Προς το περιεχόμενο

Πώς χτίζεται στο Live το καλο playlist!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

... και τα καβερς καλά είναι

έχω βάλει ακουστικά και ακούω με λεπτομέρεια αυτή τη μπάντα

που συνοδεύει μια αγαπημένη φωνή που χάθηκε πριν περίπου 20 χρόνια.

Νομίζω ότι είναι από τις μπάντες που "ορίζουν" ένα καλό δεμένο λαιβ

(και να σκεφτεί κανείς ότι δεν είμαι και πολύ φίλος με αυτό το είδος

ενορχήστρωσης :-) μιλάμε για σουρρεαλισμό!)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν, όσο έπαιζα στην Αθήνα, έβαζα μια δυο διασκευές στο πρόγραμμα και όλα τα υπόλοιπα της μπάντας. (progressive rock metal). Ξεκινούσαμε με μία εισαγωγή ορχηστρική των 3-4 λεπτών πολύ ρυθμική έτσι και στακάτη, παίζαμε τα κομμάτια μας και τελειώναμε ή με το έπος του άλμπουμ (14λεπτά με τελείωμα οργιαστικό σαν να συνεργάζονταν ο Παπαθανασίου με τους Godspeed you black emperor) οπότε ο κόσμος έμενε μαλάκας, ή με το comfortably numb που είναι μία καλή συνταγή για να πάνε όλοι ευτυχισμένοι για ύπνο...το κοινο γιατί το ξερει και το αγαπάει και ο κιθαρίστας γιατί έχει σολάρει ωράια πράγματα για το φινάλε.... ;D ;D

 

Πλέον ως κάτοικος Καβάλας και ενεργός μουσικός εδω σαν σέσιον σε σχήματα, βλέπω ότι το εδώ κοινό ΔΕΝ θα μπορούσε να δεχτει εύκολα αυτο το πρόγραμμα. Θέλει ΔΙΑΣΚΕΥΕΣ. Δυστυχώς γιατί τις βαριέμαι αλλά πρέπει. Έτσι αυτή την εποχή ξαναστήνω την μπάντα εδώ και μέχρι να βγεί στη σκηνή θα έχει να παρουσιάσει ένα άλμπουμ απο το 2012, ενα που θα βγει φέτος και καμια 10ρια διασκευές. Θα ξεκινήσουμε με κανα 2 δυνατά δικά μας (που τα αυτιά είναι ακόμα φρέσκα) θα περάσουμε σε 2-3 δισκευές και καπως έτσι θα εναλλάσεται το πρόγραμμα σαν σε "θεματικές ομάδες" βάση τόνου ή ύφους, για κανα 2ωρό...Α! θα κλείσουμε με άλλο ένα έπος (καμιά 10ρια λεπτα) απο το επερχόμενο άλμπουμ έτσι για το μπάμ!

 

Μετα θα κάνουμε ταμείο (μεταφορικά και κυριολεκτικά). Ετσι για μένα επιτυχημένο θα είναι το λαιβ που:

1) Η μπάντα έπαιξε καλά, τεχνικά χωρίς λάθη και με αρκετό σόου

2) Κατ επέκτασην το ευχαριστήθηκε

3)Κατ επέκτασην το ευχαριστήθηκε το κοινό

4) Το οποίο δεν ήταν 3 και ο κούκος....

5) Που κατεπέκταση σημαίνει ότι το "ευχαριστήθηκε" και ο εκάστοτε μαγαζάτορας

6) που κατεπέκταση σημαίνει ότι θα βγάλω ένα μεροκάματο για τους μουσικούς μου τουλαχιστον και τα δικά μου έξοδα (βενζίνες χορδές αφίσες τηλέφωνα κτλπ κτλπ)

 

αυτα! ;)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που συνοδεύει μια αγαπημένη φωνή που χάθηκε πριν περίπου 20 χρόνια.

 

  Ούτε που την ήξερα.... τι φωνάρα αλήθεια!  Ξεχωριστή, από κείνες που λες "άλλη κατάσταση!"

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου