Προς το περιεχόμενο

Agile guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο θεμα που ανοιξε ο otto εβαλε ενα λινκ ο κανιμωθριος (thank you),με τις agile,καθως χαζευα στο site της rondo επεσα σε αυτην εδω http://www.rondomusic.com/harm1toastblue.html,απο εκεινη την στιγμη την σκεφτομαι συνεχεια,τη βλεπω στον υπνο μου και νομιζω πως δαγκωσα λαμαρινα  ;D .

Ξερει καποιος κατι για τις agile,εχει καποιος μια?Αξιζη να δωσω 350 ευρω και κατι ψιλα,( μαζι με τα μεταφορικα ) `η ειναι παλιοκοριτσο θα με εκμεταλλευτει και θα με πεταξη σαν στυμμενη λεμονοκουπα?

Δυστηχως δεν βρηκα καμια σε ebay-amazon,για να γλιτωσω λιγο απο τα μεταφορικα,και τα τελωνεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι Αμερικη...δυστηχως εχω διαβαση και ακουση για τα περι τελωνειου και την ψαχνω ακομα περισσοτερο τωρα για να υπολογισω (οσο καλυτερα μπορω και γινεται) τι θα χρεωθω τελικα και αν αξιζη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν καλή φήμη.Μπορεί να σου τύχει ζονκ καμιά φορά,αλλά στην αντικαθιστούν αμέσως.Αν είσαι από Αμερική ;D Eπομένως είναι λίγο ρίσκο + περισσότερα λεφτά για να τη φέρεις εδώ.Γνώμη μου είναι να μην παραγγείλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε στέλνουν με USPS αλλά με ιδιωτικές εταιρίες και όχι μόνο θα πληρώσεις τους φόρους του τελωνείου αλλά και παραπάνω για εκτελωνισμό! Δεν αξίζει πίστεψέ με, κι εγώ ήθελά να πάρω μια Douglas Spad που κοστίζει τα μισά λεφτά από αυτή που θες και δεν το έχω κάνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, καλώς άνοιξε το θέμα, γιατί από πολλούς πέρασε η σκέψη να δοκιμάζαμε (και με τέτοιες τιμές  :o )

 

Η απογοήτευση όμως για το ακατόρθωτόν  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απογοήτευση όμως για το ακατόρθωτόν  Sad

Ετσι.....

Δεν πειραζει τα λεφτα στην ακρη ,και κατευθυνση προς εκεινη την road worn strato  ;) που συνεχεια αναβαλω και παραλιγο να το κανω για αλλη μια φορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα είχα επικοινωνήσει μαζί τους. Είναι πολύ επαγγελματίες. Τους είχα πει πως ενδιαφέρομαι για μία les paul και μου είχαν απαντήσει ότι δεν πωλούν les paul κιθάρες αλλά μόνο ότι φαίνεται στο site τους. Γενικά προσέχουν πολύ για νομικούς λόγους και για να μην συγχέονται με την κινέζικη αγορά των αντιγράφων. Τελικά δε προχώρησα σε αγορά διότι τα μεταφορικά ήταν πάρα πολλά και δεν συνέφερε καθόλου.

 

Οι κιθάρες αυτές κατασκευάζονται στην Ασία αλλά έχουν προσεχτικό φινίρισμα και κυρίως setup. Το "πρόβλημα" που έχω διαβάσει σε ξένα fora είναι το βάρος τους. Οι περισσότερες είναι ασήκωτες. Τα specs μοιάζουν εντυπωσιακά αλλά δεν έχω δει ποτέ από κοντά καμία.

 

Με άλλα λόγια ψήθηκα σχεδόν. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "πρόβλημα" που έχω διαβάσει σε ξένα fora είναι το βάρος τους. Οι περισσότερες είναι ασήκωτες.

το ιδιο προβλημα εχουν κ οι Γιαπωνεζες orville..ασηκωτες.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου