Προς το περιεχόμενο

UAD-1 vs. MACBOOK PRO (και γενικοτερα laptops)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Εχω μια UAD-1 (την πρώτη που βγήκε) με πολλά plug-ins και καθώς είχα ένα ατύχημα με τον υπολογιστή μου (ένα παλιό g5) αναγκάζομαι και αγοράζω ένα laptop mac (το νεότερο μοντέλο). Φαινομενικά εχω πολλές επιλογές και θέλω να δώ ποια με συμφέρει περισσότερο ώστε να δώ τι να κάνω..

Ερώτηση 1. Μπορώ σε οποιαδήποτε μελλοντική επιλογή μου να μεταφέρω τα plug-ins για παράδειγμα στη UAD satellite?

Ερώτηση 2. Επειδή το λιγότερο που κοστίζει ένας μετατροπεας απο PCI se thunderbolt einai 400 euro ποια είναι η πιο φτηνή satellite χωρίς plugins?? (αν υπάρχει)

 

"Ερωτηση" 3 και σημαντικοτερη.Οποιαδήποτε επιπλέον συμβουλή πέραν των ερωτήσεων μου είναι ευπρόσδεκτη!

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ηλιοπουλος Ιωάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Εχω μια UAD-1 (την πρώτη που βγήκε) με πολλά plug-ins και καθώς είχα ένα ατύχημα με τον υπολογιστή μου (ένα παλιό g5) αναγκάζομαι και αγοράζω ένα laptop mac (το νεότερο μοντέλο). Φαινομενικά εχω πολλές επιλογές και θέλω να δώ ποια με συμφέρει περισσότερο ώστε να δώ τι να κάνω..

Ερώτηση 1. Μπορώ σε οποιαδήποτε μελλοντική επιλογή μου να μεταφέρω τα plug-ins για παράδειγμα στη UAD satellite?

Ερώτηση 2. Επειδή το λιγότερο που κοστίζει ένας μετατροπεας απο PCI se thunderbolt einai 400 euro ποια είναι η πιο φτηνή satellite χωρίς plugins?? (αν υπάρχει)

 

"Ερωτηση" 3 και σημαντικοτερη.Οποιαδήποτε επιπλέον συμβουλή πέραν των ερωτήσεων μου είναι ευπρόσδεκτη!

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ηλιοπουλος Ιωάννης

 

Δεδομένης της σοβαρότητας του ζητήματος, νομίζω πως πρέπει να αναζητήσετε υπεύθυνες απαντήσεις, απευθυνόμενος στην τοπική αντιπροσωπεία.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Εχω μια UAD-1 (την πρώτη που βγήκε) με πολλά plug-ins και καθώς είχα ένα ατύχημα με τον υπολογιστή μου (ένα παλιό g5) αναγκάζομαι και αγοράζω ένα laptop mac (το νεότερο μοντέλο). Φαινομενικά εχω πολλές επιλογές και θέλω να δώ ποια με συμφέρει περισσότερο ώστε να δώ τι να κάνω..

Ερώτηση 1. Μπορώ σε οποιαδήποτε μελλοντική επιλογή μου να μεταφέρω τα plug-ins για παράδειγμα στη UAD satellite?

Ερώτηση 2. Επειδή το λιγότερο που κοστίζει ένας μετατροπεας απο PCI se thunderbolt einai 400 euro ποια είναι η πιο φτηνή satellite χωρίς plugins?? (αν υπάρχει)

 

"Ερωτηση" 3 και σημαντικοτερη.Οποιαδήποτε επιπλέον συμβουλή πέραν των ερωτήσεων μου είναι ευπρόσδεκτη!

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ηλιοπουλος Ιωάννης

 

 

η καλυτερη λυση θα ειταν η πιο φθηνη firewire satellite. (χρειαστηκε να κανω κατι παρομοιο και γω μιας και ειχα μια uad-1 &  2 uad-2.

μαλιστα πουλας την καρτα (ΧΩΡΙΣ τα plugins/εχεις επιλογη μαζι ή χωρις...)

και τα plugins ειναι στον λογαριασμο σου.  

 

PCI se thunderbolt ειναι risky επιλογη και θα σου ελεγα να μην το σκεφτεσαι...

 

οταν κανεις login  στον λογαριασμο  uad σου στο FAQ εχει καποιες απαντησεις σε διαφορα ερωτηματα....

βεβαια οχι αυτο.... γιατι πολυς κοσμος η παει σε satellite ή  κοιταει την  UAD για λαπτοπ μαζι με PCMCIA <->usb convertor 

 

 

tn1_43524.jpg

 

η πιο οικονομικη λυση νομιζω ειναι η τελευταια.

 

επισης θα βοηθαγε να πεις ακριβως πιο μοντελο λες για τελευταιο στο mac

ενα καλο μερος για να δεις τα διαφορα μοντελα ειναι εδω...

http://www.everymac.com/

 

 

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

η καλυτερη λυση θα ειταν η πιο φθηνη firewire satellite. (χρειαστηκε να κανω κατι παρομοιο και γω μιας και ειχα μια uad-1 &  2 uad-2.

μαλιστα πουλας την καρτα (ΧΩΡΙΣ τα plugins/εχεις επιλογη μαζι ή χωρις...)

και τα plugins ειναι στον λογαριασμο σου.  

 

PCI se thunderbolt ειναι risky επιλογη και θα σου ελεγα να μην το σκεφτεσαι...

 

οταν κανεις login  στον λογαριασμο  uad σου στο FAQ εχει καποιες απαντησεις σε διαφορα ερωτηματα....

βεβαια οχι αυτο.... γιατι πολυς κοσμος η παει σε satellite ή  κοιταει την  UAD για λαπτοπ μαζι με PCMCIA <->usb convertor 

 

 

tn1_43524.jpg

 

η πιο οικονομικη λυση νομιζω ειναι η τελευταια.

 

επισης θα βοηθαγε να πεις ακριβως πιο μοντελο λες για τελευταιο στο mac

ενα καλο μερος για να δεις τα διαφορα μοντελα ειναι εδω...

http://www.everymac.com/

 

 

 

Σε ευχαριστω πολυ. το μοντελο ειναι MacBook Pro "Core i7" 2.0 15" Late 2013
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ εκανα ενα μικρο λαθος οχι usb-> PCMCIA

 

usb<->ExpressCard/34 χρειαζεται... για πιο πολλες πληροφοριες κοιτα εδω

 

http://www.uaudio.com/support/uad/solo-laptop-support

 

το μονο που βλεπω σαν απαραιτητο ειναι οτι χρειαζεται

 

(Mac) OS X 10.8 Mountain Lion or 10.9 Mavericks...

 

συμβουλεψου και τη σελιδα που σου εβαλα πανω. και αμα υπαρχει ερωτηση που μπορει να απαντηθει...εδω ειμαστε... ;D

 

μια αλλη καλη λυση ειναι αυτο

http://www.uaudio.com/interfaces/apollo-twin.html

αλλα μετα ο προυπολογισμος ανεβαινει και επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι.... ;)

 

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ εκανα ενα μικρο λαθος οχι usb-> PCMCIA

 

usb<->ExpressCard/34 χρειαζεται... για πιο πολλες πληροφοριες κοιτα εδω

 

http://www.uaudio.com/support/uad/solo-laptop-support

 

το μονο που βλεπω σαν απαραιτητο ειναι οτι χρειαζεται

 

(Mac) OS X 10.8 Mountain Lion or 10.9 Mavericks...

 

συμβουλεψου και τη σελιδα που σου εβαλα πανω. και αμα υπαρχει ερωτηση που μπορει να απαντηθει...εδω ειμαστε... ;D

 

μια αλλη καλη λυση ειναι αυτο

http://www.uaudio.com/interfaces/apollo-twin.html

αλλα μετα ο προυπολογισμος ανεβαινει και επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι.... ;)

 

 

Ευχαριστω!! μαλλον προς satellite με κοβω.. θα παρω αυριο και τον αντιπροσωπο και παμε γερα! 8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου