Προς το περιεχόμενο

Γυναίκες και ροκ'ν'ρολλ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφιερωμένο στον audiokostas

Γιατί βρε Τσιγαράκη; Είπα τίποτα σκληρό;

Δε λέει τίποτα το "Γυναίκες και R&R" και αν το τραβήξεις είναι μάλλον υποτιμητικό λες και είναι μια ξεχωριστή οντότητα στη ροκ ή φιλοξενούμενες σε ένα ανδρικό σπορ.

 

Και στο φινάλε ούτε "Άνδρες και R&R" θα υπήρχε καθότι α) μάνες είχαν κι αυτοί και β) "πίσω από κάθε μεγάλο άντρα κρύβεται μια γυναίκα αλλά την είδαμε και φτού και τα φυλάει".

Τις συμπεριλαμβάνουμε και αυτές στην εξ' αγχιστείας σχέση τους;

 

Πάω για καφέ και τσιγάρο και θα επανέλθω smooth operator που αρέσει και στον Γιώργο... ;D

Για τον Χάρη, χέστηκα.  :-*

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φώτης Τσιγαράκης.....μ'αρέσει ;D ;D ;D    Πολύ μακριά το πας Ωδιοκώστα το θέμα. Αν γράψεις στο νετ "Γυναίκες και R&R" θα βγούν χιλιάδες αποτελέσματα και μάλιστα πολλά από αυτά από "σοβαρά" σάιτς, όλοι αυτοί φαντάζομαι δεν τα γράψαν με υποτιμητικό σκοπό για το "αδύναμο" φύλο!  Δεύτερη φορά "υπερασπίζομαι" τον Γιώργο και αρχίζω να αισθάνομαι άβολα! ::)  Ο Χάρης τι σε έφταιξε; ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ θα δεχθώ τον όρο, σε αντίθεση με τον Κώστα. :P

Αλλά θα αναφέρω ότι αυτό που λέμε «Γυναίκα ροκ» ή "ροκ γκόμενα" δεν μου αρέΖει καθόλου (σαν άντρας ομιλώ, ουχί σαν μουσικός).

;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ Όντιο το θέμα είναι αρκετά ανοιχτό και οι τυχόν αρνητικές συμπαραδηλώσεις του τίτλου θα έλεγα ότι ειναι τριτοτέταρτες αναγνώσεις σε σχέση με τις θετικές.

 

Πάντως δε νομίζω ότι αξίζει κάποιο thread να αναφέρεται στην επιρροή των γυναικών στη rock (γιατί αν πάμε soul ή country ή blues ή jazz έχουμε άλλα ονόματα και από εκεί) χωρίς να αναφέρει την Joni Mitchell και την Kate Bush.

Δεν νομίζω ότι το θέμα είχε τόσο βαρύγδουπες φιλοδοξίες. Κατά βασή ποστάραμε τις καψούρες μας  ;D (καλλιτεχνικές και όχι μόνο).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Χάρης τι σε έφταιξε; ;D

Του την είπα για κάτι που το ξέρει και τον πονάει (ότι είναι γκρινιάρης!) ;D

 

Κωστάκη μου κι εγώ σ' αγαπάω! :-*

 

λες και είναι μια ξεχωριστή οντότητα στη ροκ ή φιλοξενούμενες σε ένα ανδρικό σπορ.

Δυστυχώς, αυτό είναι σε κάποιο βαθμό αλήθεια. Ευτυχώς σιγά-σιγά αλλάζει.

 

 

Πάρτε κι ένα ημεδαπό:

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ άκυρο βρε συ Γιώργη. "Γυναίκες και R&R". Τι σημαίνει αυτό; Θα βάλεις κι ένα "Άντρες και R&R". Βάλε κι ένα "Others και R&R" να είσαι politically correct.  ;D

 

Βάζει και ο Droneblack εκείνο το ακόμα πιο άκυρο video (το είδες καν βρε Droneblack; )....

 

Πάντως δε νομίζω ότι αξίζει κάποιο thread να αναφέρεται στην επιρροή των γυναικών στη rock (γιατί αν πάμε soul ή country ή blues ή jazz έχουμε άλλα ονόματα και από εκεί) χωρίς να αναφέρει την Joni Mitchell και την Kate Bush.

Θα μπορούσε να πει κανείς επίσης (αλλά από μακριά να ακολουθούν) και την Madonna και την Bjork αλλά αρχίζει κανείς να ανοίγει πολύ τον όρο rock.

 

Οι υπόλοιπες εμπίπτουν σε μία ή περισσότερες από διάφορες κατηγορίες όπως "καταπληκτική φωνή", "γαμάτος δίσκος", "performer από τις λίγες", "είχε καλούς στίχους", "πολύ μου άρεσε/αρέσει", "απίστευτη μούρη", "τυπάκλα ολκής", "κορμάρα έτσι; " κλπ κλπ. και δεν το λέω καθόλου υποτιμητικά.

Kωστα δες το πιο ελέυθερα το θρεντ ,δηλ κοριτσια, αυτο,και ποσταρουμε διαφορα .Μην το βλεπεις εγκυκλοπαιδικα.

Σαν το τι μουσικη ακουτε τωρα αλλα με ζαρτιερες ενα πραμα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=Hk0tHeotroA

κατι τετοιο δηλ,και γυναικα και ροκ εν ρολλ και ποτακια να ρεουν.Ε μα τι αλλο θελετε επιτελους?χοχοοχοχοχο

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν το τόπικ να είχε να κάνει με αξιόλογες γυναίκες μουσικούς της ροκ και όχι με κουκλάρες που απλά τραγουδούσαν κιόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου