Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Waves Plugins


akisgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!  :)

 

Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα για να μη σας ζαλίζω!  ;D

 

Διαθέτω έναν Mac Mini 2011, χρησιμοποιώ Logic 9 και πρόσφατα πέρασα τα Wave Plugins. Επειδή λοιπόν στο πακέτο που είχα έλειπε ένα plugin που ήθελα το βρήκα από άλλο πακέτο και το έκανα setup (και εδώ ξεκινά το πρόβλημα....). Αφού λοιπόν έκανα το setup και μπήκα μέσα στο Logic 9 είδα ότι μου είχε περάσει το νεό μου plugin μέσα στο φάκελο Waves αλλά μου εξαφανίσει όλα τα άλλα.....  :-\ :-\ :-\ :-\

 

Τι να κάνω;;; Λύνεται κάπως αυτό;;;

 

Ευχαριστώ  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις πακετο? λογικα ειναι στο iloc ολα τα licenses 

 

 

Κάτι έχει γίνει και έχουν χαθεί τα πάντα από waves.... (από βλακεία δικιά μου φυσικά και δν ξέρω γιατί....) Ουσιαστικά δεν μου τα εμφανίζει μέσα στο Logic 9 στα pluggins.

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, αδερφε, iLok σε λεει το παλικαρι, τι δεν καταλαβαινεις;;;! :D

 

Λοιπον, βγαλε τα ολα, ξαναβαλε την εκδοση που εχεις και μην μπλεκεις παραπανω, γιατι θα μπουρδουκλωθουμε ολοι!!!

 

Αντε, LockUp!!!!

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, αδερφε, iLok σε λεει το παλικαρι, τι δεν καταλαβαινεις;;;! :D

 

Λοιπον, βγαλε τα ολα, ξαναβαλε την εκδοση που εχεις και μην μπλεκεις παραπανω, γιατι θα μπουρδουκλωθουμε ολοι!!!

 

Αντε, LockUp!!!!

 

Καλά ντε μη βαράς...... :P Δεν το χω :P

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ οτι καταλαβα δεν εχεις την ηθικη εκδοση οποτε δε θα σε βοηθησει κανεις εδω μεσα.

αλλαξε τι γλωσσα στα αγγλικα και ρωτα το google

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ οτι καταλαβα δεν εχεις την ηθικη εκδοση οποτε δε θα σε βοηθησει κανεις εδω μεσα.

αλλαξε τι γλωσσα στα αγγλικα και ρωτα το google

 

Την ηθική έκδοση έχω αλλά το θέμα είναι ότι έχει προκύψει κάποιο θέμα που δν μπορώ να ανακαλύψω :)  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φίλε akisgr αν δεν έχεις το ilock που απαιτείται σε όλες τις εκδόσεις μέχρι την 8.0, μπορεί να σημαίνει δύο πράγματα:

 

1. πως είναι πειρατικά, οπότε όταν προσθέτεις και αφαιρείς διάφορα πάνω σε κάτι χωρίς εγγυημένες προδιαγραφές, είναι σαν να ψάχνεις ψίλους στ΄άχυρα για το τι συμβαίνει και τα εγκαθιστάς λαμβάνοντας υπ΄όψη πως είσαι έτοιμος να χάσεις χρόνο δοκιμάζοντας και ταυτόχρονα ταλαιπωρώντας το registry των Windows με βάλε - βγάλε. Ε... εδω δεν θα βοηθήσουμε σε αυτό. ;)

 

2. έχεις την έδοση v9.0, που δεν απαιτεί  ilock και δεν συνδυάζεται με παλαιότερα versions. Οπότε αν έβαλες μια αγοραστή 9.0 και το συνδύασες με προηγούμενη, θα πρέπει να έχεις ilock ή αν πρόσθεσες κάποιο πειρατικό, θα σου το έσβησε ο "ρουφιάνος" της Waves.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε akisgr αν δεν έχεις το ilock που απαιτείται σε όλες τις εκδόσεις μέχρι την 8.0, μπορεί να σημαίνει δύο πράγματα:

 

1. πως είναι πειρατικά, οπότε όταν προσθέτεις και αφαιρείς διάφορα πάνω σε κάτι χωρίς εγγυημένες προδιαγραφές, είναι σαν να ψάχνεις ψίλους στ΄άχυρα για το τι συμβαίνει και τα εγκαθιστάς λαμβάνοντας υπ΄όψη πως είσαι έτοιμος να χάσεις χρόνο δοκιμάζοντας και ταυτόχρονα ταλαιπωρώντας το registry των Windows με βάλε - βγάλε. Ε... εδω δεν θα βοηθήσουμε σε αυτό. ;)

 

2. έχεις την έδοση v9.0, που δεν απαιτεί  ilock και δεν συνδυάζεται με παλαιότερα versions. Οπότε αν έβαλες μια αγοραστή 9.0 και το συνδύασες με προηγούμενη, θα πρέπει να έχεις ilock ή αν πρόσθεσες κάποιο πειρατικό, θα σου το έσβησε ο "ρουφιάνος" της Waves.

 

 

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιστικότατη βοήθεια :)

 

Έχει γίνει το 2ο που ανέφερες....σαν παιδί κι εγώ πήγα να βάλω ένα πειρατικό plugin στα original για να το δοκιμάσω και μάλλον μου το εσβησε ο ρουφιάνος της Waves απ' ότι φαίνεται....πως τα επαναφέρω όμως τώρα;; Βγάζοντας το πειρατικό;;  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν το έχω κάνει για να ξέρω, οπότε δεν μπορώ παρά να ανατρέξω στις οδηγίες που δίνει η Waves. Αν δεν σε βοηθήσει κάποιος άλλος, θα πρέπει να ασχοληθείς ιδιαίτερα και να μας πεις αν θες και τη διαδικασία που θα ακολουθήσεις.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου