Προς το περιεχόμενο

Ibanez SR300


JohnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και χρόνια πολλά φίλοι νοιζάδες !!! Όντας μερικά χρόνια κιθαρίστας,9 χρόνια για την ακρίβεια,και θέλοντας πάντα να παίξω μπάσο, ασχέτως που δεν το έκανα, είπα να ψάξω για να αγοράσω ένα μπασάκι αυτόν τον καιρό.Μετά απο μία έρευνα κατέληξα πως το sr300 της ibanez ίσως θα μου κάνει.Λίγα τα λεφτά,καλά χαρακτηριστικά για τα λεφτά του ...

 

Ποιά είναι η άποψη σας για το μπασάκι αυτό ??  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχει ο αδερφός μου χρονια τωρα.

Απο τα καλύτερα ποιοτικα και ηχητικά στα λεφτά του.

 

 

+1

 

Αν θες "μοντερνο" μπασο σε αυτα τα λεφτα, ειναι υπερκομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρ'το με κλειστα ματια.και εγω κιθαριστας αλλα αγορασα περυσι το 305 (5χορδο) και ειναι πολυ καλο.πολυ ελαφρυ και ευελικτο.λεπτο και ευκολο μανικι.πολυ τιμιο οργανο.και με το eq κανεις πολλα πραγματα,αξιζει.αν το βρεις και μεταχειρισμενο θα το παρεις τσαμπα(οπως εγω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεταχειρισμένο λίγο δύσκολο να το βρω, όντας αριστερόχειρας.

Ευχαριστώ πάντως παιδιά !

 

Y.Γ. : Έχετε να μου προτείνετε κάποιο βιβλίο για αρχή αλλά και με κάποιες τεχνίκες,ασκήσεις για να με βοηθήσουν ?

Γιατί καλό και το ίντερνετ,αλλά το βιβλίο καλύτερο πιστεύω ! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τίμιο όργανο, αν και θα κοίταγα και τις σειρές Classic Vibe και Vintage Modified της Squier, για Jazz ή Precision για κάτι σε πιο κλασικό, λιγότερο μοντέρνο ήχο. Πολυ καλά όργανα για τα λεφτά τους.

And I know, I’m going right into the storm

And I know, I’m gone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίμιο όργανο, αν και θα κοίταγα και τις σειρές Classic Vibe και Vintage Modified της Squier, για Jazz ή Precision για κάτι σε πιο κλασικό, λιγότερο μοντέρνο ήχο. Πολυ καλά όργανα για τα λεφτά τους.

 

έχω δοκιμάσει να παίξω με squier αλλά μου φάνηκε πολύ άβολο και ογκώδης όργανο ...

στο ibanez κατέληξα περισσότερο λόγο της κατασκευής !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου