει spacing 50mm και δεν το πιάνει μαγνήτης. που να βρω ένα hardtail αφού ΠΟΤΕ ΔΕΝ χρησιμοποιώ τρέμολο?

Αναγκαστικά θα την ακούσω βέβαια έτσι, και μελλοντικά θα δω τι μπορω να βάλω από ότι μου προτείνετε, διότι ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΤΡΗΤΟ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΩΡΑ. χεχε......(Άτιμη κρίση)

 

επίσης από πληροφορίες βρήκα ότι το body είναι basswood. ενδιαφέρον...σαν φτηνή αλλά καλοστημένη superstrat θέλω να καταλήξει.

 

Σας ακούω........ας αρχίσει το "κάψιμο" όπως ΜΟΝΟ εσείς ξέρετε....!!! :P

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου