Προς το περιεχόμενο

Service VOX Tonelad SE valvetronix Αθήνα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Έχω εδώ και καιρό την VOX Tonelad SE valvetronix και τώρα τελευταία τα διακοπτάκια (για να αλλάζω κανάλια κλπ) δεν δουλευούν καλά (τα πατάω αλλά δεν αλλάζει κανάλι κλπ....) . Λογικά θέλουν αλλαγή....Επίσης θέλω να τσεκάρω και την λάμπα της πεταλιέρας....Αλλά δεν ξέρω που μπορώ να την πάω για service γιατί την πήρα μεταχειρισμένη από μουσικό....Έχετε να προτείνετε κάποιο μέρος ??? Αθήνα μένω. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..τώρα τελευταία τα διακοπτάκια (για να αλλάζω κανάλια κλπ) δεν δουλευούν καλά (τα πατάω αλλά δεν αλλάζει κανάλι κλπ....)

 

Προτού σκεφτείς για αλλαγή, ψέκασέ τα με σπρέι επαφών. Όταν είχα την tonelab και αντιμετώπισα παρόμοιο πρόβλημα, με τη χρήση του σπρέι λύθηκε (και να φανταστείς ότι δεν άνοιξα, καν, την πεταλιέρα..ψέκασα εξωτερικά, πάνω από τα κουμπιά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν δεν κάνω λάθος, επίσημος εισαγωγέας - service των VOX προϊόντων είναι το Bon Studio.

Ρώτα πρώτα εκεί, δεν χάνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ !!! Θα ψεκάσω και αν δεν γίνει κάτι θα ρωτήσω στα ΒΟΝ STUDIO......

 

Απλά, πρόσεχε να είναι σπρέι επαφών και όχι λαδιού ή κάτι παρόμοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ έβαλα επαφών με λάδι και μια χαρά δούλεψε  8)

 

Εννοεις το WD40?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πιο σωστη διαδικασια για το σπρευ επαφων ειναι να ανοιξουμε ,να ψεκασουμε εκει που θελουμε ακριβως και μετα απο λιγο να φυσηξουμε με αερα ,γιατι η βρωμα και το πουρι που εβγαλε το σπρευ θα κατσει καπου αλλου.

"Νταξει καλα τα λες" ,θα μου πειτε " κομφλερ με αερα στο σπιτι δεν εχουμε μεγαλε" ;D

Κανουν και οι φιαλες με πεπιεσμενο αερα για να καθαριζεις τους υπολογιστες `η αν δε βαριεσαι πας σε ενα μπεντζιναδικο.

 

 

Για το wd40 και αν το κανεις τακτικα ,τον αερα σου τον θες(λογια ηλεκτρολογου/ηλεκτρονικου ,οχι δικα μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ελεγα αμα ειναι διακοπτακια και δεν φτιαξουν με σπρει να πας σε καποιον ηλεκτρονικο γιατι στο Bon μαλλον θα την πληρωσεις καινουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου