Προς το περιεχόμενο

Jack White -The Lazaretto ULTRA LP


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ντάξει, σοβαρά τώρα, δεν τους ξέρω τους άλλους οπότε το "οι άλλοι ποιοι είναι" πάρτο σαν κυριολεξία. :P

 

To δεν μ' αρέσουν είναι δεκτό.

Το δεν τους ξέρω είναι απαράδεκτο.

Τα βασικά κεφάλαια, πρέπει να τα ξέρουμε.

Δηλαδή Peter Gabriel, Phil Collins, Steve Hackett, Mike Rutherford δεν σου λένε τίποτα;

 

image42.jpg

 

Και όχι, ΔΕΝ παίζαν ασανσέρ.

Πολλά δεν μου είπαν αλλά σίγουρα δεν ήταν τελείως αδιάφοροι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 248
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δηλαδή Peter Gabriel, Phil Collins, Steve Hackett, Mike Rutherford δεν σου λένε τίποτα;

Μάρκα ασανσέρ...δεν είναι? ;D ;D

 

Γι αυτό γουστάρω τον Superfunk...για τις ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ υπερβολές του ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερεις τους Genesis? Ουτε καν σαν ονομα? Προφανως κανεις πλακα.

 

Όχι, δεν κάνω πλάκα. Είμαι και μικρός, σχετικά.. Κι αν η περιγραφή progressive rock, art rock, symphonic rock (wikipedia) είναι σωστή, δε μου κάνει εντύπωση που δεν τους ξέρω. Τους άκουσα λίγο (πολύ λίγο) τώρα και μάλλον δε θα τους ξανακούσω, απλά δε μ αρέσει το είδος.

 

 

Δες το βιντεο που ποσταραν και θα καταλαβεις το σχολιο μου. Δηλαδη μετα απ'αυτο το βιντεο τι περιμενες να γραψω? "Εξαιρετικοι!" ? ;D

Punk παιζουν, ενταξει, αλλα ακομα και στο Punk υπαρχει (πιστευω) κι ενα οριο στη γελοιοτητα.

 

Εντάξει, ναρκωτικά. ;D Αυτό βέβαια δεν τους κάνει μη ποιοτικούς (που όπως είπα, μου ακούγεται κάπως χαζός ο χαρακτηρισμός "ποιοτικοί" για punk μπάντα). Άσε που δεν το βρίσκω καν γελοίο, "ότι να ναι" μπορεί αλλά γελοίο όχι. Ίσα ίσα, είναι αληθινό όσο δεν πάει. Τόσο η επιρροή των ναρκωτικών, όσο και γενικά η φύση της punk την εποχή εκείνη (που δεν ήταν Green Day και MTV αλλά sex, drugs, rock&roll) εξηγεί γιατί την πέταξε έξω! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noizy θα πέσει φωτιά να σε κάψει που δεν ξες του genesis ρε. Φτου ρε. Καλύτερα να ψήφιζες ΠΑΣΟΚ.

Που πήγε ο sf; Γιατί δεν απαντάει;

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΝΕΝΑΣ κατω των....50 δεν τους ξερει.... ;D ;D ;D ;D

Ειμαι 42 8)

 

Πέρα από το αν μου αρέσει ή όχι ο White δεν ξέρω τι θα έλεγα αν το συγκεκριμένο "project" το κυκλοφορούσε κάποια δισκογραφική για τους Zeppelin ή τους Floyd ή ακόμα-ακόμα για τον Παπαθανασίου ας πούμε ;D......μάλλον θα μου άρεσε... 

Γι αυτους που εχουν τρελα με το βινυλιο, θα τους αρεσε πιστευω να κυκλοφορησει κατι παρομοιο απο τις αγαπημενες τους μπαντες. Αν σου αρεσει το βινυλιο δεν ειναι ασχημο.

Οπως ειχαν πει εξαλλου και δυο Γαλατες κοιτωντας τον Παρθενωνα στο "Ο Αστεριξ Στους Ολυμπιακους Αγωνες":

"Αν βεβαια σου αρεσουν οι κολωνες, δεν ειναι κι ασχημο..." ;D

 

Τους άκουσα λίγο (πολύ λίγο) τώρα και μάλλον δε θα τους ξανακούσω, απλά δε μ αρέσει το είδος.
Δεν μπορεις να ξερεις αν σου αρεσουν οι Genesis αν δεν ακουσεις δισκογραφια, το να ακουσεις ενα-δυο κομματια τους δεν θα σου πει τιποτα. Το ιδιο x10 για το Prog Rock ειδος, οι διαφορες αναμεσα στα κομματια σε καποιο αλμπουμ καποιου Χ γκρουπ και οι διαφορες μεταξυ των γκρουπς ειναι τεραστιες, και αυτο φυσικα δεν φαινεται με το ακουσμα μερικων τυχαιων Prog κομματιων.

 

Το ιδιο x100 και για την Jazz, αλλο θεμα αυτο βεβαια, αλλα εχω βαρεθει να ακουω να λενε την απολυτη μπουρδα "δεν μ'αρεσει η Jazz" οταν ζητημα ειναι αν οι τυποι αυτοι εχουν ακουσει στη ζωη τους εστω και ενα απο τα δεκαδες διαφορετικα στυλ της μουσικης αυτης.

 

@NoIzY, ναρκωτικα επαιρνε το μισο και βαλε Rock, τετοια ξεφτιλικια ομως δεν κανανε στη σκηνη. Δεν ειναι θεμα ναρκωτικων, ειναι θεμα μ@λ@κιας στον εγκεφαλο των συγκεκριμενων. Αυτο ασχετα με το αν παιζουν Punk, Country, Reggae, Heavy κλπ.

 

Edit:

Samy, πες μου οτι εισαι εσυ στο βιντεο.... :P

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που πήγε ο sf; Γιατί δεν απαντάει;

 

Κανω δημοσκοπηση.... ;D...εχω ρωτησει οσους περισσοτερους ανθρωπους κατω των 30 μπορω (και οχι κατω των 50 για να μη στεναχωριεται και η γερουσια εδω μεσα  ;D) και μεχρι στιγμης ΔΥΟ ξερουν τον Phil Collins... & ΕΝΑΣ τον Gabriel,τους Steve Hackett, Mike Rutherhood ΚΑΝΕΙΣ.. ;D

 

Α,τον Jack White & τους U2 αλλα και τη Gaga τους ξερουν ΟΛΟΙ... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α,τον Jack White & τους U2 αλλα και τη Gaga τους ξερουν ΟΛΟΙ... ;D

Ουφ.

Ησύχασα.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δε στο λεω για να ησυχασεις....τα facts of life σου αναφερω,μη σκας ομως ουτε τον Βοσκοπουλο ξερουν... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου