Προς το περιεχόμενο

Agile guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλ. απο ιδιωτη σε ιδιωτη χωρις εμπορικη φαση να εμπλεκεται.

Στην προκειμενη περιπτωση τι θα μπορουσε να ειναι παρανομο?(ρωταω μηπως δεν καταλαβαινω κατι και εχω περιπετειες)

 

Δεν προλαβαίνω να γράψω πολλά,αλλα δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά.

Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170293.0

 

Και γω lemon drop(βλεπε αβαταρ) και μου αρεσει παρα πολυ!

 

Πράγματι,όλη η Icon Series της Vintage είναι πολύ προσεγμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το εχω διαβαση το αρθρο του SF (το πρωτο πραμα που διαβασα απο ολα ηταν  ;) )

Αλλα σκαλωσα σε αυτο

>Για αποστολές μη εμπορικού χαρακτήρα:

 

για είδη μέχρι 45 € δεν καταβάλλονται δασμοί, Φ.Π.Α. και λοιποί φόροι,

τα είδη των οποίων η συνολική αξία δεν υπερβαίνει το ποσό των 700 €, υπόκεινται σε κατ’ αποκοπή δασμό 2,5%, εκτός εάν ο ενδιαφερόμενος ζητήσει τον τελωνισμό με βάση τη δασμολογική κατάταξη του είδους.

για είδη των οποίων η συνολική αξία είναι άνω των 700 €, καταβάλλονται οι ισχύοντες δασμοί και φόροι.

 

Σημείωση: Για την κατανόηση των παραπάνω διευκρινίζουμε ότι: ως εμπορεύματα χωρίς εμπορικό χαρακτήρα θεωρούνται τα εμπορεύματα εκείνα, τα οποία περιλαμβάνονται αποκλειστικά στις  αποστολές που πραγματοποιούνται από ιδιώτη σε ιδιώτη χωρίς οποιασδήποτε μορφής πληρωμή και τα οποία λόγω της φύσης τους και της ποσότητάς τους (μικρή), προορίζονται, χωρίς καμιά αμφιβολία, για προσωπική, ιδιωτική ή οικογενειακή χρήση εκ μέρους των παραληπτών.

 

Το οποιο θα ψαξω ακομα πιο πολυ .Φυσικα δεν κανω τιποτα και καμια κινηση πριν σιγουρευτω για ολα 100%

Ευχαριστω για την βοηθεια Κανιμωθριε και οτι αλλο ξερεις απο την εμπειρια σου ευπροσδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου