Προς το περιεχόμενο

Jack White -The Lazaretto ULTRA LP


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Κανω δημοσκοπηση.... ;D...εχω ρωτησει οσους περισσοτερους ανθρωπους κατω των 30 μπορω (και οχι κατω των 50 για να μη στεναχωριεται και η γερουσια εδω μεσα  ;D) και μεχρι στιγμης ΔΥΟ ξερουν τον Phil Collins... & ΕΝΑΣ τον Gabriel,τους Steve Hackett, Mike Rutherhood ΚΑΝΕΙΣ.. ;D

 

Α,τον Jack White & τους U2 αλλα και τη Gaga τους ξερουν ΟΛΟΙ... ;D

 

19 ετών here και ξέρω τον ΘΕΟ Phil Collins και τον Peter Gabriel,ενώ τον Hackett τον έχω ακούσει μια φορά και τον Rutherhood δεν τον ξέρω καν! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 248
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@NoIzY, ναρκωτικα επαιρνε το μισο και βαλε Rock, τετοια ξεφτιλικια ομως δεν κανανε στη σκηνη. Δεν ειναι θεμα ναρκωτικων, ειναι θεμα μ@λ@κιας στον εγκεφαλο των συγκεκριμενων. Αυτο ασχετα με το αν παιζουν Punk, Country, Reggae, Heavy κλπ.

 

Καθόλου άσχετο το είδος της μουσικής, νομίζω ότι το ξέρεις ρε Waterfall, τι καθόμαστε και συζητάμε?

 

Το ίδιο ήταν η punk στα 70s με την country? Την ίδια φιλοσοφία είχαν από πίσω οι Sex Pistols (που ήταν και στην άλλη μεριά του ωκεανού) με τον Charlie Daniels?

 

Υ.Γ. Phill Collins, Phill, Collins, μπράβο, έχω ακούσει το In the air tonight, και κάτι μου θύμιζε.. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι θεμα ναρκωτικων τοτε θα επρεπε στα μισα Rock lives να βλεπαμε τα ιδια καραγκιοζιλικια. Αλλα δεν βλεπουμε. Και δεν βλεπουμε γιατι τοση καφριλα ειναι σπανια. ;D

Με το "ασχετα με το αν παιζουν Punk, Country, Reggae, Heavy κλπ." εννοω οτι δεν ταυτιζω αυτη την συμπεριφορα με καποιο συγκεκριμενο μουσικο ειδος, αν και καποια ειδη σαφως και εχουν μια μεγαλυτερη ροπη προς μια ποιο "εξαλλη" συμπεριφορα επι σκηνης.

 

Ολα ομως εχουν τα ορια τους. Μερικοι τα ξεπερνανε, και δεν τους φταιει κανενα ναρκωτικο. Τα ιδια θα ελεγα αν εβλεπα οποιοδηποτε συγκροτημα οποιουδηποτε ειδους να "παιζει" ετσι live.

 

Edit:

Το ίδιο ήταν η punk στα 70s με την country?

Οι fans της Country ειναι απο τους πλεον αγριους, τι να τους πει και η Punk? Ριξε ενα ματι στο παρακατω κλασσικο βιντεο... ;D

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε φίλος...ούτε τον Hendrix (τον...ποιό?) έπρεπε να ξέρουν ;)

ΡΕ φιλε τι σχεση βλεπεις να εχει ο Τζιμακος με τους genessis.Εγω προσωπικα καμια .Τι επειδη ειναι περιπου της ιδιας εποχης.Νταξει ,Χεντριξ λιγο πολυ θα ακουσουν ολοι ,genessis οσοι ειναι στη φαση.Μεγαλη διαφορα αρχοντα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν κάνω πλάκα. Είμαι και μικρός, σχετικά.. Κι αν η περιγραφή progressive rock, art rock, symphonic rock (wikipedia) είναι σωστή, δε μου κάνει εντύπωση που δεν τους ξέρω. Τους άκουσα λίγο (πολύ λίγο) τώρα και μάλλον δε θα τους ξανακούσω, απλά δε μ αρέσει το είδος.

 

 

Εντάξει, ναρκωτικά. ;D Αυτό βέβαια δεν τους κάνει μη ποιοτικούς (που όπως είπα, μου ακούγεται κάπως χαζός ο χαρακτηρισμός "ποιοτικοί" για punk μπάντα). Άσε που δεν το βρίσκω καν γελοίο, "ότι να ναι" μπορεί αλλά γελοίο όχι. Ίσα ίσα, είναι αληθινό όσο δεν πάει. Τόσο η επιρροή των ναρκωτικών, όσο και γενικά η φύση της punk την εποχή εκείνη (που δεν ήταν Green Day και MTV αλλά sex, drugs, rock&roll) εξηγεί γιατί την πέταξε έξω! :P

ΡΕ Νοιζυ παληκαρημ πανκ ηταν οι πιστολς οι cramps παιζαν καθαρο βρωμικο ροκ εν ρολλ και οχι ηταν καλοι αλλα μαμουσαν και εδερναν μη σε πω και αρκετα παλιομοδιτικο ροκ εν ρολλ βουτηγμενο στη trash υποκουλτουρα κτλ κτλ.Στις εποχες CBGB's εποχες εχω διαβασει τους ετρεμαν ολοι.Τεσπα ομως μην παει το θρεντ παλι σε συγκριση cramps ,genessis ή οτιδηποτε ,ειναι μια συγκριση που δεν στεκει πουθενα.Οσο για την σκηνικη παρουσια ηταν μια φυσικη εξελιξη του κουνηματος των γοφων πχ του Presley αλλα τραβηγμενη στα ακρα .αλλα η λογικη απο πισω ειναι ακριβως ιδια.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ Νοιζυ παληκαρημ πανκ ηταν οι πιστολς οι cramps παιζαν καθαρο βρωμικο ροκ εν ρολλ και οχι ηταν καλοι αλλα μαμουσαν και εδερναν μη σε πω και αρκετα παλιομοδιτικο ροκ εν ρολλ βουτηγμενο στη trash υποκουλτουρα κτλ κτλ.Στις εποχες CBGB's εποχες εχω διαβασει τους ετρεμαν ολοι.

 

Ας μην ψειρήσουμε τη μαιμού για το αν ήταν punk ή rock n roll, έτσι κι αλλιώς, ήταν και τα δύο. Μια χαρά punk ήταν, garage-punk αν θες. Και ναι, μπαντάρα, τα παμε αυτά! 8)

 

Υ.Γ. Στο CBGB καπνίζανε? Γιατί αν καπνίζανε καλά έκανε κι έκλεισε! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοιζυ και καπνιστες και με πανκ καταβολες ,αισθανομαι σαν αριστερος στη χουντα.Ειναι μετρημενα τα ψωμια μας,αχαχαχαχαχαχαχα

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοιζυ και καπνιστες και με πανκ καταβολες ,αισθανομαι σαν αριστερος στη χουντα.Ειναι μετρημενα τα ψωμια μας,αχαχαχαχαχαχαχα

 

Για τις εκβολές συνήθως ανησυχούμε.

Με τις καταβολές, όλοι καλά τα πάμε.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Υ.Γ. Στο CBGB καπνίζανε? Γιατί αν καπνίζανε καλά έκανε κι έκλεισε! ;D

 

Ο ΣούπερΠανκ  μια μέρα καθώς γυρνούσε απ τον γνωστό σουβλατζή που το είχε κάνει τεκέ, καθώς περνούσε απ όξω, άκουσε Ραμόνς, είδε και τα ντουμάνια που βγαίναν και πήρε στο γνωστό τηλέφωνο για καταγγελία. Αυτή είναι η αλήθεια για το πως έκλεισε το CBGB's  ;D ;D ;D

 

Βρε Καταρράκτη, απορώ πως δεν γνώρισες το Ρίτσι Βλάκμουρ στο οβίνδεον, είχε έρθει μια μέρα ζμπίτιμ, να του δείξω κάτι ακοπανιαμέντα του παιδιού ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου