Προς το περιεχόμενο

Γυναίκες και ροκ'ν'ρολλ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι και rock & roll η Sade ρε Γιώργο. Ή Siouxsie, μάλιστα...!                                                                                                                                   https://www.youtube.com/watch?v=kHkr4pb8Hcc

Ρε γειτονα αμα είναι να φαμε όλα ροκ'ν'ρολλ ειναι.Παρε κανα τηλ θελω νασε πω για μια φαση.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 συνονόματες..

 

..από το παρελθόν:

 

 

..από το παρόν:

 

 

..και μια γαλλιδούλα:

 

 

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ερωτευμένος με ολόκληρο το θρεντ... Προτιμήσεις μου - βλ. θα τις παντρευόμουν, θα ήθελα να κάνω τα παιδιά τους κ.λπ. - η PJ Harvey και η Siouxie (στα νιάτα της).

 

Το Our Darkness το θυμάμαι για χρόνια σε μπαρ και κλαμπ να κοπανάει αλύπητα τα λίγα ξεμέθυστα εγκεφαλικά μου κύτταρα. Διαμάντι.

 

Για να σας ξενερώσω, κάτι πιο λάιτ:

 

 

Και λίγο πιο χέβυ:

 

 

Και λίγο πιο αλαφροΐσκιωτο:

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ άκυρο βρε συ Γιώργη. "Γυναίκες και R&R". Τι σημαίνει αυτό; Θα βάλεις κι ένα "Άντρες και R&R". Βάλε κι ένα "Others και R&R" να είσαι politically correct.  ;D

 

Βάζει και ο Droneblack εκείνο το ακόμα πιο άκυρο video (το είδες καν βρε Droneblack; )....

 

Πάντως δε νομίζω ότι αξίζει κάποιο thread να αναφέρεται στην επιρροή των γυναικών στη rock (γιατί αν πάμε soul ή country ή blues ή jazz έχουμε άλλα ονόματα και από εκεί) χωρίς να αναφέρει την Joni Mitchell και την Kate Bush.

Θα μπορούσε να πει κανείς επίσης (αλλά από μακριά να ακολουθούν) και την Madonna και την Bjork αλλά αρχίζει κανείς να ανοίγει πολύ τον όρο rock.

 

Οι υπόλοιπες εμπίπτουν σε μία ή περισσότερες από διάφορες κατηγορίες όπως "καταπληκτική φωνή", "γαμάτος δίσκος", "performer από τις λίγες", "είχε καλούς στίχους", "πολύ μου άρεσε/αρέσει", "απίστευτη μούρη", "τυπάκλα ολκής", "κορμάρα έτσι; " κλπ κλπ. και δεν το λέω καθόλου υποτιμητικά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφιερωμένο στον audiokostas ;D                                                                                                                    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@audiokostas: Ωχ μωρέ, αυτή η γκρίνια σου! ;D

 

Χάρη, κάποτε "έκοβα φλέβες" για την κυρία Nicks

Φώτη, είσαι(μαστε) μέλος(η) ενός μεγάλου κλαμπ... :)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου