Προς το περιεχόμενο

Noa Kornberg (Israel)


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Λόγω της ενασχόλησής μου με τη κλασσική μουσική, έχω γνωρίσει αρκετό κόσμο, εκτός Ελλάδας. Μία από αυτές τις γνωριμίες με οδήγησαν στη μουσική της Noa Kornberg. Η μητέρα της, η Miriam μου έστειλε πριν 2 εβδομάδες το νέο της CD (που αν δε κάνω λάθος είναι το πρώτο της).

 

Τα 10 κομμάτα υπάρχουν στο παρακάτω λινκ, απ'όπου μπορείτε να αγοράσετε το CD: http://noakornberg.bandcamp.com/

 

Να σημειώσω μερικές λεπτομέρειες:

 

α. Το εξώφυλλο και η τέχνη γενικά είναι σχέδια της ίδιας της συνθέτης (της Noa).

β. Το CD έχει 10 κομμάτια, τα οποία αλληλοσυμπληρώνονται καθώς το CD είναι ένα "Concept work" με 10 κομμάτια, παρά μία συλλογή από 10 διαφορετικά κομμάτια που κατέληξαν στο ίδιο CD.

γ. Η γλώσσα δεν είναι τα Αγγλικά, ή κάτι εύκολο... Είναι στα Εβραϊκά και η αλήθεια είναι ότι αν και στην αρχή μου φαίνοταν παράξενο, τελικά είναι μια χαρά γλώσσα για τραγούδια...

 

Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουσα το preview και ειναι πολλά υποσχόμενο.

Ωραια θέματα, ωραια ενορχήστρωση και ωραία φωνή.

 

Καλη επιτυχια να χει.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου