Προς το περιεχόμενο

Nότα που τελειώνει σε αρμονικη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ εμεις παλεύουμε για να το κάνουμε αυτο ... Εσυ γκρινιάζεις ... Ωραίο εφε !!!  ;D

 

Καταντάει ενοχλητικό όμως.Λες και έχω μονίμως sustainer πάνω.

 

Για dead spot δε νομίζω γιατι η νότα έχει κάποια διάρκεια πριν γίνει αρμονική.Νομίζω στα dead spot η νότα δεν ακούγεται καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταντάει ενοχλητικό όμως.Λες και έχω μονίμως sustainer πάνω.

 

Για dead spot δε νομίζω γιατι η νότα έχει κάποια διάρκεια πριν γίνει αρμονική.Νομίζω στα dead spot η νότα δεν ακούγεται καθόλου.

 

εγω νομιζω παλι οτι ειναι θεμα μαγνητη... Εκτος αν οντως ακουμπαει ελαχιστα η χορδη στο επομενο ταστο και κανει αυτο το εφε... Το κανει σε ολες τις χορδες ? Δοκιμαζεις να σηκωσεις ενα κλικ τις χορδες που σου το κανουν αυτο ? Γενικα οι dimarzio , εχουν ενα τετοιο κολπο... Δεν θυμαμαι αν οι dim/ibz , κανουν το ιδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ανεβάσει τις χορδες αλλά δεν είχα αποτέλεσμα.Οι μαγνήτες από που και ως που? Di marzio crunchlab και Liquifire έχει. Το θέμα είναι ότι το κάνει μόνο σε κεινη τη νότα. 9ο τάστο 3η χορδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ανεβάσει τις χορδες αλλά δεν είχα αποτέλεσμα.Οι μαγνήτες από που και ως που? Di marzio crunchlab και Liquifire έχει. Το θέμα είναι ότι το κάνει μόνο σε κεινη τη νότα. 9ο τάστο 3η χορδή.

 

Οι μαγνητες του vai , το κανουν εκ φυσεως... Δηλαδη η νοτα πριν σβησει το γυρναει σε αρμονικη... Οποτε δεν ξερω πως συμπεριφερονται οι συγκεκριμενοι... Τι να σου πω φιλε μου. Ισως αν την πας σε καποιον οργανοποιο σε βοηθησει. Ο κουρμπης ειναι καλος , ο οικονομακης... Κτλ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαγνητες του vai , το κανουν εκ φυσεως... Δηλαδη η νοτα πριν σβησει το γυρναει σε αρμονικη... Οποτε δεν ξερω πως συμπεριφερονται οι συγκεκριμενοι... Τι να σου πω φιλε μου. Ισως αν την πας σε καποιον οργανοποιο σε βοηθησει. Ο κουρμπης ειναι καλος , ο οικονομακης... Κτλ !!!

 

Οχι ντε, ο vai εχει sustainer πάνω. Το λέω γιατί πριν βάλω τους Petrucci είχα τους evolution πάνω  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ντε, ο vai εχει sustainer πάνω. Το λέω γιατί πριν βάλω τους Petrucci είχα τους evolution πάνω  :P

 

Ο evo2 το κανει απο μονος του... Μην εισαι πνευμα αντιλογιας  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου