Προς το περιεχόμενο

splitting the signal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Stanley. Αν θές να παίζεις πάντα και με τους 2 ενισχυτές η καλύτερη λύση είναι το LEHLE P-SPLIT με το οποίο αποκλείεται να έχεις hum. Τώρα αν θες να ανοιγοκλείνεις κατά βούληση (τον ένα ή τον άλλο ενισχυτή ή και τους 2) πάρε το aby της Morley (η τιμή είναι πολύ λογική). Τέλός αν θέλεις να κάνεις περισσότερα πράγματα δοκίμασε το MORLEY MO TRIPLER με το οποίο μπορείς να συνδέσεις ένα tuner στην επιπλέον έξοδο και να κουρδίζεις χωρίς να ακούγεται.

 

Γενικά τα προϊόντα της Lehle είναι πολύ καλά επιπλέον υπάρχει και FRAMPTONE AMP SWITCHER που θεωρείται πολύ καλό.

 

Προσωπικά παίζω με αντίστοιχο set up. Έχω ένα custom made Telegun aby box με έξτρα διακόπτη tuner mute και tuner out.

 

Αν θέλεις την γνώμη μου πάρε το morley aby και αν χρειαστεί ζήτα από τον toneless η τον jam να στο προσαρμόσουν στις ανάγκες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια μπορεις να κανεις και αυτο που κανω εγω εδω και χρονια :oops:

Μια που σιγουρα θα χρειαστεις delay,παρε ενα stereo delay pedal (π.χ Digitech Digidelay) & θα εχεις και το υπεροχο εφε του στερεο delay & τους δυο ενισχυτες μαζι.. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες... :D Superfunk το stero delay pedal το έχω υπόψη μου, αλλά δεν κάνει για τη δουλειά που θέλω (διότι το delay μπαίνει στο τέλος του fx chain... οπότε τι γίνεται αν θέλω να βγάζω στον 1 ενισχυτή όλο το "effected" σήμα, και στον άλλον ένα λιγότερο ή καθόλου "effected" σήμα.... :? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα απευθυνθει στον jam και μου ειχε φτιαξει ενα splitter το οποιο

ειχε μια εισοδο και εβγαζε δυο εξοδους, του ειχα ζητησει η μια εξοδο να ειναι παντα ενεργη και η δευτερη να την οριζω με ενα switch στο οποιο να αναβει λαμπακι κιολας truebypass παιζει και χωρις ρευμα.μου το σχεδιασε και μου το εφτιαξε να ναι καλα. 8)

οτι ζητουσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου